Alíkoviny – kvízy

Titanic

Titanic Příběh lodě Titanic, která se potopila na své první plavbě, jistě není třeba znovu opakovat. Nebyla to sice největší, ale určitě je to nejznámější námořní katastrofa. Pojďte si oprášit své znalosti o tom, co se oné mrazivé noci v dubnu roku 1912 vlastně stalo.

Další kvízy najdete v Alíkovinách/kvízy

Správných odpovědí: 

KAPITÁN Výborně! O Titanicu toho víš tolik, že by ses klidně mohl stát jeho kapitánem. Přejeme ti ale bezpečnější plavbu...

1. DŮSTOJNÍK Zdánlivě nepotopitelnou loď znáš celkem dobře, stále máš ale trochu mezery.

KORMIDELNÍK Titanic pro tebe není neznámou lodí, ale jeho příběh ti moc neříká. Není to škoda?

PLAVČÍK O Titanicu víš asi jen to, že narazil do ledovce a potopil se. Zároveň ale spoluutvářel námořní historii, tak bys o něm mohl vědět o trochu víc.

 1. Psal se rok 1908, když začala irská loděnice Harland and Wolff v Belfastu se stavbou tří velkých lodí. Jmenovaly se Titanic,...

 2. Podle účelu měla každá loď před názvem několikapísmennou zkratku. V případě Titanicu i Olympicu to bylo RMS, což znamená:

 3. Objednavatelkou všech tří lodí byla významná britská společnost s červenou vlajkou s bílou hvězdou ve znaku. Jmenovala se:

 4. Dne 10. dubna 1912 vyplul Titanic ze Southamptonu na svou první a zároveň poslední plavbu, která směřovala do:

 5. Kapitánem Titanicu byl:

 6. V průběhu plavby dostal Titanic několik varování od okolních lodí, že se blíží do nebezpečných vod. Nakonec 14. dubna ve 23:40 narazil do:

 7. Záchranných člunů byl nedostatek a tak bylo brzy jasné, že mnozí zemřou. Někteří členové posádky projevili velkou statečnost, stejně jako další zaměstnanci. Přeživší vzpomínali, že

 8. Poté, co se Titanic rozlomil na dvě části a ve 2:20 zmizel pod hladinou, vrátily se některé čluny zpět a hledaly přeživší. Titanic s sebou odnesl:

 9. V záchranných člunech přežilo kolem 700 lidí, pro které přijela loď, jež zachytila volání radistů Titanicu o pomoc. Jmenovala se:

 10. Tragický příběh Titanicu se stal předlohou několika filmů, z nichž nejznámější natočil v roce 1997 režisér

 11. V hlavních rolích malíře Jacka a bohaté Rose se ve filmu Titanic z roku 1997 představili:

 12. Snímek Titanic režiséra Jamese Camerona získal 11 Oscarů. Zaujala i hudba, hlavně známá titulní píseň My Heart Will Go On, kterou nazpívala:

Zkusit jiný kvíz