Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Letní tvoření: Výzdoba deníčku a příprava originálních sešitů do školy

  vydáno  •  Volný čas doma · Léto · Tvoření
  Která z dívek nemá svůj deníček? Kromě toho, že do něj píšeme, co se nám přihodilo, kdo se nám ze třídy zrovna líbí nebo nejnovější zážitky s kamarádkami, si ho můžeme i parádně vyzdobit. Zkus to taky, Jak? Můžeš použít cokoliv, co máš ráda. Trendy jsou různé nálepky, třpytky a flitry.

  Zážitky z cest zpracované technikou scrapbooking, © www.scrapbook.cz

  Co je to scrapbook?

  Scrapbooking je způsob zpracování fotoalb, deníků, sešitů, přáníček nebo dárků. Slovo "scrapbooking" je složeninou slov scrap (ústřižek) a book (kniha). Lze ho volně přeložit jako "kniha (z) ústřižků".

  Zdroj: Wikipedie

  Ke zdobení můžeš použít dekorativní papíry, zdobící pásky a samolepky. Označit si svůj oblíbený den bude odteď hračka. Kromě toho si deníček můžeš vyzdobit stužkami, nebo ho zabalit do krásných ozdobných papírů. Vytvořit si můžeš i skvělé záložky, abys hned věděla, na jaké straně najdeš ty nejdůležitější informace. A že ti výtvarka zrovna dvakrát nejde? Ale kdepak, toto určitě zvládneš, nic na tom není.

  Se spolužačkami si můžete vylepšit třeba i školní sešity, kde si zvýrazníte témata na písemku. Učení pak bude hračka. Tak co, už se těšíš, co všechno si takhle parádně vyzdobíš? Na co ještě čekáš, vzhůru do toho:

  Jak ozdobit desky deníčku?

  Jak vyzdobit jednotlivé stránky?

  Jak vyrobit originální sešity do školy?

  Alíkův tip

  Nevíš, kde nakupovat? Levné a pěkné papíry, kreativní pásky, třpytky, barevné lepicí papíry i drobné dřevěné dekorace od 25 do 39 Kč najdeš v KiK. Poukázku na nákup v KiK můžeš získat v Alíkově soutěži nebo v Alíkově Katalogu dárků.

  Kreativní pásky, barevné lepicí papíry od 25 do 39 Kč najdeš v KiK.
  Lepicí pásky a další drobnosti ke zdobení scrapbooků.
  Gelové fixy se třpytkami, barvy, štětce, nůžky i fixy.
  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. srpna 2016 v 5:51.
  SHINeeGirl v něm napsala:

  :-)

  Pěkný jen škoda že ten prvni napad už jsem viděla driv v jinym videu a ty dekorační pásky co se dají sehnat u nás vůbec nedrží :D potřebovala jsem je na přáníčka a nakonec mi nezbylo než je tam nalepit lepidlem což byla akorat prace navic a všechno on toho bylo zamatlany -_-
  Ale ten diy na ty stránky vypadá dobře, jen asi těžko seženete nejaké ty dekorativní papíry, pokud nemate někde blízo tiskárnu :D hold prostě cizina no :D
  A pozor u toho posledniho diy až ten sešit budete otvirat, aby se vam vše nerozlepilo nebo nezvlnila ta páska :-)

  Příspěvek z 26. srpna 2016 v 15:49.
  Jirunka v něm napsal:

  sešity

  Super  nápad a sešity se pak lépe poznávají4