Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny – kvízy

  Mickey Mouse slaví narozeniny: Znáte ho?

  18. listopad je den, který slaví všichni fanoušci Mickeyho. Tento den se totiž všemi oblíbený Myšák Mickey objevil poprvé na obrazovce. Ve svých barevných šortkách, s nápadnýma ušima a velkým úsměvem. Vše nejlepší Mickey.

  Správných odpovědí: 

  Gratulujeme! Mickey Mouse znáš opravdu skvěle!

  To není vůbec špatný výsledek! O Mickey Mousovi máš dobrý přehled.

  Mickey Mouse evidentně moc dobře neznáš, ale to vůbec nevadí. Pokud si o něm zkusíš něco zjistit, možná objevíš nového animovaného kamaráda.

  1. Kdo z Mickeyho kamarádu je kačer?

   soutez   Kačer Donald je nejlepším kamarádem Mickey Mouse, který je všem známý pro svůj námořnický obleček a typický humor. Objevil se i v seriálu Kačeří příběhy.
  2. Jak se jmenuje Mickeyho pes?

   soutez   Pes Pluto je žlutohnědý pejsek Mickey Mouse, který se objevuje ve většině seriálů Walta Disneyho.
  3. Jak se původně měl jmenovat Mickey Mouse?

   soutez   Mickey Mouse se původně měl jmenovat Mortimer, později jej ale manželka Walta Disneyho Lillian Disneyová přejmenovala na Mickey Mouse, protože původní jméno se k myšákovi podle ní nehodilo.
  4. Jaké je křestní jméno autora Mickey Mouse?

   soutez   Walter Elias „Walt“ Disney byl americký filmový producent, režisér, scenárista, dabér, animátor, podnikatel a filantrop. Ve své době silně ovlivnil zábavní průmysl a stal se jedním z nejznámějších filmových producentů na světě. Společnost, kterou založil, se v současnosti jmenuje The Walt Disney Company.
  5. Mickey má také jednoho kamaráda, který není kačer. Jak se jmenuje?

   soutez   Dalším kamarádem Mickey Mouse je pes Goofy, který je také hlavním hrdinou seriálu Goofy. Goofy sice občas působí jako pes s nižší inteligencí, ale ve skutečnosti je velmi impulsivní a také chytrý, jen si vždy hledá vlastní způsob, jak věci řešit.
  6. Jakou barvu mají Mickeyho kraťasy?

   soutez


   Jako skoro každá postavičká, má i Mickey Mouse svůj typický způsob oblékání – žádné tričko a pěkné červené kraťásky se dvěma bílými puntíky vpředu.
  7. Jakou barvu mají Mickeyho boty?

   soutez


   Každý správný Mickey Mouse má bílé rukavice a žluté boty.
  8. Má Mickey Mouse hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy?

   soutez   Hollywoodský chodník slávy je chodník v Los Angeles v USA, který zdobí více než 2000 pěticípých hvězd se jmény a příjmeními známých osobností filmu, hudby a televize. Hvězdu zde nemusí mít pouze žijící osoby, narazíte zde i na několik hvězd animovaných hrdinů – jako první ji v roce 1978 získal Mickey Mouse. Hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy má také Kačer Donald.

  Zkusit jiný kvíz