Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kvíz o Spider-Manovi

  vydáno  •  kvízy · komiksy

  Spider-Man je postava z komiksových příběhů vydávaných nakladatelstvím Marvel Comics. Tento pavoučí muž se pravým jménem jmenuje Peter Parker. Věděli jste to? A víte o něm i další věci? Otestujte se v kvízu!

  Spider-Man, © Takaeshi

  Spider-Man se poprvé objevil v komiksu Amazing Fantasy v roce 1962. Postavy vytvořili Stan Lee a Steve Ditko. To už je ale dávno... V poslední době získal velkou popularitu, hlavně proto, že nedávno vyšel velmi očekávaný film Spider-Man: Bez domova, v němž se stala spoustu zvratů. Nejsem plačka, ale film mě vážně dostal a zaslzela jsem si, což se mi moc často nestává.

  Spider-Man je zároveň také můj nejoblíbenější superhrdina. Snaží se vždy všechny zachránit, i když u toho často vůbec nemyslí na sebe samého. Pokud ho máte rádi i vy, můžete si své znalosti vyzkoušet v mém kvízu. :-)

  Kvíz

  1. Jak se jmenuje strýček Petera Parkera?  2. Jak se jmenuje jeho teta?  3. Jak Peter získá práci v novinách?  4. Kousnul ho geneticky modifikovaný...  5. Dokonči větu strýčka Petera Parkera: S velkou mocí přichází...  6. Jak se jmenuje Peterův nejlepší kamarád?  7. Jak se jmenoval jeho velký zelený nepřítel?  8. Kterou schopnost Peter Parker po kousnutí nezískal?  Máš se ještě co učit, ale to nevadí. Příště to rozhodně bude lepší! ;-)

  Jak tak koukám, tak něco o Spider-Manovi víš. ok

  Super! Znáš Spider-Mana úplně nejlépe. Zasloužíš si dort! (ÍÍÍ)

  Vyhodnotit

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 31. ledna 2022 ve 20:50, upravený po 16 minutách.
  Lenka102006 v něm napsala:

  Colossus: Ahoj! Poslední otázka je trochu zavádějící, nedělala jsem ji já. Spider-man v komiksech nedokázal vystřelovat pavučiny z ruky, tuto schopnost mu přidali až do prvního filmu, a pak v dalším zase odebrali. Každopádně je naprostá pravda, že právě tato otázka mohla zmást spoustu lidí (mě by taky trochu zmátla). To s tím nejlepším kamarádem máš samozřejmě pravdu, tu otázku jsem položila špatně já :). Nicméně o MARVEL se zajímám a jsem fanoušek, ale jak dobrý je samozřejmě na úhlu pohledu :).

  Příspěvek z 31. ledna 2022 v 15:47.
  Colossus v něm napsal:

  No, nevím, kdo dělal tento kvz, ale rozhodně to nebyl člověk s aspoň základním zájmem o Marvel. Pardon, ale otázky napovídají tomu, že autorka pouze viděla poslední film a ani nedávala pozor, protože hlavně poslední otázka je zavádějící. Chápu, upravovala ji redakce, to jsem se také dočetl, ale spiderverse, kde má Spider-man schopnost vystřelovat pavučiny z ruky se objevila na filmovém plátně již v roce 2002. A to nemluvím o tom, že otázky jako „nejlepší kamarád“ jsou také nepříliš dobré, páč existuje neskutečné množství Spiderversů, kde Ned není nejlepším kamarádem.

  Příspěvek z 28. ledna 2022 v 18:33.
  mišiška v něm napsala:

  6 bodů a nic o něm skoro nevím!!:-D:-D