Alíkoviny – kvízy

Bradavický kvíz

Kdo by neznal mladého čaroděje s brýlemi, rozčepýřenými vlasy a jizvou ve tvaru blesku na čele? Harry Potter je bezpochyby velmi známou osobností i v našem „mudlovském“ světě. Vypravte se do toho kouzelnického a vyzkoušejte si, co o něm skutečně víte! Více v Alíkovinách v článku Harry Potter a princ dvojí krve - temné scény převažují . Více kvízů - Alíkoviny/kvízy.

Správných odpovědí: 

Výborně! Knihy i filmy o Harrym Potterovi máš podle všehno ve velké oblibě a žádná maličkost neunikla tvojí pozornosti. Kdybys byl čaroděj, určitě by ses stal členem Křiklanova klubu vyvolených.

Velmi dobře! Tvoje povědomí o světě Harryho Pottera sice není dokonalé, i tak toho ale spoustu víš. Ve zkouškách NKÚ bys jistě získal druhou nejlepší známku – Nad očekávání.

Knihy o Harrym Potterovi jsi asi měl v ruce, možná jsi i zahlédl film, ale nijak výrazné stopy to v tobě nezanechalo. Ale základní informace asi máš a to ti evidentně prozatím stačí.

Harry Potter evidentně není zrovna tvým šálkem čaje. Je to sice fenomén, ale ty ses jím asi nenechal zrovna pohltit. Pokud ale budeš mít zájem, knihy i filmy jsou ti k dispozici.

 1. Jaký předmět rozřazuje prváky do jednotlivých kolejí v Bradavicích?

 2. Kudy se studenti Nebelvíru dostávají do své společenské místnosti?

 3. Co číhalo v Tajemné komnatě?

 4. Jak se jmenoval blízký přítel Harryho kmotra Siriuse Blacka, který učil v Bradavicích obranu proti černé magii, než se zjistilo, že je vlkodlak?

 5. Kdo se spolu s Harrym snažil vyhrát v Turnaji tří kouzelnických škol?

 6. Jak se jmenuje společenství, které se snaží bojovat proti Voldemortovi?

 7. Kde vyrůstal Tom Raddle alias lord Voldemort?

 8. Kouzelnickou věznici v Azkabanu střeží strašliví tvorové – mozkomoři. Ti z člověka vysají všechny hezké vzpomínky a nakonec duši. Jaké zaklínadlo na ně platí?

 9. Harry kolem sebe v pátém dílu shromáždil skupinku kamarádů, které potají učil různá obranná i útočná kouzla. Jak si říkali?

 10. V posledním filmu přibude do učitelského sboru staronový pedagog. Jak se jmenuje?

 11. Harryho velký nepřítel Draco Malfoy dostane od Voldemorta zvláštní úkol. Tím, že se k Pánovi zla přidal, se z něho stává to, co z jeho otce. Tedy:

 12. Který předmět učí Severus Snape v šestém dílu?

 13. Nejdůležitější vzpomínku, která pomáhá odkrývat Voldemortovu minulost, má v hlavě jeden z učitelů. Který?

 14. Jak se jmenují předměty, do kterých Voldemort ukryl části své duše?

 15. Jakou kletbou zabije Severus Snape ředitele Bradavic Albuse Brumbála?

 16. Kdo je princem dvojí krve – tedy bývalým majitelem staré učebnice lektvarů, jehož poznámky udělají z Harryho génia v přípravě lektvarů?

Zkusit jiný kvíz