Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lezení do stropů

  vydáno  •  Sport
  Lezení na umělých stěnách mě začalo bavit asi v osmi. Ale tehdy jsem nevěděla, že lezení je opravdový sport. Dozvěděla jsem se o tom z letáčku.

  Chytů je na stěně tolik, že pořád hledáte svoji barvu, po které máte lézt., © Archiv MF DNES

  Šly jsme s mamkou po ulici a vidíme takovou tu malou stěnku. Šly jsme k ní. Vzali jsme si letáček o jedné stěně v našem městě. Šly jsme se na ni podívat a já jsem poprvé lezla na stěně. Bavilo mě to.

  Mamka mě přihlásila do kroužku, který byl na té stěně pořádán. Tak jsem začala lézt. Chodila jsem lézt každé pondělí. Mamka mě chodila jistit. Říkala, že mi to jde. Ale dneska, když si představím, že jsem nedokázala vylézt nějakou jednoduchou stěnku, říkám si, že jsem v tom byla úplně hrozná. Neříkám, že dneska jsem nějaký mistr. 

  V našem oddílu „Rocky Monkeys“ je aspoň dvacet děcek, co jsou lepší než já. V oddíle máme několik skupinek. Jsou podle vedoucích. Nějak speciálně se nedělí. Ale v některých skupinkách je lezení zaměřeno více závodně. V některých zas víc relaxačně.

  Já patřím do té závodní. Ale stejně nejsem žádný machr. Na pár závodech jsem už byla. Moje první závody byly v Olomouci. Byla jsem v nich osmá. Nebylo to nejhorší. Ale tehdy jsem od sebe moc čekala. Když jsem nějakou stěnu nevylezla až do Topu (nahoru), vždycky jsem brečela. Teď už si z toho tolik nedělám.

  Od té doby jsem byla v Olomouci ještě jednou. Dosáhla jsem tam svého nejlepšího výsledku. Moje nejlepší umístění bylo čtvrtá z dvaceti pěti. Chyběl mi jeden chyt a byla bych druhá. No, nevadí snad to vyjde příště. 

  Lezení jako sport i jako relax vám vřele doporučuji. Sice se to nezdá, ale umělé stěny jsou skoro všude.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 14. června 2015 v 19:18.
  zanulka11 v něm napsala:

  hele

  Jsem na tom úplně stejně až na ten kroužek. 421Držím ti palce!!! Příští závod vyhraješ!!! Já ti věřím.25