Alíkovina

Levá nebo pravá?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Věděli jste, že mozek máme "rozdělen" na 2 části: pravou a levou hemisféru? Jestli si o tom chcete něco málo přečíst, tak se vrhněte do tohoto článku.

Takto protikladně vidí svět náš mozek., © Malbaakresba.cz

Jak jsem již zmiňovala, v mozku máme levou a pravou hemisféru a každá z nich ovlivňuje jinou část našeho těla a vnímání světa kolem nás. Levá ovládá spíše racionální složky a pravou část našeho těla. Pravá zase dokonale ovládá emoce, umění a poroučí levé části.

O tento objev se postaral americký lékař Roger Wolcott Sperry a dokonce za to dostal i Nobelovu cenu. Problém, však je v tom, že skoro nikdo na planetě neumí naplno využívat obě hemisféry najednou. Sperry přišel na to, že když máme jednu hemisféru aktivní, druhá postupně odumírá.

Co ovládá levá hemisféra: Tuto hemisféru ovládají většinou muži. Ale najdou se samozřejmě i výjimky. Tito lidé jsou hodně logičtí, chytří a analytičtí. Jsou hodně zdatní v řeči, počítání a v matematice. Umí výborně pracovat s čísly a fakty. V životě hodně používají logiku. Mají pojem o čase.

Co ovládá pravá hemisféra: Mají ji většinou ženy, ale také se najdou výjimky. Tito lidé jsou hodně kreativní a šťastní. Vnímají mezi věcmi souvislosti. Mají velké vnímání pro sluchové vjemy a hudbu. Tyto osoby mají velkou představivost a fantazii. Jsou to většinou snílci. Umí vnímat barvy, emoce druhých, chutě a vůně.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!