Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny – kvízy

  Kvíz: Nejkrásnější mazlíčci

  mazlicci Máš přehled o mazlíčcích, které lze chovat v domácnosti? Kvíz MF DNES, která pro své čtenáře vydává vylepovací album Mazlíčci. Sbírat samolepky můžeš každý den od 26.9.2013.

  Další kvízy najdeš v Alíkovinách/ Kvízy

  Správných odpovědí: 

  Přidej. Alespoň základní orientace se ti bude hodit. MF DNES vydává 26.9.2013 vylepovací album s 80 nejkrásnějšími mazlíčky. Od stejného dne budou v každém vydání MF DNES samolepky pro vylepování do alba. Ideální příležitost získat alespoň základní přehled.

  Výborně, v mazlíčcích se orientuješ skvěle. Pokud se ti zvířátka líbila, koukni i ty 26.9.2013 do trafiky a zvaž, zda začít sbírat samolepky s nejkrásnějšími mazlíčky.

  Excelentní! Tvé znalosti mazlíčků jsou encyklopedické. Nechceš připravit další kvíz pro Alíkoviny? Nápovědu najdeš zde: Alíkoviny - Jak vložit kvíz

  1. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Lvíček. Má hustou srst na krku a zadních nohou, proto připomíná lva. Chová se v různých barvách. Je krásný, ale vyžaduje více pozornosti. Srst se musí česat, jinak plstnatí a objevují se kožní problémy. Také je u něj třeba častěji než u jiných králíku čistit kotec. Nesmí být ve velkém teple.
  2. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Achatina neboli šnek oblovka. V zajetí jejich ulita doroste do 20 centimetrů. Chovají se ve skleněném teráriu s až devadesátiprocentní vlhkostí vzduchu. Krmí se saláty, ovocem, listy. Chovatelé jim dělají v teráriích jezírka a vodopády, rádi se koupou. Dožívá se až sedmi let.
  3. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Maďarský ohař krátkosrstý. Miluje pohyb, ale může žít i v bytě, když má dost procházek. Potřebuje běhat, je to lovecký pes a jeho geny se nezapřou. Vhodný je pro něj lovecký výcvik. Dovede být i dobrý hlídač. Nenáročný na údržbu. Je přátelský a inteligentní.
  4. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Bengálská kočka. Má krátkou hustou srst různého zbarvení, je velmi aktivní a temperamentní. Je silná a rychlá, protože vznikla krížením kočky domácí s divokou kočkou bengálskou. Potřebuje zábavu, prolézačky, kontakt s člověkem, na péči není náročná. Je vzácná, stojí i přes 20 tisíc korun.
  5. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Závojnatka čínská. Je ideální pro zkušené chovatele. Dorůstá do 18 centimetrů, dožívá se až 10 let. Chová se ve studené vodě, proto není vhodná do akvárií s jinými druhy akvarijních ryb, které naopak potřebují vodu o teplotě vyšší než 20 °C. V průběhu života se její barva mění. V létě se dá chovat i v zahradních jezírkách. Vyšlechtěným variantám se říká teleskopka či dalekohledka.
  6. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Osmák degu. Býložravý hlodavec, pri špatném krmení má sklony k cukrovce. Osmáka krmíme hlavně senem a sušenými bylinkami. Ke krmivu přidáváme čerstvou zeleninu a v malé míře ovoce. Osmák potřebuje společnost jiného osmáka stejného pohlaví pro spokojený život. Osmák je čistotný a společenský. Zvířátko s denní aktivitou.
  7. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Je na člověka velmi fixovaná, přítulná, mazlivá. Je poněkud hlučnější, vyluzuje zvuky, jako by povídalo malé dítě. Na dotek připomíná semiš nebo broskev. Její chloupky jsou tak krátké, že z dálky vypadá, jako by byla holá. Nepotřebuje moc pohybu. Nesnáší samotu.
  8. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Morče Rozeta. Mezi chovateli je velmi oblíbená pro svůj roštácký vzhled, který jí propůjčují vírky v srsti. Nejen na pohled, ale i ve skutečnosti je rozeta velmi temperamentní. Výstavní rozeta musí mít po těle osm symetricky uložených vírků (rozet). Srst je dlouhá asi 4 centimetry.
  9. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Miniprasátko. Jsou velmi oblíbená, lidé je chovají v bytech. Váha by neměla přesáhnout 20 kilo. Říká se jim göttingenská, podle místa vyšlechtení. Jsou čistotná, naučí se chodit na kočičí záchod. Vyžadují pozornost, hraní i vycházky podobně jako psi. Nevykastrovaní samečci páchnou.
  10. Jak se jmenuje mazlíček na obrázku? mazlicci

   Kavalír king Charles španěl. Klidný, mírný, oddaný společník vhodný i pro starší lidi. Typický pes do bytu. Je snadno vycvičitelný, přirozeně inteligentní, veselý. Jeho nevýhodou je, že kvůli krátkému čumáčku obtížněji snáší vedra. Stačí mu občas pročesat srst. Není rád sám.

  Zkusit jiný kvíz