Alíkovina

Letní dobrodružství: Poslední mohykán, 4. část

vydáno  •  Audioknihy
4. část audioknihy Poslední mohykán z edice Supraphon Za dobrodružstvím.

Audiokniha Supraphon z edice Za dobrodružstvím: Poslední Mohykán, James Cooper, © Supraphon

4. část audioknihy Poslední mohykán si můžete poslechnout zde.

Ve spolupráci s Audioteka.cz a Supraphoneline rámci Alíkovy hry „Pátrej & Poslouchej“ můžete na Alíkovi poslouchat toto léto úplné znění audioknih s letními dobrodružstvími. K nim patří i audiokniha Poslední Mohykán je slavným historicko-dobrodružným příběhem z pera amerického spisovatele Jamese Fenimora Coopera. Tvrdí se o něm, že j to jedna z nejlepších indiánek všech dob.

Audioknihy s letními dobrodružstvími vám přinášíme společně s partnery hry:

Audioteka.cz, logo
Supraphonline.cz, logo

Příběh je situován do doby sedmileté války mezi Francouzi a Angličany, jejímž důsledkem byl konec koloniálního panství Francouzů na území dnešních Spojených států amerických. James Cooper popsal skutečnou historickou událost, masakr anglické posádky pevnosti William Henry Indiány z kmene Huronů.

Hlavním hrdinou románu je Unkas, syn náčelníka Čingačgúka. Proti němu a skupině jeho přátel stojí přeběhlík a zrádce Huron Magua, který se chce pomstít veliteli pevnosti, plukovníkovi Munrovi za to, že jej kdysi nechal zbičovat a tím zostudit. Magua doufá, že pomstou získá svoji čest a bude se moci vrátit k Hurónům. V chaosu během masakru se zmocní Munrových dcer, Alice a Cory.

V dramatizaci z roku 1989 a v režii Jana Fuchse účinkují Jiří Bartoška, Svatopluk Beneš, Radoslav Brzobohatý, Marek Vašut, Miroslav Moravec,Otakar Brousek, Naďa Konvalinková, Simona Stašová a další.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!