Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kyberšikana

  vydáno  •  informatika
  Trpíte kyberšikanou? Že ne a víte snad všechno a už je to nudné? A víte, co dělat, když si jí někdo prochází? Ne? Tak čtěte.

  Kyberšikana (ilustrační foto), © Profimedia.cz

  Kyberšikana. Tohle slovo známe každý. Každý snad víme, o co jde. Jenže vždy to tak nemusí být, že vám někdo napíše, pošli mi tvou fotku, nebo tě ukradnu. Může to být i jinak.

  Např: Anička se nebavila s Maruškou, protože Maruška jí bouchla. Ale Maruška žárlí, a tak se jí chce pomstít, že jí nemá ráda, za to, že se s ní nebaví, založí stránku Anička Nováková je hnusná! A později začne stránka být aktivní. Ty jsi našel ten web. Co uděláš? Okamžitě to nahlas ve škole! Maruška pak toho litovala, a měla velký problém.

  Kyberšikana, je šikana za počítačem. Nikdy nevíš s kým si píšeš. To je základní pravidlo a dokonce i název jednoho projektu. Tento projekt podstupují žáci 6-9 tříd základních škol. Děti učí, jak se zachovat. Že u vás ve škole nic takového není? Nevadí. Podívat se můžete i na jejich webové stránky.

  Trpíte vy nebo kamarád/ka kyberšikanou? Řekněte to ve škole, rodičům, blízkým. No a jako proč bych se měla bát? Hodně z vás si to asi řeklo. Je to jinak. Co když: Vy, pošlete foto „kamarádovi“ jak jste nazí, a on vám za to zaplatí. Jenže vy pošlete foto a on vás začne vydírat. Třeba napíše na facebook, že jste hnusní. Napíše, že si na Vás počká u obchodu v Praze. No a vy to rodičům neřeknete, oni by se dozvěděli, že jste poslali nahou fotku! Vždy to řekněte! Nikdo nemá právo vám vyhrožovat ani vás šikanovat. Lidé jsou rovnoprávní.

  Kyberšikanu i šikanu vždy, vždy ohlaste dospělému, kterému věříte!

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 11. května 2020 ve 22:41.
  Nagisa v něm napsala:

  ahoj pekny članok len jedna vec mi tam chyba že niekdo sa nezveri tomu rodičovi lebo sa boji čo bude potom však rodičia sa o nas boja ale aj tak proste davat si pozor a ked je zle rodič zisti ked dojde a rychlo zaklapneš pc že dačo sa deje a sama mam skusenosti s online svetom je to hrozne