Alíkoviny – kvízy

Pohádkové dvojice

Staré české přísloví říká: ve dvou se to lépe táhne. S tím můžeme jenom souhlasit. Vždy je dobré mít vedle sebe spolehlivého parťáka. Dobře to větí i hrdinové z večerníčků a seriálů. vyznáte se v nich?

Více kvízů - Alíkoviny/kvízy.

Správných odpovědí: 

Je vidět, že pohádky nečteš nebo nesleduješ, asi máš jiné aktivity. Zkus je někdy, v říši pohádek je přece dobře.

Tvůj výsledek je dobrý, ale je vidět, že některé pohádky ti zůstávají stále utajeny.

Ve světě večerníčků a kreslených seriálů se vyznáš výborně. Blahopřejeme.

 1. V Pařezové chaloupce žijí dva roztomilí skřítci. Jednou zasadili semínko a společně mu zpívali: "Vstávej semínko holala, bude z tebe fiala." Jak se oba skřítkové jmenují?

 2. Hurvínek je neposeda, průzkumník a zvědavec. Loutka s pohyblivýma očima a velmi zvláštním smíchem je u nás známá snad každému. Dohled nad ním drží jeho tatínek, který mu také někdy říká Hurvajs. Jak se jmenuje tatínek?

 3. Když se tito dva "šikulové" do něčeho pustí, je z toho většinou více škody než užitku. Už z dálky jsou poznat podle barevých triček a čepice – rádiovky. I když ani jeden z nich nemluví, je s nimi legrace víc než dost. Víš, o jakou dvojici se jedná?

 4. Maková panenka má červenou sukýnku a žije v makovém poli. Jednoho dne se tam seznámila s motýlem, který nosí krásný žlutý cylindr. Jak se motýl jmenuje?

 5. V klobouku kouzelníka Pokustóna se zabydleli dva králíci. Jenže jednomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce vstávat. A natož cvičit. Druhý je naopak velmi aktivní a lenocha upozorňuje na to, že vstávat se musí a že práce šlechtí. Jak se dvojice jmenuje?

 6. Holčička Ája má pejska. Vlastně psa. Nebo lépe řečeno Maxipsa. Jmenuje se Fík a mluví lidskou řečí. Jeho rychlý růst z malinkého štěňátka zastavilo až

 7. Nerozluční kamarádi Mach a Šebestová vlastnili kouzelné utržené sluchátko, které jim splnilo každé přání. Dokázali tak například zahnat bacily ve spolužákově krku, cestovali na jinou planetu nebo ze zmrzlináře udělali motýla. Jakou třídu navštěvovali?

 8. V běžném životě se většinou psi s kočkami příliš nesnesou. Výjimku však tvoří kreslená dvojice, která spolu kamarádí a zažívá velká dobrodružství, třeba spolu pejsek a kočička pekli dort ze všech surovin, co doma našli. Jak se jmenuje autor, který napsal Povídání o pejskovi a kočičce?

 9. Zlá macecha vyhnala v noci Jeníčka a Mařenku do hlubokého lesa. Děti v lese bloudily, až dostaly nápad vylézt na vysoký strom a objevily světýlko. Šly po jeho záři, až dorazily

 10. Ve včelím úlu žije velmi zvědavá a neposedná včelka. Každé ráno vylétává ze svého úlu na prohlídku okolního světa. Jak se jmenuje její kamarád, který jí při výpravách dělá společnost?

 11. Holčička Káťa si do kočárku uložila čokoládové vajíčko a velmi si přála, aby se jí z něj na jaře něco vylíhlo. Jaké bylo její překvapení, když v kočárku objevila strakaté štěně. Jak se pejsek jmenuje?

 12. Na rozkvetlé louce se jednoho dne narodili dva malí čmeláčci. Rádi podnikali dobrodružné lety do okolí. Na svých cestách se někdy dostali do složitých situací, ale vždy se v pořádku vrátili k mamince. Pamatuješ si jména těchto včelích medvídků?

 13. Dva psí kamarádi, Štaflík a Špagetka, se spolu pouštěli do různých činností. Zkoušeli stavět dům, malovat, stěhovali, vařili a pečovali o zahrádku. Vzpomeneš si, jakou barvu pejskové měli?

 14. Velký Medvěd a Malý Medvěd je nerozlučná dvojice. Tito plyšoví medvídci se dokážou proměnit, na co si jen vzpomenou. Tu je z nich lokomotiva, jindy zas míč nebo auto. Kdysi se potkali u jednoho města. Jak se město a současně tento seriál jmenuje?

 15. Vychytralá myška prohání tuhle velkou kočku od rána do večera. Vymýšlí různé způsoby, jak kocoura přelstít. Kocour si nenechá od myšky nic líbit a na oplátku chystá promyšlené naschvály. Z těchto soubojů vznikají nezapomenutelné honičky. Jak se kocour a myš jmenují?

Zkusit jiný kvíz