Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  KWN aneb jak vidí svět kolem sebe čeští školáci

  vydáno  •  Škola a poznání · Filmy · Ekologie
  Kluci a děvčata ze sedmi škol se na několik měsíců proměnili v kameramany, střihače, reportéry, herce a dokonce i hudební skladatele. Všichni dostali stejné videokamery, s kterými měli za úkol připravit 5 minut dlouhé video na téma ekologie nebo komunikace. Kromě cen odborné poroty se udělovala také cena čtenářů serveru Alík. My vám prozradíme, jak vše dopadlo.

  Členové týmu ZŠ Josefa Bublíka z Bánova na předávání cen národního kola soutěže KWN., © Radkaa

  Zatímco loni se v národním kole soutěže KWN (Kid Witness News) utkaly týmy pouze tři, letos se jich do klání zapojilo sedm. Podmínkou v účasti v soutěži bylo sestavení týmu a zaslání krátkého videa, v kterém kluci a děvčata vysvětlovali, proč by se do soutěže chtěli zapojit. Loňské účastníky z Prahy (4 a 5) a Plzně doplnili kluci a děvčata ze základních škol a gymnázií z České Lípy, Bánova, Návsí a Prahy 9.

  Nejvíc bodů v hodnocení odborné poroty a tím i hlavní cenu českého KWN získali žáci základní školy Josefa Bublíka z Bánova. Ve svém videu Obklopeni magií představili masopustní průvod fašank jako prostředek komunikace mezi generacemi. Na bánovské školáky čeká v květnu účast v evropském kole.

  Souběžně s hodnocením odborné poroty probíhalo i hlasování čtenářů dětského serveru Alik.cz. Cenu sympatie odevzdala šéfredaktorka Alíka Radka Páleníková týmu 26. základní školy v Plzni za reportáž Plzeňské zlato.

  Fotogalerie

  Speciální ocenění za jednotlivé kategorie tvorby (střih, kamera, vizuální efekty) si účastníci převzali na slavnostním vyhlášení výsledků národního kola přímo od kameramana Vladimíra Smutného, ambasadora projektu. Ten spolu se svým kolegou Petrem Koblovským připravil pro talentované filmaře i přednášku a názorné ukázky práce s osvětlovací technikou. Petr Koblovský navíc vyprávěl dětem o svých zkušenostech z natáčení dokumentárních filmů či seriálů (např. Expozitura na TV Nova). Děti spolu se svými učiteli měli také možnost prohlédnout si vysílací studia televize Nova.

  O soutěži KWN - Svět jejich očima

  První ročník KWN se konal v roce 1989 pouze v USA. V roce 2004 byly do soutěže poprvé pozvány školy i z jiných zemí a dnes se jí účastní děti ze všech koutů světa. V projektu Kid Witness News (KWN) dostanou přihlášené týmy od společnosti Panasonic k dispozici nejmodernější techniku a s ní spojené potřebné vyškolení. Od roku 2009 se akce účastnilo 617 škol, okolo 8000 dětí v 25 zemích po celém světě.

  Všechna soutěžní videa najdete na stránkách www.panasonic.cz/KWN

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 5. dubna 2012 v 16:45.
  Elindik11 v něm napsala:

  hmmmmmm

  JÁ SI MYSLLÍM ŽE HEZKY