Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Legenda o sovích strážcích

  vydáno  •  zvířata · filmy
  Zkuste si představit, jaké by to bylo, kdybyste se ocitli rovnýma nohama v nějaké pohádce nebo pověsti. Od určité chvíle by záleželo jen a jen na vás, co se bude dít dál. Něco podobného se přihodilo sovímu mladíkovi Sorenovi v dobrodružném animovaném fantasy příběhu Legenda o sovích strážcích.

  © Warner Bros.

  Soren, sameček sovy pálené, vyrůstal v lese jménem Tyto společně se svým starším bratrem Kluddem. Jednoho dne se Soren vydal na cestu za svými sny.

  Jenže brzo zjistil, že ty sny jsou vlastně skutečné, že se stává součástí legendy, o které slýchával ještě v hnízdě od otce.

  Mladý Soren a jeho přátelé se spojí se svými učiteli, aby svedli bitvu proti zlým Čistým nejen na ochranu jejich svobody, ale i samotné existence sovích strážců Ga’Hoolu. Ti totiž přísahali, že budou uzdravovat nemocné, dělat slabé silnými a že zvítězí nad zlem.

  vyhraj dvd

  DVD Legenda o sovích srážcích nebo plyšové sovy můžete vyhrát v soutěži, která až do 20. února běží na serveru Alík.cz v rubrice soutěže.

  Více vám už děj příběhu Legendy o sovích strážcích, prozrazovat nebudeme. Naopak vás necháme nahlédnout do zákulisí vzniku filmu, který vznikal v režii Zacka Snydera.

  Animace sov - kresba, kostry, svaly a nakonec pohyby

  Dokážete si představit, jak se takové sovy animují? Stručně řečeno, velmi těžko. Tvůrci scény se nejprve stali žáky jakési "soví školy”. V muzeích a zoologických zahradách se snažili poznat co nejvíc život sov.

  Teprve pak začal vznikat film: první kresby tužkou se postupně proměnily v jednoduchou animaci, následovaly kostry postav, svaly. Nakonec se všechny části těla rozpohybovaly tak, aby každé pírko bylo na svém místě.

  Z filmu Legenda o sovích strážcích

  Autor scény Simon Whiteley měl možnost sovy důkladně poznat: "Když se sovami v rezervacích pracujete, zjistíte, že mají osobnost úplně stejně jako lidé. Jsou tam veselé sovy, mrzuté sovy, vzteklé sovy, přátelské sovy.

  Jedna britská pálená sova jménem Fluffy, se kterou jsem se setkal v britské rezervaci Screech Owl, byla vysloveně mazlíček – mohli jste ji drbat, hladit a bylo vyloženě vidět, že miluje lidskou společnost. Natočili jsme si všechny možné druhy sov v letu, při běhu, při jídle, při mytí či dokonce při vrhání (sovy zvracejí zbytky hlodavčích kostí a srsti, které nedokážou strávit) tak, abychom veškeré momenty jejich chování dokázali věrně zobrazit ve filmu.”

  Z filmu Legenda o sovích strážcích

  Je příroda ve filmu jen fantazie nebo skutečnost?

  Při pohledu na film Legenda o sovích strážcích vás nejspíš napadne, že autoři museli mít hodně bujnou fantazii, aby si vymysleli tak pozoruhodné krajiny. Oni si je však nevymysleli, ale vytvořili podle skutečné australské přírody.

  Autor scény Simon Whiteley k tomu říká: "Na Austrálii je skvělé, že tam najdete spoustu divoké, civilizací nedotčené přírody. Například Tasmánie, ostrov při jihovýchodním pobřeží Austrálie, je otevřený do Indického i Tichého oceánu a působí na něj divoké počasí a najdete tam úžasné světlo jako dělané pro sovy. Navíc má rozsáhlá území naprosto nedotčená lidskou činností, prastaré lesy a řeky, hory a jezera – prostě syrovou přírodu přesně takovou, jako jsme potřebovali. Právě tady, u jezer Western Arthur Range v jihozápadní Tasmánii vznikl Tyto Forest, Sorenův domov.”

  Z filmu Legenda o sovích strážcích

  V animovaném filmu si "zahráli" i kaskadéři

  DVD Legenda o sovích strážíchMožná vás napadne, že když někdo vyrábí animovaný film, tak ušetří na hercích. Pokud zůstanete sedět v kině až do závěrečných titulků, s překvapením zjistíte, jak obrovské množství lidí ho vytvářelo.

  Například do práce na 3D filmu Legenda o sovích strážcích se zapojilo více než 500 profesionálů v oblasti digitální tvorby, včetně týmu specialistů na počítačovou animaci.

  K tvorbě filmu byli přizváni i "soví kaskadéři”. Tedy muži, kteří předvedli tvůrcům filmu bojové scény. Ty animátoři využili při tvorbě počítačově animovaných scén bojů mezi postavami.

  Z filmu Legenda o sovích strážcích

  Kathryn Lasky a její splněný sen

  Kathryn Lasky je americká spisovatelka, která se narodila v roce 1944. Píše pro děti i dospělé. Lasky se začala během své kariéry spisovatelky podrobně zabývat životem sov a jejich chováním. Původně mělo její pozorování sloužit k sepsání faktografické knihy doplněné fotografiemi. Nakonec vznikla 15-ti dílná řada fantastických příběhů o sovím světě - Guardians of Ga'Hoole.

  Autorka knižní předlohy se podílela i na přípravě filmu Legenda o sovích strážcích. O filmu říká: "Když jsem ho viděla poprvé, bylo to jako splnit si sen. Pořád jsem nedokázala uvěřit tomu, jak úžasně dokázal režisér Zack Snyder přenést svět strážců Ga’Hoolu na filmové plátno.”

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 19. října 2010 v 18:49.
  exargema v něm napsal:

  Bude to GOOD

  já mám doma už tetovačky,tričko a placku z motivem filmu a také lístky a moc se těším až na to půjdeme s bráchou 1919

  Příspěvek z 19. října 2010 v 18:47.
  exargema v něm napsal:

  Je to super

  Příspěvek z 17. října 2010 ve 20:01.
  Sabrina29 v něm napsala:

  TOTO BUDE URČITĚ FAIN!

  Jo!To bude určitě dobrý!16