Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Legendy Erárie: Vznik světa Erárie

  vydáno  •  Povídky

  Na začátku bylo Světlo a Temnota. Krutý souboj v naprosté rovnováze. A když obě strany zároveň prohrály a zvítězily, vznikl život.

  Mapa mého Fantasy světa, © Syr9

  Ze Světla a Temnoty se vynořil Světlý bojovník a Temný bojovník, každý na nosorožci. Poklonili se ve vzájemném respektu a dali se do boje. Jakmile se nosorožci střetli, objevil se Ólton, zlatý pták, šelma, brouk, jelen i drak.

  Jeho křik a zpěv vytvořil nad bojovníky plochu, oni žasli, přestali bojovat a naposled v historii Erárie byl mír. Ólton toho využil a souhrou tónů a hluků vytvořil uprostřed plochy horu Oltora, své sídlo. Ólton však neměl radost, kolem něj byla prázdná plocha a nikde nic. Nemohl zpět za bojovníky pod plochu a nemohl výš, protože tam nebylo nic. A tak chřadl, až mu upadla jeho 3 nejdelší pírka. Ta se uchytila na nebi a zvětšila ve Slunce, měsíc Nui a Bal. A v tu se plocha, kterou Ólton nazval Erárií, zalila teplem a světlem, zimou a tmou. Slunce a měsíce putovaly opakovaně od východu k západu, a tak se střídal den a noc.

  Při tom úžasu se zrodilo 10 dětí, každé bylo jiné, ale každé mělo něco po Óltovi. Tepsén - veliký Jelen, Fisan - velká ryba, Ár - veliký brouk, Magacín - velký salamandr, Otolón - velký orel, Krapsák - velký panter, Savál - velký vlk, Hůtr - velký obr, Lebecín - velký gryf a Draag - velký drak. A každý měl svoji hlavu. Tepsén vytvořil lesy, Fisan Velké moře a Ár džungle a bažiny. Magacín vydechl magii, Otolón dal Erárii nebesa a počasí. Krapsák vytvořil nekonečné pláně, Savál se ujal nočního světa, Hůtr vyvalil ze země vysoké skály a hory. Lebecín vytvořil magická místa plná krás a hrůz a dal světu vzácný nerost - Crystal. Draag jako jediný pomyslel na to, že Erárie potřebuje obyvatele, a proto uprostřed velkého moře vytvořil ostrov příhodný pro jeho budoucí děti, draky.

  Každý z bohů chtěl dál tvořit svět podle sebe, všichni mezi sebou válčili o území. Poničili si navzájem všechnu svoji práci a Erárii hrozil zánik. Draag s Óltem měli hotovo a chtěli ukončit hrůzy, které dělala devítka dětí. Ólton tedy zavelel svým zpěvem, aby bojovníci znovu pokračovali v klání a rázem válka bohů utichla. Pod údery souboje bojovníků se měnila zpustošená Erárie zpět v krásné místo a tlukot nosorožců dal do běhu první srdce, dračí srdce. A tak byl Draag odměněn za svou chytrost a klid. Ólton čekal dlouho, dokud neskončí rozepře, a pak svolil vytvářet drahocenné živé bytosti.

  Související Alíkovina:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 18. srpna 2019 v 18:11.
  Kopčem v něm napsal:

  Pěkný a zajímavý

  Příspěvek z 28. května 2019 v 16:01.
  kefír v něm napsal:

  Moc pěknéR^R^R^R^R^R^R^R^:->