Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny – kvízy

  Znáš zimní sporty?

  Sportovat je zdravé, tělu i duši velmi prospěšné, a tak různí lidé dělají různé sporty. Dokonce i šachy jsou označovány jako sport. My se ale tentokrát budeme věnovat výhradně sportům zimním.
  Více kvízů - Alíkoviny/kvízy.

  Správných odpovědí: 

  Podle výsledku to vypadá, že sport není tvým oblíbeným koníčkem. Nebo jsi dosud žil/a v tropické oblasti a o zimním sportování nevíš skoro nic.

  Tvoje skóre není ani nejlepší, ale ani nejhorší. Povědomí o zimních sportech máš a nejspíš i některý provozuješ.

  Sportem žiješ a máš slušný přehled. Blahopřejeme, jen tak dál!

  1. Je českým národním sportem fotbal nebo hokej? Na to nedokáže nikdo jednoznačně odpovědět. Česká republika je ve světovém hokeji rozhodně pojem. Kdo by neznal jména hokejistů jako je Jaromír Jágr nebo Dominik Hašek. Nejen za jejich účasti získal český národní tým zlatou medaili. Víš, na jakých Zimních olympijských hrách a kdy to bylo?

  2. Dalším sportem, ke kterému je potřeba ledová plocha, se jmenuje curling. Jedná se o týmový sport, kdy hráči posílají po ledě speciální kameny a při jejich jízdě před nimi metají, aby ovlivnili směr jízdy. Tento sport původně pochází z britských ostrovů, kde se hrál na zamrzlých jezerech. Konkrétně z které země?

  3. K provozování tohoto zimního sportu budeš potřebovat běžky a malorážnou pušku. Při závodech se tento sport rozděluje na několik disciplín - jednotlivci, sprint, stíhací závod, štafeta nebo závod s hromadným startem. Sport, při kterém se běhá na lyžích a střílí na terč se nazývá:

  4. Snowboarding je jízda na širokém prkně, které je napevno připnuto k nohám jezdce. Tento sport si získává stále hodně příznivců, a tak i majitelé zimních středisek budují speciální prostranství, kde je možné zkoušet na prkně různé triky - skoky, otočky apod. Jak se těmto vymezeným místům říká?

  5. Většina z nás se na zimu těší hlavně kvůli sněhovým radovánkám. Kromě stavění sněhuláků také s oblibou sáňkujeme nebo bobujeme. Jízda na speciálních saních je také olympijskou disciplínou. Tam se ale jezdí

  6. Na lyžích se dá sjezdovat, běhat nebo také skákat. Skáče se z různě vysokých můstků a cílem je nejen doletět co nejdál, ale také skok zvládnout perfektně technicky. V České republice můžeš skokanské můstky vidět a světové závody zažít na vlastní kůži

  7. Tyto dva sporty spojují vlastně jen lyže. I když ne stejné. Lyže na běh jsou úzké a lyže na skoky jsou dost široké. Sportovec tedy musí umět na lyžích rychle běhat, ale také dobře skákat. O jakém sportu je řeč?

  8. Krasobruslení je druh zimního sportu, který má nejblíže k umění. Bruslí se na vybranou hudbu a dbá se na umělecké ztvárnění skoků, kroků a piruet. Při hodnocení se neopomíjí ani kostýmy. Nejlepším českým krasobruslařem současnosti je Tomáš Verner. Největším jeho dosavadním úspěchem je zisk mediale na Mistrovství Evropy v roce 2008. Jaký kov získal?

  9. Když někdo říká, že lyžuje, myslí tím sjezdové lyžování. V závodním názvosloví se tento sport označuje jako alpské lyžování. Lyžař se snaží co nejrychleji sjet vyznačený svah, jenž lemují branky, kterými musí projet. Která disciplína do alpského lyžování nepatří?

  10. Aleš Valenta je zlatý olympijský vítěz ze zimních her v Salt Lake City z roku 2002. Jako první na světě předvedl při svém skoku trojité salto s pěti vruty. Jak se jmenuje tato disciplína?

  11. Rychlobruslení je další sport, který se provozuje na ledové ploše. Konkrétně na oválné dráze, dlouhé 400 metrů. Závodí se ve dvojících, ale rozhodující pro vítězství je dosažený čas. Fenoménem v rychlobruslení je česká závodnice, která žije ve Žďáru nad Sázavou. Jak se jmenuje?

  12. Běh na lyžích byl, a mnohde stále je, způsob dopravy po zasněženém terénu, kde se nedalo projít nebo jinak projet. Dnes je běh na lyžích masovým rekreačním sportem a samozřejmě také závodní disciplínou. Nejúspěšnější českou lyžařskou je Kateřina Neumannová. Získala 6 olympijských medailí. Na poslední zimní olympiádě vybojovala zlato a stříbro a zároveň ukončila svou lyžařskou kariéru. Kdy a kde se tato olympiáda konala?

  Zkusit jiný kvíz