Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lesní čarování v Kunratickém lese

  vydáno  •  Škola a poznání · Příroda · Zvířata · Ekologie · Ptáci · Předškolákům · Podzim · Soutěže
  Možná vám spojení město a les přijde podivné, ale také k sobě patří. Například v Praze lesy a lesíky tvoří přibližně desetinu celkové rozlohy města. Mezi nejznámější pražské lesy patří Kunratický les, Hostivařský lesopark, Milíčovský les a Chuchelský háj.

  Výreček malý (Otus scops) je malý druh sovy z čeledi puštíkovití., © Radkaa

  Ve městech mají lesy hodně důležitý úkol. Slouží obyvatelům sídlišť prostor pro rekreaci. Kunratický les je v těsném sousedství sídliště Jižní Město, které je označováno jako největší sídliště v České republice. Jen pro zajímavost, žije v něm přibližně tolik obyvatel, jako třeba v Mostě, Zlíně nebo Kladně. Není tedy divu, že Kunratický les ročně navštíví na 700 000 návštěvníků.

  Lesní soutěž

  Pro všechny, kteří mají rádi les a nebo obrázky Marie Brožové jsme připravili lesní soutěž.

  A právě Kunratický les se od neděle 18. září na týden promění ve velkou přírodní učebnu. Lesy hlavního města Prahy spolu s výtvarnicí Marií Brožovou pořádají již 4. ročník výtvarných a přírodovědných dílen pod širým nebem, tentokrát pod názvem Lesní čarování.

  S pražskými lesníky se společně naučíte poznávat čarovné bejlí, porozumíte řeči nejrůznějších živočichů, vystopujete dravce podzemí a objevíte tajemná místa v lese. Díky spolupráci s ornitology můžete nahlédnout do ptačího světa a spolu s včelaři se podíváte přímo mezi včelky do úlu.

  Čarovnou atmosféru akce podpoří trubači svou hrou na borlice a lesnice. Po celý týden budou v Kunratickém lese probíhat výtvarné dílničky s pastelkovou technikou malířky Marie Brožové a další tvorba z přírodních materiálů.

  Marie Brožová vysvětluje školákům jak kreslí pastelkami.

  Lesní čarování můžete navštívit již v neděli 18. září od 10 hodin u chaty Gizela v Kunratickém lese, kdy je rozšířený program pro veřejnost. Připraveny jsou letové ukázky dravců a sov i živí netopýři. Chybět nebude ani krátký koncert trubačů na borlice a lesnice.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 15. září 2011 v 19:36.
  emu2 v něm napsala:

  pozdrav

  já se tam možná pujdu podívat a jestli tam pujdu tak se moc těším21212126262677766666p.s. miluji přírodu2576

  Příspěvek z 12. září 2011 v 19:09.
  _HarryPotter_ v něm napsala:

  Mě taky!

  Příspěvek z 12. září 2011 v 18:51.
  květinka v něm napsala:

  ahoj

  moc se mi to líbí416