Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Les plný odpadků aneb jak jsme čistili Vysočinu

  vydáno  •  Škola a poznání · Příroda · Ekologie
  Naše škola se zapojila do akce Čistá Vysočina. Chodili jsme po okolí a sbírali odpadky. Měli jsme 6 žlutých pytlů, do kterých se sbíraly plasty, ale také 6 modrých pytlů, do nichž se zase sbíraly papíry, sklo, plechovky a to, co do plastů nepatří.

  © Radkaa

  Stručně řečeno - hrůza. Všechny pytle byly brzo plné. No, přímo narvané odpadky, které jsme nasbírali. Naše třída šla zrovna trasu, kde je nejvíce odpadků. Ale i ostatní třídy naplnily hodně pytlů. Strašně mě překvapilo, kolik bylo v lese nepořádku. Bylo tam tolik PET lahví, že se to ani nedalo spočítat. A kolik skleněných flašek! No prostě hrůza. Jak tohle někdo může udělat? Nechápu to. A nikdy chápat nebudu.

  Když někdo vyhodí třeba papírový ubrousek, tak to ještě není tak hrozné, protože papír se za chvilku rozloží. Ale co třeba plechovka nebo sklo? Plechovka za hodně dlouhou dobu zrezne a rozpadne se. No a sklo, to se podle mě nerozloží nikdy. Když někdo uprostřed lesa vyhodí pytel odpadků, tak jak v tom mají lesní zvířata žít? Mohou se třeba napít vyteklého oleje z nějakého kanystru (těch jsme našli taky hodně). Ať se potom nikdo nediví, že žije v lesích třeba málo jezevců.

  Vy, co odhazujete odpadky v lesích, ale i různě jinde, nedělejte to. Akorát ničíte přírodu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 26. června 2011 ve 14:35.
  VelbloudAndy v něm napsal:

  Nápad

  Po přečtení tohohle článku jsme s kamarádkou dostaly nápad, že se projdeme po sídlišti a budeme sbírat odpadky. Ani ve snu nás nenapadlo, že nám na to nebudou stačit dva obrovské pytle! Už několik let třídím odpad a nikdy bych si nedovolila nějaký bordel vyhodit do přírody a asi tím víc mě udivuje že někdo může být takový. Od té doby každý víkend když jsme na chatě, tak chodím po lese nebo po břehu přehrady a sbírám nepořádky. Na březích jsou vždycky PET lahve nebo lahve od piva, různé konzervy atd. protože se tam hodně rybaří. Pokud vás už někdy napadlo, že byste se taky mohli projít po okolí a posbírat odpadky, tak se nestyďte a udělejte to 4

  Příspěvek z 11. května 2011 ve 21:00.
  pacička12 v něm napsala:

  Příroda moje láska

  Ahoj, bydlím v Karlovarském kraji a přírodu jsem si zamilovala nade vše. Při představě světa se mi jako první vybaví úbytek lesů, pak zamoření...A čím? No přece ODPADKY!!! Lidé si myslí, že lesů je na světě dostatek. Omyl! Proč vymírají tisíce druhů zvířat a rostlin? Zvířata nemají útočiště, málo vody a kyslíku je také stále míň. Rostliny to mají s vodou podobné, kyslík jim neschází, zato cestu jejich kořenů brázdí nespočet odpadků. Lidé zamyslete se, copak nemůžete tu láhev od pití, které jste právě vypily, vyhodit až doma? Nijak vám to přece neuškodí, a jestli ano, tak to znamená, že byste měli začít posilovat, abyste tu láhev donesli až domů. Tímto vás vyzívám: chraňte přírodu, jak jen to jde!!!1617pacička12

  Příspěvek z 6. května 2011 ve 20:57.
  Mailley v něm napsala:

  taky

  Ahoj, já jistě na Vysočině nebydlím, ale my jsme také čistili okolí naší školy. Článek byl docela zajímaví.25