Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Les a nuda? Nikdy!

  vydáno  •  Volný čas venku · Příroda · Rostliny · Jaro
  Ze začátku jsem měla strach. Ve škole jsme dostali za úkol udělat herbář. Bála jsem se, že nenajdu dostatek rostlin, nebo že je nepoznám. Opak se ale stal pravdou...

  Lesík, © Alík

  Jelikož už je venku krásně, svítí sluníčko a je teplo, vydala jsem se do lesa. Nesla jsem s sebou pouze baťůžek a na vodítku jsem držela psa. Zprvu jsem se nudila. Chodila jsem z jednoho kouta lesa na druhý a dívala jsem se na rostliny, které tam zvesela rostly. Až potom mi došlo, že tímto vlastně nudím sama sebe, a ani les nehučel v tu chvíli svým půvabem a krásou.

  Podívala jsem se na svého pejska a rozhodla se. Pustím ho na volno, stejně mi neuteče. Chodíme po lese už dlouho a on je unavený. Je to přece jenom malý pes. A najednou, jako z čistého nebe, mě to chození po lesíku začalo bavit!

  Můj herbář

  - sedmikráska chudobka
  - orsej jarní
  - pampeliška lékařská
  - devětsil bílý
  - přeslička rolní
  - hluchavka skvrnitá
  - locika kompasová
  - devětsil obecný
  - podběl lékařský
  - pryskyřník prudký
  - vlaštovičník větší
  - rožec obecný
  - violka vonná
  - kokoška pastuší tobolka
  - šťavel kyselý

  Viděla jsem srnku i veverku, našla jsem hromadu květinek a užila si ten den naplno. A dokonce i Ťapka, jak se pes jmenuje, vypadala šťastně a zvesela pobíhala sem a tam. Občas se mi pletla pod nohy, občas mi utekla a já ji pak hledala, ale přesto jsme byly obě dvě moc rády, že jsme si udělaly takový krásný výlet.

  Nějakou dobu jsem se trápila otázkou: "Proč jsem se tak bála jít do lesa? Bála jsem se snad rostlin, nebo lesní zvěře?"

  Až pak mi došlo, proč jsem se tolik obávala. Byl to strach z neznámého. Byla jsem poprvé sama v lese. Poprvé jsem se musela dívat po zemi na rostliny. Poprvé jsem viděla, jak umí být les krásný. Tak neseďte doma, běžte ven a uvidíte, jestli i vy budete tak příjemně překvapeni, jako já!

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 20. června 2009 ve 21:58.
  ladyha v něm napsal:

  les, les, les hmmmm

  Moc hezkej článek,to bych taky chtěla zažít4
  Ale já bych do lesa sama nevlezla,protože bych se bála nějakých zlých lidí.
  A ještě musim říct,že strašně ráda sbíram houby.

  Příspěvek z 19. května 2009 ve 20:03.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  Nepoznáte vtip15

  Příspěvek z 17. května 2009 ve 14:20.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na zabajka:

  no já tady na internetu znám spoustu lidí například na alíkovi pár holek  a píšou mi do pošty a já ji taky nebo na blogu některé super lidičky na můj blog choděj a oni maj taky blog a já zase píšu komentáře na jějich blogy občas si pokecáme ale já kamarádky přes internet to nesjou jako by takové doopravdocké kamarádky bych řekla
  vůbec je neznáš a polovina lidí to nebere jako kamarádku já jen trochu jenom tady na alíkovi 
  o hodně je lepší mít doopravdickou kamarádku já mám jak jsme už řikala spoustu kamarádek a myslim si že ani jedn ato nedělá že se mnou kamarádi ale jedna si  myslim že jo ale kamarádky přes internet nikdy se s nima nesetkáš do opravdy nemůžeš jim napsat všechno jako třeba kdo se ti líbí nebo telefoní číslo a tak protože to taky nemusí bejt holka ale klidně 30 letej chlap