Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Kvíz o Ukrajině

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 13. května v 7:29.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Colossus: Pochopil jsi to naprosto přesně. okokokokokokok

  Příspěvek z 11. května ve 21:07.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Koukám, že se tu rozjela diskuze...
  Takže, já nikomu nepřeji smrt, ani nic špatného. Ale když by prostě bylo po putlerovi, tak by zbytečně neumírali desítky tisíc nevinných lidí. Nikoho tim nenabádám, atd.

  Příspěvek z 11. května ve 20:57.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Pro MonikaJanka: Moc hezký článek, udělala jsi s tím fakt hodně práce, je to moc zajímavé a ta Ukrajinská hymna je moc pěkná, děkuji tobě za přeložení textu, aspon víme o čem to je. Bylo to zajímavé,okumíš to. Dávám ti 10 tlapek :) :D ;-)$>@)->-

  Příspěvek z 11. května ve 20:50.
  –MM– v něm napsal:

  Romulus-Caesar: Sankce v průběhu válečného konfliktu můžou mít značný vliv na to, jak konflikt nakonec dopadne – a samozřejmě i na to, kolik lidí zemře. V tomto ohledu můžou být ničivější než letka stíhaček. Tuším, že během druhé světové zdůvodnilo Japonsko útok na USA sankcemi na ropu. (Ale jinak mi argumentace historií přijde marná, pro všechny situace jde najít příklady a protipříklady a topit se pak v nuancích precedensů.)

  Postoj „nedáváme zbraně, ale vychylujeme rovnováhu všemi jinými způsoby“ by byl o kousek neutrálnější, ale pořád bychom měli hodně daleko do nezávislého pozorovatele. Nebo jsi to myslel tak, že bychom měli uvalit sankce i na Ukrajinu? I humanitární pomoc jedné straně poškozuje cíle té druhé. Pokud Ukrajině fandíme a chceme, aby vyhrála (zejména v boji s domněle silnějším protivníkem), tak mi dává smysl jakákoliv podpora, která nás nevtáhne do otevřené války. Z tohoto pohledu bohužel jakýkoliv ústupek působí buď idealisticky naivně, nebo prorusky.

  Za sebe mohu říct, že jsem ochotný komukoliv věřit, že je idealista. O:-)
  Myslím, že tím nic neriskuji. Lidi reagují na slova přemrštěně, vnímají extrémní názory jako zbytečně velkou hrozbu, takže i samotné podezření, že by někdo mohl fandit protistraně, budí zbytečně silné emoce. Nejlepší zbraní proti ošklivým slovům jsou lepší slova. ;-)

  ‚Kdo chce mír chystá válku‘ (G. I. Caesar)
  Ten by ale čuměl, kdyby v současnosti viděl, že je možné udržet dlouhá desetiletí de iure mír mezi velmocemi. :-D
  Není nepředstavitelné, že by mír vydržel pořád. V nějakém alternativním vesmíru si Rusko zvolilo Kasparova, investovalo raději do vývoje moderních technologií místo do Putinovy vily, vstoupilo do NATO a pojem ruské zájmy nezní o nic strašidelněji než nizozemské zájmy… protože každý stát má potenciál fungovat normálně. (To je zase můj idealismus.)

  Příspěvek z 11. května ve 20:34.
  I_love_cats v něm napsala:

  Není dobrý, 0 tlapek

  Příspěvek z 11. května ve 20:31, upravený vzápětí.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro Kateisblack. Nevím čím to je, ale selektivně zde mnozí vynechávají urážky a hejtování druhých a poukazují na ostatní. Ty jsi asi přehlédl, že jako první s paragrafy začal Eso. Je mi jasné, že jako kamarádi jste se domluvili mne tu hejtovat. Ale je to vysloveně trapné a dětinské. Vytváří se tu vysloveně atmosféra lží a pomluv. Zamysli se nad tím.
  A pozdravuj "Okurku".

  Příspěvek z 11. května v 16:02.
  Colossus v něm napsal:

  Jestli Romula chápu dobře, tak jemu vadí spíš ta nemožnost nahlížet nějak objektivně na věc a přitom nebýt ohlášen za proruského. Já stojím 100% za Ukrajinou, to ne že ne, spíš se snažím o to nějak Romula pochopit.

  Příspěvek z 11. května v 10:37, upravený po 19 minutách.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Pralinko

  Je to podpora války stejně jako USA a RUS v následujících jiných konfliktech podporovalo válku

  Vjetnam, Španělská občanská válka a takhle by se dalo pokračovat hodně dlouho.

  A pokud si dobře pamatuju tak se na nás slavné národní shormáždění - dnešní OSN vykašlala... takžeeee...

  Nicméně nezlob se ale pokud budu mít dva muže co se hádají a jeden bude mít nůž tak

  a) když vstoupím mezi ně a budu se snažit situaci uklidnit - ergo ony sankce etc. tak podle mě nepodporuji jejich konflikt

  b)když dám druhému nůž podporuji tím násilí. Fakt se na mě nezlob, ale toto je můj názor.

  „Násilí plodí jen další násilí“ (anonym)

  „Kdo chce mír chystá válku“ (G. I. Caesar)

  A když už jsme ještě u toho ona obrana Polska opravdu svým způsomem II. SV odstartovala. Historie je jednoduchá, když se na ní nekoukáme jen podle osnov našeho úžasného školství a podle toho, kdo zrovna vyhrává ;)

  Abysme si rozuměli, nezastávám se tu Ruska jen mi vadí polopravdy - jakékoli.

  Příspěvek z 11. května v 8:37.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Říkáš, že zasílání zbraní napadenému je podporou války?
  Pokud válku definujeme tak, jako Hitler nebo Putin, pak asi ano. Když Německo v březnu 1938 obsadilo Rakousko, byl mír. Když v září 1938 zabralo československé pohraničí, byl mír. Když v březnu 1939 obsadilo zbytek Českloslovenska, byl mír. Teprve když v září 1939 napadli Polsko a to se začalo bránit, začala oficiálně druhá světová válka. A podle tohoto pojetí tedy válku začalo Polsko tím, že se začalo bránit. A kdyby tehdy Polsku někdo dodával zbraně, byl podporovatelem války.

  A stejně tak teď – když Rusko v roce 2014 zabralo Krym a část Donbasu, byl mír. Když 24. 2022 února zaútočilo na zbytek Ukrajiny, nebyla to válka, ale „speciální operace“, a kdo to v Rusku nazve válkou, je zavřen na 15 let. Ale když se Ukrajina začala proti napadení bránit, jde o válečný akt, a kdo v tom Ukrajině pomáhá, je podporovatelem války.

  Takže když někdo obsazuje a napadá okolní země, je to mír, ale když se některá z napadených zemí začne bránit, tak tím zahajuje válku.

  A co se týče „samostatného státu“, ve skutečnosti připojení části nějakého státu k jinému státu, to je taky osvědčený postup – ozbrojenou armádou obsadit takové území, část obyvatel postřílet, část deportovat pryč, například na Sibiř, na uvolněné území nastěhovat svoje vlastní obyvatelstvo a PAK uspořádat referendum o připojení. Úspěšný výsledek takového referenda téměř zaručen.

  Příspěvek z 11. května v 7:54.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Eso

  Nelze jen souhlasit. Jak rikas, je treba se divat na oroblematiku z vice uhlu a jit hodne hodne do historie a nebrat jen samotnou invaz, ale vo k ni vedlo… z pohledu MPV (mezinarodní právo veřejné, je samozřejmě válka a případná anexe protiprávní.
  Ale…
  „… ke vzniku samostatného státu stačí mít území, obyvatekstvo, funkční samosprávu a stát vyhlásit…“
  Ergo ptám se: Když např Krym onehdá vyhlásil samostatný stát s tím, že se přidal k RF, a vměšování USA (popř. NATO) to zarazilo - co bylo protiprávní? Jen znovu pokukazuji, ze ke vzniku statu neni potreba uznani jinych statu… a jen pokukazuji ze vse neni cernobile. Ona diplomaticka cesta mohla uz daaaavno za me byt.
  Napr. Rikam ano humanitarni a veskrze lidske pomoci obyc oiddm - aleNe zasilani zbrani. Jakekoli zasilani zbrani je z meho pohledu uplne stejna podpora valky jako jskakoli jina.

  Dalsi co se mi nelibi, jak se v tomto state podporilo udavacstvi a bonzactvi. At se na me nikdo nezlobi ale silne mi to pripomina dobu minulou a StB popripade pred ni Stasi…

  Jedu ciste pravne. A UČR (ktera byla uz dost poslspana za Covidu) jasne zarucuje svobodu slova! A ja se svobodne necitim.

  Spousta lifi neumi hlavu pouzivat a v tom s tebou opet souhlasim.

  Příspěvek z 11. května v 7:42.
  –MM– v něm napsal:

  Romulus-Caesar: Svoboda slova tady samozřejmě platí. Proč by neplatila? :-o
  To, že někdo názor zkritizuje, přeci není omezení svobody slova, ale její další projev. Pokaždé, když tu takhle někdo skuhrá, přemýšlím, co vlastně chce říct a co očekává za trest. Snad něco, co by porušovalo první pravidlo? Co nezakazují pravidla, to zakázané není.

  Nikdo nikoho za názory nemaže.
  Ale příspěvky obsahující urážky a diagnózy a právní rozbory budu schovávat, podobná vata nejspíš nezajímá ani toho, komu byla adresovaná. :-D
  Diskutujte spolu prosím civilizovaně.

  Příspěvek z 11. května v 0:49, upravený po 6 minutách.
  Eso_Rimmer v něm napsal:

  Romulus-Caesar: nejde o to, ze jakykoli jiny nazor nez mainstream je lez. Jde hlavne o to, ze vetsina nazoru, ktere odporuji mainstreamu jsou dolozene dezinformace, ktere siri samotne rusko.
  To je ten hlavni problem. Ja nerikam at kazdy veri kazdemu clanku, ktery ukazuje Ukrajinu v dobrem svetle a Rusko v tom spatnem. Ja chci at lidi zacnou premyslet trochu kriticky a treba si hledat informace z vice zdroju.
  Chapu, ze vse neni cernobile, ale v dost pripadech je mainstream proste pravda.
  Kdyz tedy bereme mainstream jako to hlavni a dolozene z vice zdroju.

  Napriklad me bohate staci vedet to, ze rusko zautocilo na sousedni stat. Jeho vojaci tam znasilnuji, kradou a zabijeji civilisty. Podpora Putina po tady tom stoupla a rusove tohle vetsinove podporuji - tyhle proste fakta nemuze nikdo vyvracet a kazdy svepravny clovek s pulkou mozku si diky tomu udela nazor na rusko.

  Chapu lidi, co nevidi Ukrajinu jako nejaky majak svetla. Jeste tak nejak dokazu pochopit lidi, kteri tlaci diplomaticke reseni.
  Nedokazu pochopit a pohrdam lidmi, kteri omlouvaji rusko a rusy. Neni to vina pouze Putina, je to vina vetsiny rusu protoze ma stale podporu vetsiny rusu.

  A ohledne te svobody slova - ja si stale myslim, ze muzes napsat a rict co chces. To ze tomu bude nekdo oponovat jeste nijak neporusuje svobodu slova. Az napises ze rusko vede valku na Ukrajine a bude ti za to hrozit 15 let vezeni tak ano, potom uz nekdo slape na tvoji svobodu slova.

  Příspěvek z 11. května v 0:21.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Miluju jak jakýkoli názor než je mainstreem je pokládán za lež.

  Já se raději vyjadřovat nebudu. Neboť svoboda slova už daaavno nepkatí a nejen na Alikovi. :-[)

  Příspěvek z 11. května v 0:05, upravený vzápětí.
  Kateisblack v něm napsal:

  Hustý, máme tady právníka!
  Magdo, ať už seš kdo seš - tvé příspěvky zde pravidelně čtu a díky tvé úžasné pravdě jsem přestala věřit definitivně v inteligenci a zdravý rozum lidstva = dřív než na nás spadne Putinova bomba, tak se třeba omylem vypnou dezinformační stránky a lidi jako ty ztratí najednou svoji poseldni jistotu a svůj mozek... A tak asi ze zoufalství skočí z okna.
  Každopádně, tě chci - když už si se tak rozjela v té právní lavině, mohla by jsi tady starocha jménem Eso dostat hezky do chládku, aby byl konečně klid?
  Smozdřejmě narvat ho do mrazáku můžeš i ve více kusech!
  Děkuji, tvůj největší fanoušek
  - okurka

  Příspěvek z 10. května ve 22:06.
  Magdafox v něm napsala:

  Pro Esso Rimmer. Nevím kde bereš ty svoje falešné informace, že se někde někdo přepíná. Já jsem jediná. Na tvém místě bych rozhodně přibrzdil, protože :
  § 184Pomluva
  (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

  (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
  § 345

  Křivé obvinění
  (1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

  (2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

  (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,

  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch,

  b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,

  c) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,
  atd.
  Tvoje porucha asi potřebuje vyšetření. Doporučuji si zajít k příslušnému specialistovi.

  Příspěvek z 10. května ve 22:02, upravený po 15 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Poznámka pro Magdu, Ukrajina byla neutrálním státem a stejně v roce 2008 Rusové poslali své separatisty na Donbas, v 2014 obsadili Krym, udělali velký problém v Oděse, nasazovali své proruské politické strany a prezidenty, všichni byly podplaceni Putinem a proto byla žlutá revoluce v Kyjevě, protože už měli dost těch Ruských provokací v Ukrajině.
  A uvědom si že v roce 2022 Ukrajina taky byla nezávislým státem a proto byla vojensky napadnuta Ruským státem i když Rusko kdysi po rozpadu sovětského svazu slibovalo o nenapadnutí Ukrajiny, byla podepsána domluva mezi Ruskem a Ukrajinou a proto Ukrajina se vzdala svých atomových zbraní, což udělala jak vidíme velkou chybu a ted trpí...

  Příspěvek z 10. května ve 20:18.
  Fildamilda v něm napsal:

  Mě spíše štvou ty důsledky té války.
  Jako plyn a ostatní energie pochopím, ale aby pumpaři zvedli cenu benzínu o 50%, to se mi jako adekvátní řešení nejeví.
  No ono taky aby ne, když oni se chytli příležitosti a teď se mají na co vykecat, když se jich někdo zeptá, proč je to tak drahé. Když by o pár korun, tak ok, ale o tolik? Neříkejte mi, že jsme to odebírali jen a pouze z Ruska.
  Podle mě to zdražování vládě ani tolik nevadí (hlavně u těch pohonných hmot), protože na tom mají pak větší daně. Teda alespoň podle mého názoru:->

  Příspěvek z 10. května ve 20:00.
  Příspěvek z 10. května v 19:31.
  Eso_Rimmer v něm napsal:

  Magdo, přepnutí se na jiný účet aby sis mohla lajkovat vlastní příspěvky, do toho psát o sobě jako o třetí osobě z té propagandy pravdu neudělá ;-D - takové poruchy osobnosti by se měly léčit. V tvém případě zcela jistě.
  Dále bych tě chtěl upozornit, že to co tady píšeš už hraničí s trestným činem, takže trošku přibrzdi.

  § 365Schvalování trestného činu

  (1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
  (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem

  a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo

  b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.

  Ty bludy co šíříš nehodlám ani vyvracet, protože tomu tady veříš jenom ty a tvoje schizofrenní účty.

  Taky bych chtěl upozornit, že nijak neurážím...já si opravdu myslím, že to už hraničí s poruchou osobnosti a mělo by se to léčit. Ideálně co nejdřív diagnostikovat.

  Příspěvek z 10. května v 19:04.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Já jsem přesvědčena, že Putin neustoupí a nevzdá aspon nějaké ty svoje představy. Určitě nesloží zbraně jen tak protože by musel přiznat porážku a to jak on má vysoké ego tak to on nedovolí. Ted on Ukrajinu nenávidí ještě víc, protože zatím nic moc mu tam nevychází, před válkou on Ukrajinu nenáviděl protože Ukrajinský národ mu nikdy nepodřídil se a žil svým životem, prostě nechtěli být otroky Rusku. Pořád bojovali za demokracii a svobodu, nechtějí žít jako Rusi .Je jen tři východiska - první - odstranění Putina, druhé - vítězství Ukrajiny a třetí když Ruská armáda postaví se proti Putinovi, složí zbraně a přestane bojovat s Ukrajinou.

  Příspěvek z 10. května v 18:47.
  lékařský v něm napsal:

  Hm, pokud tu chcete vést rozumnou diskuzi, vyhněte se prosím urážkám. Těmi opravdu zázračně druhou stranu nepřesvědčíte, že si něco myslí chybně.

  Příspěvek z 10. května v 18:42.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ono je to samozřejmě hnusné, to asi nikdo nepopírá, ale prostě zbavit se Putina je v tuto chvíli možná i jediná cesta, jak ukončit válku... :-(

  Příspěvek z 10. května v 18:30.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Magdafox: Ty Minské dohody byly podepsané Ukrajinským prezidentem Porošenko pod velkým nátlakem a byly velmi nevýhodné pro Ukrajinu, byly ve prospěch Ruska, Rusko stejně ty dohody nedodržovalo a pokračovali svojí vojenskou činnost. Nesmí se agresorovi ustupovat jinak bude hůř. A je celkem vidět že Magdafox tomu všemu prostě nerozumí, neví co mluví, neumí dávat věci dohromady, nerozumí jak to všechno funguje v politice atd.

  Příspěvek z 10. května v 18:00.
  Hroch Pepíček v něm napsal:

  2 učebnicove přiklady jak spolu nemluvit ;-D;-D

  kacko fox asi z hlediska vysšiho principu mravniho?

  Příspěvek z 10. května v 17:47.
  Kackafox v něm napsala:

  Na Magdafox tady jednodušší nadávají, ale nemají argumenty. :- Eso Rimmer je učebnicový příklad trapnosti. Je zajímavé, že nikomu nevadí veřejné prohlášení přáni zabití, a hlavně vadí pravda, kterou Magdafox napsala. To se tu objevují opravdu takoví exoti ? 8=

  Příspěvek z 10. května ve 12:18.
  Eso_Rimmer v něm napsal:

  Na Magdafox doporučuji nereagovat. Je to učebnicový příklad toho, jak působí ruská propaganda na lidi bez kritického myšlení.

  Příspěvek z 9. května ve 22:33.
  Noky v něm napsal:

  Nic moc ko

  Příspěvek z 9. května ve 21:47.
  Hroch Pepíček v něm napsal:

  magdofox na neutral jde jet jen jen zkopce:-|

  ale ja tomu nerozumim ty se to studujes ve skole? tolik informaci .....

  Příspěvek z 9. května v 18:57.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Kdyby byla Ukrajina neutrální, tak by ji obsadil Putin. :-| Oni se jen bránili.

  Příspěvek z 9. května v 18:02.
  rex99999 v něm napsal:

  Konstatuje ze pokud ho nekdo nezabije tak to neskonci. V tomhle s ni souhlasim. To , co zacali delat nedavno, ze znasilnuji zeny v nekterych pripadech i deti je dusledkem toho, ze tam vlastne prisli bojovat a snazi se je psychicky uplne znicit protoze Ukrajina se zatim drzi s tim moc Rusko nepocitalo. A pokud to s Putinem nesekne , neskonci to!!
  Takže ano preju si de facto at umre Putin nez tisice dalsich nevnych lidi a vojaku, kteri se brani!!