Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Let do bouřky

  vydáno  •  Cestování · Počasí

  Dnes vám řeknu příběh o tom, jak jsme s rodinou letěli letadlem do Bulharska a zaskočila nás bouřka.

  Bouřka , © Adee

  Byl jednou jeden den, když to začalo, přesněji 13. 7. 2019. Byl to den, kdy jsme se ubytovali v Brně, kde jsme přespali, abychom stihli letadlo. To byl celkem normální den. Šli jsme nakupovat, najíst se a spát. A vše bylo dříve, protože letadlo odlétalo brzy.

  14. 7. 2019, čas 3:00 – 4:30
  Se sestrou jsme si každou minutu od 3:00 do 3:20 daly budík, ale hned na první jsme vstaly, protože jistota je jistota. Tak jsme vstaly, umyly se, nasnídaly se (já ne, jsem strašná nervačka, já musela chodit po pokoji:-D), sbalily se a s rodiči vyrazili na cestu.

  čas 4:30 – 5:50
  To byl čas, kdy jsme přijeli na letiště. Po cca třičtvrtě hodině jsme byli odbavení a měli starosti za sebou, vše proběhlo, jak mělo. Pak si mamka s taťkou dali kafíčko – jak jinak, a pomalu nám už letělo letadlo.

  čas 6:00 – hodně dlouho
  Už nebylo cesty zpět. Už se nasedalo do letadla. Letělo se, letělo, a to celkem v pohodě, no, a potom už jsem byli na území Bulharska. No, a byla tam bouřka... A tak jsme začali kroužit a asi 4x jsme udělali okruh, já se při každém pozvracela... A snad každý věděl, že je něco špatně, až na mou sestru, ta si to užívala.:-D No, a po tom kroužení nám oznámili, že je nad městem, kde jsme měli přistát, bouřka, a že musíme přistát jinde. A tak jsme přistáli. Všichni mysleli, že vysedneme nebo že to bude v klidu, a samozřejmě nebylo. Po celém letadle byla fronta k záchodu a já byla vzadu a bylo tam tak vydýcháno, že jsem se zase pozvracela. (Začíná se to být zvrhlé, co?) A tak jsem musela jít dopředu k otevřeným dveřím. Štěstí, že letušky byly hodné a ochotné. Ta jedna byla opravdu úžasná. No, a takhle to bylo 4 hodiny (4 hodiny jsme tam seděli v letadle + let, takže jsem v letadle byla asi 6 hodin a půl).

  Pak byl ten moment, který musel nastat, a byl super. Byl to moment, kdy oznámili, že jedeme na to místo, kde jsme měli přistát! Sice nevím, proč jsme letěli letadlem a nejeli autobusem, protože znova vzlétnout muselo být šíleně drahé. Ale já byla ráda, že jsme letěli, takže super. Za tohle může bouřka... Ten den, kdy jsme tam dojeli, tam bylo hnusně, ale další dny to bylo opravdu nádherné. Jediná špatná věc tam byla medúza, kterou jsem viděla, když jsem plavala, a lekla se jí a to opravdu hodně (viz foto).

  Medúza, © Adee

  I zpáteční let proběhl v pořádku, a tak stejně převážilo dobro a byla to nejlepší dovolená v mém životě.

  Moje otázky:
  Stalo se vám něco podobného?
  Byli jste v Bulharsku?
  Chcete, abych ještě vytvořila složku s nějakými fotkami?

  Doufám, že se vám článek líbil, a ahoj!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 30. ledna v 7:15.
  anikaa v něm napsala:

  My jsme jelibna dovolenou autem a obešel nám motor, tak jsem já s tatínkem musela šest hodin čekat na odtahovku

  Příspěvek z 7. května 2020 v 11:29, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Děkuji$>
  Ta moje prý žahá jen v září. A navíc měla rozseklej klobouček chuděrka. Takže asi už moc nežahá. Ale já si tam krásně plavala a pak najednou: v Bulharsku jsou v moři sáčky? Fuj. A pak najednou à á medúza řvu na ségru a ona na mě kouká a říká cože?( Nerozuměla) A pak jsem doplavala k ní a já na ní: je tam medúza. A s taťkou jí šla hledat. Ona byla na lehátku radši ale taťka ne. Fuuuj:-Dale to čekáš Že uteče pryč a ona utekla pryč zařvat na taťku pojď za medúzou! Já od tý doby jsem tam neplavala, ale tohle byl poslední den v Bulharsku takže alespoň že to nebylo na začátku:-D

  Příspěvek z 7. května 2020 v 11:15.
  Kaja_Dogway v něm napsala:

  Ja jsem v Bulharsku taky byla a bylo to nejlepší :D
  Potom jsme byli v Tunisku a věř mi, že to že jsi meduzu jen viděla,skoro nic není.. Já ne že bych se jí jen lekla, ona mě i žáhla :)) A to je bolest jakou si neumíš představit. Jinak ale moc se mi líbilo když jsme byli v Bulharsku v Tunisku se mi nelíbilo :))
  Hezký článek 5 pacek <3