Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kýchající šiška

  vydáno  •  Pohádky

  Odkud je kýchající šiška a co vše o ní víme? Přečti si zajímavý článek o ní.

  Tady porostou taky, © Chloe

  Kýchající šiška je z velmi vzdálené dimenze, přesněji z planety Šiškos. Na planetě Šiškos žije mnoho takovýchto šišek, všechny kýchají, a to proto, že je to jejich řeč. Ano, přesně tak, je to jejich normální mluva. Tato šiška, přesněji ta, co přiletěla na naši Zemi, sem doletěla z důvodu, že nám chce předat vzkaz v podobě tajenky, abychom se nenudili, protože nám i doletěla oznámit, že se rozšíří hodně závažná nemoc neboli koronavirus.

  Máme velké štěstí, že se dostala zrovna do Česka. A během toho, co s ní nějací lidé mluvili, zjistili, že nám sem taky přiletěla darovat nějaké ty roušky a respirátory, abychom se všichni nenakazili, protože u nich ta nemoc prý byla taky, ale nějakým záhadným způsobem se vydala na planetu Zemi. Šiška kýchala (mluvila) a překladatelé to překládali do češtiny. „Na planetě Zemi je mnoho lidí, co planetu znečišťují, tak jí prý jde virus pomoci, aby tam nebylo tak moc lidí a planeta se dala do kupy.“

  Také si myslím, že vás zajímá, jak se takové kýchání šišky překládá, tak vám to řeknu takhle... Kýchání šišky překládají nejlepší překladatelé v České republice. Překladatelé nám říkali, že máme velké štěstí, že je šiška tak milá a trpělivá. Šiška překladatelům řekla: „Na Alíkovi jsem z toho důvodu, že mám na sobě tajenky pro děti, aby se v karanténě nenudily, protože vím, že nuda je pruda.“

  Taky jsme se dozvěděli, že je šiška velmi stydlivá a má trochu strach z dětí, ale věříme, že se to brzy změní a její strach zmizí.

  Toto je zatím vše, co o šišce víme, a doufáme, že toho brzy budeme vědět více.:-D

  Související Alíkovina:

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 1. dubna v 16:57.
  žížalice011 v něm napsala:

  OMG KAROLÍNKO JSEM NA TEBE PYSNA JE TO PRIMO UZASNE PALEC NAHORU $>$>(ÍÍÍ)(8:O)$>$>$>

  Příspěvek z 30. dubna 2020 v 9:06.
  Chloe v něm napsala:

  číča800 : ano já vím... ale je to pouze smyšlený článek a já nejsem zas úplně blbá:-D

  Příspěvek z 28. dubna 2020 ve 12:55, upravený vzápětí.
  číča800 v něm napsala:

  Článek se mi líbí. Akorát k tomu viru: virus si nevybírá koho nakazí, aby lidstvo zbavil těch co znečišťují Zemi. Nakazí i ty, co se chovají dobře. 8-[)