Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Labutí princezna – Odetta ve spárech čaroděje

  vydáno  •  Pohádky

  Popis kreslené nebo animované, jak kdo tomu chce říkat, pohádky ze studia Walta Disneyho. Pohádka byla enormně úspěšná a tak se natočily další díly.

  bílá labuť, © Couleur

  Jednoho dne se králi Williamovi narodila dcera, princezna Odetta. Někde daleko v jiném království se královně Ubertě narodil syn Derek. Král s královnou se rozhodli, že svoje děti sobě zaslíbí a tím se pak spojí království. Jenže si na sebe upletli bič, protože jak Odetta, tak i Derek se nesnášeli od první vteřiny, co se poznali. Trvalo to celé dětství, až do dospělosti, když přišel osudný den, ve kterém se do sebe zamilují. Zdálo by se tedy, že plán krále a královny došel naplnění, avšak Odetta položí Derekovi zásadní otázku, na kterou jí nedokáže dát odpověď, a tak zklamaná princezna se svým otcem opouští zámek královny Uberty.

  Derek je zničený, hraje šachy se svým nejlepším kamarádem, do toho mu nadává hradní dirigent orchestru Rogers, když tu najednou vpadne do dveří zámku strážný dovolávaje se pomoci – králi a princezně jde o život. Derek sedne na koně, ale v rozbitém a převráceném kočáře najde jen umírajícího krále. Ten ho varuje před nebezpečím a zemře mu v náručí. Mezitím daleko za horami je Odetta proměněna v krásnou labuť čarodějem Rothbartem, který takto vykonal pomstu na jejím otci, protože mu král odmítl dát království, když se Odetta narodila. Rothbartovi pomáhá taková malá a nevzhledná čarodějka, ta ani nemluví, jen dělá pazvuky.

  Ale i Odetta má na tomto nehostinném místě spojence – želva Lorenzo Loudal, pro přátele Čipera, a žabák Jean-Bob, který si myslí, že je zakletý princ, a snaží se o tom přesvědčit i Odettu, aby dostal polibek. Jednoho dne k nim přibude Puffin, pták, kterému Odetta zachrání život. Puffin také zosnuje plán, jak dostat Odettu za Derekem. První část spočívá v tom, ukrást mapu Rothbartovi z jeho zámku, který je u jezera, kde Odetta a její kamarádi přebývají. Jdou tedy do toho, ale Jean-Bob na všechny přenáší skepsi. Prostě je to podle něj hloupost, jelikož se to nikdy nemůže podařit.

  Navíc si na něj zasedli dva aligátoři z jezera, kteří ho neustále pronásledují. Mapu se jim nakonec ukrást podaří. Ale že je to bude stát sil, dokonce začnou kvůli tomu hrát hokej s čarodějkou, pomocnicí Rotbarta, ale rozhodně ne jako zábavu, půjde o krk. Derek se s Odettou setká u jezera, když je však stále ještě labutí a on na ni namíří luk s ostrým šípem. Odetta sa naštěstí začne měnit před jeho očima. Derek ji nutí, aby s ním utekla, ale ona se mu snaží vysvětlit, že to nejde. Když zajde měsíc, tak se znovu promění v labuť. Derek to moc nechápe.

  Nakonec vymyslí plán, jak tohle těžké kouzlo zlomit. Odetta má přijít další večer na zámek, kde jí Derek slíbí věčnou lásku, ale bohužel – všechno se pokazí a bude to lítý boj jak o život Dereka, tak i Odetty. Pomáhat budou samozřejmě Jean-Bob, Čipera i Puffin.

  Velmi hezká pohádka z dílny Walt Disney, dá se říct úplná klasika. Moc krásná animace, jako vždycky od Disney. Místy je to i sranda, hlavně díky trojici Čipera, Jean-Bob a Puffin. Odhaduju, že by se to mělo líbit všem, nejenom dětem, ale i dospělým.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 1. března 2020 ve 20:12.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek a hezký obrázek, 5 tlapek.