Alíkoviny – kvízy

Malý vánoční kvíz I.

Na Vánoce se všichni těšíme celý rok. Jsou totiž děsně prima. Ale jak to vlastně přijde, že slavíme Vánoce? Proč? A jak? To zjistíte v kvízu, který pro vás připravila spisovatelka Daniela Krolupperová.
Vánoční kvíz II. můžete vyřešit TADY.

Více kvízů - Alíkoviny/kvízy.

Správných odpovědí: 

Bohužel, Vánoce nejsou tvoje silná stránka.
Nejspíš jsi si až do dnešního kvízu myslel/a, že se jedná o oslavu jídla, televizních pořadů a vousatého mužíka v červeném plášti. Doufám, že jsi neprosil/a maminku, aby ti letos ke štědrovečerní večeři usmažila štíří ocásky. Na jídlo jsou trochu moc jedovaté. No, ještě že jsi zabloudil/a na Alíka a zakvízoval/a si. Hned máš lepší přehled.

Něco sice tušíš, ale upřímně řečeno, zas tak velká sláva to není.
Ale faktem zůstává, že tě vůbec nepřekvapí, že Ježíšek k vám domů nechodí o Velikonocích. Taky nejspíš znáš nějaké koledy a možná si občas vzpomeneš i na to, že Vánoce jsou svátky dobré vůle mezi lidmi. Zkus být třeba dneska na někoho o maličko hodnější než obvykle. Na výběr máš řadu možností – například mámu, tátu, bráchu, ségru anebo někoho docela jiného.

Paráda. Víš, která bije.
Vánoce pro tebe nejsou jenom slovo, ale opravdový svátek. Víš, jak je obvykle slavíme. A taky víš, že jestli má člověk v životě něco dělat ostatním, tak pokud možno radost. Snad se ti to bude dařit nejen v adventním čase.

 1. Vánoce jsou:

 2. Vánoce začínají:

 3. Na Vánoce zdobíme:

 4. Advent je:

 5. Tři králové jsou:

 6. Svátek Tří králů připadá na:

 7. Hvězda betlémská je:

 8. Betlém je:

 9. Koleda je:

 10. Píseň Tichá noc je:

 11. Kašpar je:

 12. Půlnoční mše svatá se koná:

 13. Adventní věnec zdobí:

 14. Mezi vánoční pečivo patří:

 15. O Štědrovečerní večeři jíme obvykle:

 16. O Vánocích myslíme především na to:

Zkusit jiný kvíz