Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ledové království, tentokrát straší na hradě

  vydáno  •  Knihy

  O Ledovém království už určitě slyšel snad každý z vás. Toto dílo je známé po celém světě. Před dvěma roky vyšel další z nových příběhů této série, který nese název Na hradě straší. Že jste o něm ještě neslyšeli? Tento článek vám pomůže to napravit.

  Ledové království - Na hradě straší, © Knihcentrum

  Kniha Ledové království s názvem Na hradě straší je další z řady, která je od studia Disney. Princezna Anna, mladší sestra princezny Elsy, byla zrovna se sněhulákem Olafem v královské knihovně. Olaf najednou našel růžovou knihu Jak objevit ducha. Nevěděl, co je to duch, a tak se na to ptal Anny. Anna však místo odpovědi nasadila úsměv... Dostala nápad!

  Elsa byla ve své pracovně, když do ní vpadli jako velká voda Anna s Olafem. Anna na Elsu v rychlosti vychrlila svůj nápad. Olaf by se chtěl dozvědět, co je to duch, a tak Annu napadlo, co kdyby... nějakého zkusili najít, dodala Elsa. Svou sestru znala velmi dobře, takže si snadno domyslela konec věty. Elsa šla do kuchyně nachystat nějaké dobroty. Anna zatím nasbírala polštáře a deky. Nyní nastal okamžik na dost důležitou věc.

  A totiž to, že museli najít co nejtmavší a nejstrašidelnější místnost v celém hradě. Všichni tři vešli do části hradu, která se nevyužívala. Olaf byl u vytržení. Strašně se těšil, až uvidí nějakého ducha. Anna rozhodla, že si nejprve zatopí v krbu a opečou si pochoutky, které Elsa připravila. Po jídle se uvelebili na dekách a polštářích od Anny. Olaf přišel s tím, jestli by si nejdřív neměli začít číst o duchovi.

  Elsa přikývla a sama začala předčítat. Olaf pečlivě poslouchal a měl u toho oči navrch hlavy (byl hodně překvapený). Elsa četla do té doby, než uslyšela jemné pochrupávání. To byla Anna. Příběh ji jednoduše uspal. Elsa přiznala se zíváním, že je též strašně unavená. Olafa se zeptala, jestli hledání ducha nenechají na příští den. No, a za moment už Elsa spala rovněž. Olaf však nemohl usnout. Chtěl vidět ducha už dnes, a tak ho šel hledat...

  Našel někoho? To malí čtenáři uvidí v tomto milém a barevném dobrodružství.

  Poznámka redakce:
  Knížka je určená pro děti už od 6 let, má proto velké písmo a je psaná tak, aby si s ní poradili i třeba prvňáčci, což ostatně můžete vidět i na samotném obrázku.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 15. června v 19:50.
  Anež v něm napsala:

  krásný článek, 5 tlapek

  Příspěvek z 15. června v 19:10.
  jenetka v něm napsal:

  Moc děkuji.

  Příspěvek z 15. června v 18:11.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Krásný článek!$>Mám ráda Frozen- Elsu a Annu a Olafa prostě všechny$>$>$>$> Super! Pět tlapek!