Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Kyberšikana je všude kolem nás

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 4 roky.
  Příspěvek z 25. ledna 2018 v 18:00.
  kajca v něm napsala:

  Každý z nás se setkal s pojmem šikana, ať už ve škole, od spolužáků, od rodičů, od přátel. Pod tímto slovem si dokážeme představit ledaco. Kyberšikana a šikana mají jeden společný cíl a to ublížit, zesměšnit někoho slabšího...
  Nehledě na to, že si každý z nás myslí, že je jednoduché se bránit proti kyberšikaně. Nyní vám povím, co dokáže nevinný flirt s někým přes internet, laciné fotky (které si od vás vyžádají). Závislost na někom a také závist vůči druhým.

  Kyberšikana je šikana prostřednictvím internetu, který používáme každý. Každý jsme někde registrováni ať už na facebooku, twitteru, instagramu apod. Nikdy nevíme, kdo sedí u druhého počítače. Měli bychom být obezřetní, s kým si píšeme.

  Obětí kyberšikany se může stát kdokoliv z nás, agresor si nás může vyčíhnout a sledovat naše příspěvky, které sdílíme. Vyhledává fotografie, o kterých ví, že by Vám ublížili. Může Vám vyhrožovat, vydírat, ubližovat přes internet, jen kvůli „hloupé fotce“, velmi často si agresoři pořídí falešný účet tzv. „fake profil“. Ze začátku se s vámi chtějí seznámit prostřednictvím internetu. Přičemž vy netušíte, že agresor ví o vás téměř vše.

  Také jsem slyšela o případu, že krásná mladá studentka, se kterou se všichni bavili, se stala obětí kyberšikany, jen kvůli závisti. Agresor byla její spolužačka, která ji záviděla krásu a oblíbenost.

  Cílem tohoto článku je, abyste byli opatrní, nikdy nevíte, kdo se ukrývá pod nickem nebo profilem, neseznamujte se s někým, kdo se vám zdá divný, má nápadný čerstvý profil, málo fotek nebo koho vůbec neznáte.
  Nesdělujte veřejně osobní údaje, intimní fota, či fotky vaší rodiny, vašeho domu.

  Jen pro ujasnění... Nevěřte všemu, co vidíte..
  no a skamad to má _____________________ no přece z internetu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 22. ledna 2018 ve 2:37.
  –MM– v něm napsal:

  Článek píše, že každý jsme někde registrovaný, a pak uvádí seznam sociálních sítí, které povolují registraci až od určitého věku... takže každý tam asi nebude. Dovolil bych si také podotknout, že žádná z těch sociálních sítí nemá mechanismy, které by děti před šikanou chránily. Občas nezvládají chránit ani dospělé uživatele.

  Vojta12let: Upozorni kamaráda, že jeho jednání splňuje skutkovou podstatu trestného činu vydírání podle § 175 trestního zákoníku a že máš dostatek důkazů na to, abys celou věc předal policii. Policie si pak jeho rodiče předvolá k podání vysvětlení, takže by jim měl vysvětlit předem, co dělá, aby věděli, co mají na služebně říkat.

  Příspěvek z 21. ledna 2018 ve 22:34.
  Vojta12let v něm napsal:

  Na mě natočil můj kamarád video, že má kvůli mě BAN na Minecraft serveru GameTeam (není to pravda a on to ví) a dal to na YT. Teď mě všichni nenávidí a on mě vydírá, že to smaže, až mu zaplatím 5 000 korun.

  Příspěvek z 21. ledna 2018 v 11:21.
  marbo1212 v něm napsala:

  Moc pěkný článek R^R^

  Příspěvek z 21. ledna 2018 v 9:34.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Krásný článek. Nechápu proč to dělají, jsou tak hloupí

  Příspěvek z 21. ledna 2018 v 8:10.
  anavercadav v něm napsala:

  hezký článek jsem první kdo tu diskutuje;-D;-D

  předchozí 1 další