Alíkovina

Kytarové pecky pro začátečníky: Wrecking Ball, Miley Cyrus

vydáno  •  Škola a poznání · Kultura · Hudba · Škola kytary
Ať už ho milujete, nebo vás jen baví demoliční koule s atraktivní jezdkyní, tenhle song má něco do sebe. Nasbíral téměř 20 milionů shlédnutí jen v průběhu prvních 24 hodin na Vevo. A u táboráku s ním každopádně zabodujete.

z videa Škola kytary: Wrecking Ball verze Rob, Kytary.cz, © Kytary.cz

Kterého kytarového začátečníka baví stupnice, kadence, natož noty? Ke kytaře patří písničky. Proto se většina z nás na kytaru začíná učit. No ne? A co hrát? Bednu od whisky? Kdepak. Hrát chceme to, co nám denně duní v mp3 v uších.

Právě takový song připravili pro Alíka kamarádi z Kytary.cz. Hra je snadná, s trochou cviku jej brzy zvládneš zahrát i ty.

Škola kytary: Wrecking Ball, Miley Cyrus

Ke hře budeš potřebovat akordy:

Fotogalerie

Jak hrát?

InsertSingleVideo

Zde najdeš anglický text i jeho český překlad písničky.
Akordy, anglický text a strukturu písničky najdeš zde.

Fotogalerie

Originál

A jak zní samotný originál? Vzhledem k povaze portálu jsme vybrali verzi, ve které režisér zabírá pouze obličej Miley Cyrus. Na internetu ale najdete ale i populárnější verzi, ve které se Miley Cyrus houpá na demoliční kouli.

Zajímavosti

Co o písničce řekl autor textu, Sacha Skarbek, během svého pobytu v Praze?

... Miley Cyrus jsem nikdy dřív neviděl a do studia přišla celá rozrušená. O víkendu totiž měla mít svatbu, ale zrušila ji, protože zjistila, že její snoubenec není ten pravý. Byla neuvěřitelně emocionální. Dali jsme si kafe, já ji utěšoval, objímal, protože se rozbrečela. A z toho rozhovoru vzešel skoro celý text k písni Wrecking Ball. Existují dobře vykonstruované písničky se silnými refrény, ale zrovna Wrecking Ball je podle mého především prožitá emocionální balada, která v sobě má upřímnost. A naštěstí je to i povedená popová písnička...

Více v rozhovoru na iDnes.cz: Než jsme napsali Wrecking Ball, Miley Cyrusová oplakala svou svatbu

I přesto, že příběh písničky je smutný, zdá se, že v realitě bude mít šťastný konec. Miley Cyrus opět začíná randit s Liamem Hemsworthem, svým bývalým snoubencem. Zdá se, že se ke svatbě opět schyluje.

Video určené pro začátečníky a pro ty, co se rádi houpají na kouli pro vás připravili kamarádi z Kytary.cz Ty kromě obchodu pro muzikanty provozují i řadu neziskových aktivit, ke kterým patří například Youtube kanál, kde jsou k vidění různé návody, školy, recenze ale i srandičky pro malé i velké muzikanty. Můžete zkusit i HAK – hudební akademii, kde vás naučí hrát skuteční profíci.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!