Alíkovina

Léto

vydáno  •  Volný čas venku
Léto je druhé roční období, které střídá jaro. Je to doba velkého volna a urputných veder. Nastává tehdy, když je letní slunovrat.

V čem letos vyrazit na pláž? Nosí se klobouky jako ze sedmdesátých let, ale i sportovní styl., © Profimedia.cz

Léto je druhé roční období, které střídá jaro. Je to doba velkého volna a urputných veder. Nastává tehdy, když je letní slunovrat. Jaké jsou výhody a jaké jsou nevýhody tohoto ročního období? 

Typické pro léto je to, že v létě není zima, což znamená, že nám dává prostor pro koupání. Kde se můžeme koupat? Koupání je možné na koupalištích, plovárnách či v rybnících nebo řekách. Jaké jsou další výhody tohoto ročního období? Jak už jsem říkal v úvodu, léto je období lenochů, protože se v něm vyskytuje převážná část letních prázdnin a většina lidí toto roční období používá pro odpočinek, který si kryjí dovolenou. Také můžeme chodit na různé pikniky, protože není chladno a v chladnějších měsících léta i tábořit či chodit na hory. 

V tomto ročním období rostou i třešně, což je další sladká výhoda tohoto ročního období. Jaké jsou nevýhody léta? V létě je možná až příliš vysoké horko a dusno. Hůř se dýchá. Tato nevýhoda není tak úplně nevýhoda, protože pro některé lidi to může být i výhoda (např. pro lidi žijící v subtropech a tropech). Vysoké teplo navíc může způsobit úpal či úžeh a proto je důležité nosit kšiltovky nebo jiné pokrývky hlavy. 

Abych to shrnul. Léto má opravdu mnoho kladných stránek, které převažují nad nedostatky tohoto ročního období, a proto je to mé druhé nejoblíbenější roční období.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!