Alíkovina

Leo aneb můj nejlepší kamarád

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Máma minulý rok pracovala v družině a v každé družině mají jedno zvířátko např. Křečíky džungarské, morčata a činčily. Také jsem chtěla morče.

Jednou ve čtvrtek jsme se přijeli podívat za maminkou. Maminka ještě pracovala. Řekla nám: „Běžte se podívat na morčátko“. Tak jsme šli. Přišli jsme k velké kleci a tam vidíme roztomilé morčátko. Ze začátku se nás bálo, ale potom už ne. Přišla maminka a říká: „Tak si ho vytáhněte“. A já na to: „Já se bojím že mi uteče“. Tak ho vytáhla maminka a dala ho na koberec a řekla: „Jmenuje se Leo“. Morčátko stálo, ale pak začalo běhat po koberci. Maminka řekla: „Chyť ho“. Tak jsem ho chytila. Dali jsme ho do klece. 

Byl pátek a já a můj bratr jsme šli z autobusu. Přišli jsme domů a tam stála klec s Leem. Zeptala jsem se maminky, co tady dělá. Maminka řekla: „Dovezla jsem ho na sobotu a neděli. Já jsem zajásala, protože se mi Leo moc líbil. Doma jsem sice měla kočky, jenže ty byly pořád někde pryč a křeček Jerry, ten byl zlý a kousal.Tak jsem Lea vytáhla z klece a dala ho na koberec a mezitím jsem mu krájela mrkev. To bylo na na jaře, myslím.Takže jsme šli s Leem na zahradu. Leo se tam napásl, snědl mrkve co jsem mu dala a šli jsme se podívat na hřiště. Tam byli kamarádi, kteří říkali: „Jé, to je pěkné morče, jak se jmenuje?“ Já jsem jim hrdě odpověděla: „Jmenuje se Leo, ale někdy mu říkáme Leoš nebo Leon.“ Odešli jsme s Leem domů. Dala jsem ho do klece. Maminka se zeptala: „Nechcete, aby jsme měli Lea přes velké prázdniny?“ My jsme řekli, že jo. 

Zanedlouho bylo vysvědčení. Přijeli jsme domů a tam byl Leo. Někde na internetu jsem četla, že mají rádi domečky, jenže Leo neměl. Podívala jsem se do komory a tam byla krabice od mléka.Tak jsem ji dala Leovi místo domečku. Leo tam hned zalezl, ještě jsem mu dosypala krmení. Leo docupital k misce a pomalu začal jíst. Potom jsem mu dala čisté pití. 

Uběhly prázdniny a já jsem se zeptala maminky: „Mami, mohla bych si nechat Lea?“ Maminka řekla, že se zeptá. Bylo září a my museli do školy. Naštěstí první den školy trval jen do deseti hodin. Maminka pro nás přijela a já se jí hned zeptala, jestli si můžu Lea nechat. Maminka řekla, že si ho můžu nechat. Že její vedoucí byla ráda a nechala mi i klec.Tak jsem dostala Lea.

Zažila jsem s ním spousty zážitků. Teď mi sedí na klíně a jí mrkev.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 1. května ve 13:13.
Toboganl v něm napsal:

Je to super příběh

Příspěvek z 8. srpna 2015 ve 22:23.
Elizaveta v něm napsala:

Ahoj

To je dobrý text mě se líbí.🐭👩B-)
Ahoj .😃