Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Legendy, příběhy, pohádky

  vydáno  •  Kultura · Knihy · Rodičům · Krása · Pohádky
  Kdo by neznal tradiční české pohádky. Ale tušíte, o čem se vyprávějí potomci slavných Mayů či domorodci na Tichomořských ostrovech? A nebo dáváte raději přednost moderním, poněkud rozpustilým příběhům?

  Napsal Z. K. Slabý, ilustroval Adolf Born, © Portál

  V tom případě vám rádi představíme knížky z nakladatelství Portál, které by vás mohly zajímat. A navíc nabídneme návod, jak si vyrobit šperky, kterými by jistě nepohrdla nejedna princezna.

  Ve škole straší

  Škola, ve které začíná příběh, stojí ve městě už déle než sto let. Zatímco do lavic zasednou každý rok noví školáci, školník-duch Felix Jazylka je pořád stejný.

  Ve škole strašíLetos sem do čtvrté třídy nastoupila Petka, která na sebe neustále strhává pozornost a neunikne ani partě, která kdekomu znepříjemňuje život.

  Pomůže Petce školník, nebo nakonec bude muset zachraňovat ona jeho? Napínavý příběh se spoustou hádanek, které připravili Klára a Jan Smolíkovi, je určen dětem od 8 let.

  Nedokončené pohádky

  Nedokončené pohádkyHrát si můžete nejenom na hřišti, v lese, v parku anebo nad počítačem, ale také s knížkou. A právě takovou "hravou" knížku připravil Zdeněk K. Slabý. V šestnácti pohádkách se setkáte s hrdiny obvyklými (ježibaba, trpaslíci, bubák, princezna, piráti) i poněkud zvláštními (stonožka listonoška, lovec motýlů, hodný citron).

  Všechny pohádky mají jedno společné – ve chvíli největšího napětí skončí. A je na vás, jak si příběh vymyslíte dál. Své pokračování si pak můžete porovnat s dokončením od autora, ale také od jiných dětí. Možná budete překvapeni, kolik konců může mít jeden příběh. Knížka je určena především pro děti ve věku 5 – 12 let.

  Legendy a příběhy Mayů

  Legendy a příběhy MayůFrantišek Bureš delší dobu pobýval v zemích Střední Ameriky. Cestoval po Mexiku, Guatemale a Hondurasu a. Při svých pobytech pátral po legendách a příbězích starých Mayů. Díky jeho úsilí se teď můžete začíst do příběhů o vzpurné krasavici, stromu ronícím slzy, leguánovi osvoboditeli, o nerozhodném netopýrovi a mnohé další příběhy předávané z generace na generaci.

  Mýty a legendy Tichomoří

  Mýty a legendy TichomoříSběratel tichomořských příběhů A. W. Reed v knížce shromáždil třiadvacet příběhů, které si vyprávěli obyvatelé z oblasti Havaje, Nového Zélandu, Cookových ostrovů, Fidži, Nauru a Tahiti.

  Jejich hrdiny jsou nejen lidé, ale také zvířata – hladová myš, obrovitý pták, mladý pavouk, želva, had, papoušek kakadu, velryba či krab.

  Originální šperky z FIMA

  Originální šperky z FIMAVyrobit šperky z FIMO hmoty je zdánlivě velmi snadné. Potíž nastane ve chvíli, kdy zatoužíte po nějakém složitějším výrobku. Zuzana Kunešová využila bohatých zkušeností z vlastní tvorby i z vedení kurzů. Pro nakladatelství Portál připravila knihu inspirací a nápadů pro tvorbu drobností z barevné polymerické hmoty známé pod názvem FIMO.

  Díky názorným fotopostupům si můžete vyrobit například náhrdelník, náramek, náušnice, přívěšek na klíče nebo jednoduché razítko. Dozvíte se nejen jaké speciální nástroje na výrobu je možné koupit, ale čím vším si můžete při výrobě pomoci z vlastních zdrojů."

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 21. září 2009 ve 14:29.
  Angličanka6 v něm napsal:

  Reakce na VANESSA-007:

  hm... zajimavi no a napis do posty!

  Příspěvek z 21. září 2009 v 11:44.
  VANESSA-007 v něm napsal:

  psaní

  napsala jsem už 2 pohádky. nejtěšší je vymyslet jména.25