Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kvíz – Asterix

  vydáno  •  kvízy · filmy · komiksy

  Znáte dobře Asterixe a jeho dobrodružství? V tomto kvízu si můžete prověřit vaše znalosti o této velmi známé postavě. Ať se vám daří při vyplňování.

  Asterix s Obelixem a jejich druidem, © Ralphs_Fotos

  Celá Gálie je obsazena Římany. Opravdu celá? Nikoliv. Jedna galská vesnice stále vzdoruje římským uchvatitelům. Jakou roli v tomto hraje kouzelný nápoj? Vesnice má udatné bojovníky, jimiž jsou malý, ale mazaný válečník Asterix a dobrosrdečný Obelix.

  1. Které národnosti je Asterix a jeho přátelé?  2. Jak se jmenuje nejlepší přítel Asterixe?  3. Který národ je hlavním nepřítelem osady, v níž se odehrává příběh?  4. Jak se jmenuje druid, který vaří vesnici kouzelný lektvar, díky němuž odolává svým nepřátelům?  5. Jakou super schopnost tento lektvar dodává?  6. Jak se jmenuje žena, do které je zamilovaný Obelix?  7. Kterou funkci zastává Majestatix ve vesnici?  8. Jak se jmenuje první film o Asterixovi?  9. Jak se jmenuje římský voják v hodnosti centuriona, který je více než ostatní „šikanován“ Asterixem a Obelixem a vystupuje v několika filmech i komiksech?  10. Kolik let je přibližně Archaixovi, vesnickému stařešinovi?  11. Kterou nemocí podle některých komiksů trpěl Julius Caesar?  12. Galové mají mužská jména končící na -ix. Římská jména mužů zase končí na -us. Věděli byste, na co končí mužská jména Normanů?  Špatný výsledek. O Asterixovi, který je hlavním hrdinou ve stejnojmenném komiksu, nevíš nic, nebo jen opravdu velmi málo. Také je možné, že jsi odpovědi tipoval/a a měl/a jsi smůlu.

  Nic moc. Asterixe moc neznáš. Nevěš ale hlavu. Určitě se vyznáš v jiních oblastech. Nikdo není dokonalý.

  Dobrý! Základy máš. O tomhle galském válečníkovi něco víš a málo toho není.

  Dobrá práce! O Asterixovi toho víš hodně a co nevíš, to zjistíš čtením dalších komiksů a zhlédnutím jiných filmů o Asterixovi.

  Upřímná gratulace! Jsi hotový znalec Asterixe. Klobouk dolů.

  Vyhodnotit

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 10. dubna 2023 v 15:01.
  danda14 v něm napsal:

  ok

  Příspěvek ze 7. března 2023 v 7:32.
  Corgi v něm napsala:

  12 bodů, hezký článek ale u otázky jak se jmenuje dívka do které je Obelix zamilovaný tak já znám Halabala ne Falbala

  Příspěvek z 6. března 2023 v 15:49.
  JáJá1 v něm napsal:

  8 bodů a 5 tlapek pro článek.