Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kvůli závislosti na buben

  vydáno  •  Povídky
  Byla jednou jedna rodina jménem Novákovi. Tato rodina na tom finančně nebyla moc dobře. Tvořili ji otec a matka. Otec pracoval jako horník a matka jako švadlena. Měli také syna jménem Petr, kterému bylo patnáct let.

  Orientační test na přítomnost návykových látek ukázal, že v těle řidiče byla přítomna látka canabis, která se uvolňuje při kouření marihuany. ilustrační snímek, © MAFRA

  Byla jednou jedna rodina jménem Novákovi. Tato rodina na tom finančně nebyla moc dobře. Tvořili ji otec a matka. Otec pracoval jako horník a matka jako švadlena. Měli také syna jménem Petr, kterému bylo patnáct let.

  Kde bydleli? Bydleli ve středně velkém bytu, který měl všechno vybavení, které potřebují. Měli kuchyň, malou jídelnu, obývací pokoj, dvě ložnice, koupelnu a záchod. Možná si říkáte, proč tato rodina měla finanční problémy, když otec měl docela výnosné povolání. Proč to tak bylo? Bylo to kvůli tomu, že otec byl notorický gambler a kuřák. Těžko říct, co bylo horší. Jako gambler prodělal více peněz, než utratil za cigára, ale kuřáctví mu zase násobilo nepříznivý dopad na jeho plíce, které už byli i tak moc špatné, protože pracoval jako horník.

  Jednoho dne začala krize, která způsobila snížení mzdy otce. V dole totiž už nebylo moc rudy, a tak mzda otce byla snížena o polovinu. Protože ale kouřil a hrál pořád stejně, rodinu to přivedlo za pár měsíců na buben. Přišla tedy o střechu nad hlavou, takže museli jít do podnájmu. To matka a syn těžce nesli, jelikož byli zvyklí na určitý standard. Otcovi to bylo jedno. Automaty a cigarety byli pro něj na prvním místě, a tak se rodina pořád propadala do chudoby a topila se v dluzích. Za nedlouho už to matka nevydržela a s otcem se rozešla.

  Syn Petr byl donucen zanechat střední školy, aby mohl pracovat jako nekvalifikovaný dělník. Co se stal s otcem? Otec skončil v psychiatrické léčebně. Tam mu zavolala jeho teta, že její manžel zemřel v důsledku rakoviny plic v důsledku silného kouření a její syn skončil ve vězení pro dlužníky kvůli dluhům z hráčství. V tu ránu se v otci něco pohnulo. Za měsíc byl vyléčen. Matka se synem už se mezitím postavila na nohy a žila ve skromném bytu. Nebylo to sice to, na co byla zvyklá, když měl její manžel ještě práce za původní mzdu, ale také na tom nebyla špatně.

  Otec mezitím vyhledal bývalou manželku. Jakmile ji našel, padl na kolena a prosil o odpuštění. Matka mu odpustila a znova si ho vzala. Za nedlouho na tom rodina byla zase dobře. Ze syna se stal předák, otec už nepracoval jako horník, ale vedoucí v továrně na elektroniku a matka zase pracovala jako švadlena. Všichni se měli dobře a dokud měli práci, jsou šťastní dodnes.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 24. prosince 2015 v 17:37.
  konemy v něm napsala:

  Rocku Lee, piš si to na blog. Anebo i sem, když nebudeš do textu vkládat pořád otázky. Kde bydleli? Bydleli v...atd.

  Běluha v něm napsal:

  Baf

  baf ?????

  Příspěvek z 21. prosince 2015 v 11:22.
  a_u v něm napsala:

  Reakce na aragon123:

  Řekla bych, že vymyšlené...