Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lež není kamarád

  vydáno  •  Kamarádi
  Máme ve třídě jednoho kluka a ten nemá žádné kamarády. Myslí si, že si je získá lží. To samozřejmě nepomáhá. Snažili jsme se mu vysvětlit, že si tím škodí. Bohužel to nepochopil. Pořád si myslí, že mu to někdo uvěří.

  Doufám, že vy si to nemyslíte. Samozřejmě je to hloupost. I když si budete vymýšlet, lhát a zakrývat svou chybu, stejně se na to přijde. Lež má krátké nohy.

  To, co děláme, je jako květina. Každou lží na ni házíme smetí a když nepřestaneme, za chvíli máme místo květiny smetiště. Místo toho, aby kvěina rostla a kvetla, usychá a okolo poroste tak maximálně bodláčí.

  Lhaním si nepomůžete. U kamarádství není důležité, co dovedeme, ale jací jsme. (Pochopitelně neříkám, že není dobré něco umět.)

  Lež není kamarád. S lidmi, co lžou, to nedopadne dobře. Kamarád by měl být hodný, pravdomluvný a upřímný. Měl by to být člověk, kterému se nebojíme svěřit. S kamarádem se musíme umět navzájem pochválit, povzbudit nebo si říct, co se nám nelíbí. A měli bychom se mít vážně rádi.

  A jestli máte jiný názor, tak budu ráda, když mi napíšete.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 15. května 2017 ve 22:55.
  Kozesinka v něm napsala:

  Dennisvet: V té otázce není zakomponované nic o tom, že umírá vlivem deprese. Může to být prostě člověk se sklony k depresím, který dostal nevyléčitelnou rakovinu. Jak (tomu) člověku s depresí řekneš, že umírá (na rakovinu)? Tak to bylo myšleno.
  Hodně štěstí u zkoušek z češtiny - u úoh na orientaci v textu.

  Příspěvek z 15. května 2017 ve 20:02.
  AnezkaB v něm napsala:

  No já nevím. Jde o to v čem ten kluk lhal. Možná jak neměl ty kamarády, cítil se děsně osamělý a tohle mu přišlo jako dobrý nápad. I když je to blbost. Ale někdy člověk blbosti dělá. Kdyby měl třeba jen jednoho kamaráda, třeba by se choval jinak.

  Příspěvek z 11. dubna 2017 v 16:22.
  psítlapka v něm napsala:

  Reakce na dennisvet:

  Ty to asi stále nechápeš. Ten člověk asi dostal nemoc, která se zhoršovala a z toho dostal navíc depresi. No a už umírá, ale někdo mu radši neřekl o zhoršeném zdravotním stavu aby se nezhoršil i ten psychický. Už chápeš?