Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Leo aneb můj nejlepší kamarád

  vydáno  •  Mazlíčci
  Máma minulý rok pracovala v družině a v každé družině mají jedno zvířátko např. Křečíky džungarské, morčata a činčily. Také jsem chtěla morče.

  Jednou ve čtvrtek jsme se přijeli podívat za maminkou. Maminka ještě pracovala. Řekla nám: „Běžte se podívat na morčátko“. Tak jsme šli. Přišli jsme k velké kleci a tam vidíme roztomilé morčátko. Ze začátku se nás bálo, ale potom už ne. Přišla maminka a říká: „Tak si ho vytáhněte“. A já na to: „Já se bojím že mi uteče“. Tak ho vytáhla maminka a dala ho na koberec a řekla: „Jmenuje se Leo“. Morčátko stálo, ale pak začalo běhat po koberci. Maminka řekla: „Chyť ho“. Tak jsem ho chytila. Dali jsme ho do klece. 

  Byl pátek a já a můj bratr jsme šli z autobusu. Přišli jsme domů a tam stála klec s Leem. Zeptala jsem se maminky, co tady dělá. Maminka řekla: „Dovezla jsem ho na sobotu a neděli. Já jsem zajásala, protože se mi Leo moc líbil. Doma jsem sice měla kočky, jenže ty byly pořád někde pryč a křeček Jerry, ten byl zlý a kousal.Tak jsem Lea vytáhla z klece a dala ho na koberec a mezitím jsem mu krájela mrkev. To bylo na na jaře, myslím.Takže jsme šli s Leem na zahradu. Leo se tam napásl, snědl mrkve co jsem mu dala a šli jsme se podívat na hřiště. Tam byli kamarádi, kteří říkali: „Jé, to je pěkné morče, jak se jmenuje?“ Já jsem jim hrdě odpověděla: „Jmenuje se Leo, ale někdy mu říkáme Leoš nebo Leon.“ Odešli jsme s Leem domů. Dala jsem ho do klece. Maminka se zeptala: „Nechcete, aby jsme měli Lea přes velké prázdniny?“ My jsme řekli, že jo. 

  Zanedlouho bylo vysvědčení. Přijeli jsme domů a tam byl Leo. Někde na internetu jsem četla, že mají rádi domečky, jenže Leo neměl. Podívala jsem se do komory a tam byla krabice od mléka.Tak jsem ji dala Leovi místo domečku. Leo tam hned zalezl, ještě jsem mu dosypala krmení. Leo docupital k misce a pomalu začal jíst. Potom jsem mu dala čisté pití. 

  Uběhly prázdniny a já jsem se zeptala maminky: „Mami, mohla bych si nechat Lea?“ Maminka řekla, že se zeptá. Bylo září a my museli do školy. Naštěstí první den školy trval jen do deseti hodin. Maminka pro nás přijela a já se jí hned zeptala, jestli si můžu Lea nechat. Maminka řekla, že si ho můžu nechat. Že její vedoucí byla ráda a nechala mi i klec.Tak jsem dostala Lea.

  Zažila jsem s ním spousty zážitků. Teď mi sedí na klíně a jí mrkev.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. května 2019 ve 13:13.
  Toboganl v něm napsal:

  Je to super příběh

  Příspěvek z 8. srpna 2015 ve 22:23.
  Elizaveta v něm napsala:

  Ahoj

  To je dobrý text mě se líbí.🐭👩B-)
  Ahoj .😃