Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  LGBT komunita

  vydáno  •  slovensky psané články

  Téma možno nie pre každého, ale chcela by som vám napísať, čo to naozaj znamená a ako to vlastne je v LGBT komunite.

  Duhová vlajka, symbol LGBT komunity, © QuinceMedia

  Ahoj, tak by som sa rada rozpísala o tejto téme. Myslím, že známu dúhovú vlajku pozná asi každý, ale nie všetci vedia, čo znamená.

  Je to symbol LGBT komunity, ktorá je určená pre inak ako heterosexuálne (jedno pohlavie priťahuje to opačné) orientovaných ľudí.

  Význam homosexuál sa prvý krát objavoval v 50-tych rokoch (1950). Bohužiaľ sa veľmi často objavoval v tom negatívnom zmysle. Okolo 70 až 80-tych rokov sa začalo viac ľudí pridávať do tejto komunity (čiže priznalo svoju pravú orientáciu).@)->-

  Čo znamená LGBT?
  L - Lesbian = čiže žena, ktorú priťahuje rovnaké pohlavie.
  G - Gay = to isté ako Lesbian, iba u mužov.
  B - Bisexual = Človek (môže to byť aj žena aj muž) ktorého priťahujú všetky pohlavia.
  T - Transexual = Človek (muž aj žena) ktorý sa cíti a správa ako opačné pohlavie.

  Postupom času sa z orientácií vyvíjali ďaľšie, ako napríklad: Intersexual, Pansexual alebo Queer.

  Pansexual = priťahujú ho/ju všetky orientácie a pohlavia.

  Bohužial existuje aj človek, ktorý túto komunitu takzvane neuznáva a nesúhlasí s ňou. Nazýva sa Homofób.

  Tieto názvy a skratky sú v angličtine. Vznikali v 20. storočí.

  Najviac sa používa skratka LGB a LGBT. Ostatné skratky sú veľmi zriedkavé (napr. LGBTQ, LGBTQI).@)->-

  Som rada, že som mohla napísať tento článok a ďakujem svojej maminke, ktorá mi ho skontrolovala a popridávala pár vecí.

  Dúfam, že sa vám článok páčil.

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 2. června 2019 v 18:54.
  Colossus v něm napsal:

  Samozřejmě že je absurdní mít odpor k homosexuálům, pokud není nějak rozumně oprávněný - teď nevím, jestli to je pravda či ne, tak uvídíme.:->
  Jiank k Římu. Měl jsem na mysli, jak společnost byla úplně rozbořená, každý muž měl manželku a dva či tři milence a milenky, to považuji za podíl k zániku říše, protože pokud je společnost rozložena, kdo se pak tedy brání. samozřejmě že to je jen jeden z asi 1000 faktorů, takže říci, že jen homosexuálové mohou za pád říše je nemysl.:-)

  Příspěvek z 31. května 2019 v 17:06.
  majacos v něm napsala:

  Co se té pedofilie týče, ty děti to nedělají dobrovolně a pokud ano, tak možná proto, že ještě nemají vyvinutý zdravý rozum.
  Možná proto je nějaká hranice sexuální aktivity, tedy 15 let dítěte. Samozřejmě je plno případů, kdy děti začínají dříve, např. ve 13 letech, nad čímž kdekdo mávne rukou, protože se v tom věku dítě cítí už dost dospělé.
  Ale pokud bychom se bavili o malých dětech a to již od nultého roku, tak to samozřejmě není normální. Těžko si batole řekne, že to chce, no ne? Bavíme se tedy o fyzickém styku. Nějakou platonickou lásku neřešíme.

  Příspěvek z 31. května 2019 v 1:59.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Jak se homosexualita podílela na pádu Říma? To slyším prvně.

  Ví se, že tehdy byla vnímaná úplně jinak než dnes, ale nejspíš nepřispívala ani k úpadku, ani k úspěchům... jen zkrátka tehdejší společnost fungovala podle jiných pravidel. Pokud příklad starověkého Říma něco dokazuje, tak to, že jsou společenská pravidla do značné míry umělá. Včetně těch, která nám připadají tradiční a přirozená. (Tím neříkám, že jsou špatná nebo že jdou snadno změnit.)

  Lidé jsou schopní vytvářet si předsudky podle různých vlastností. Třeba v Kambodži před čtyřiceti lety hrozil trest smrti za nošení brýlí. Zní docela absurdně, že někdo někoho nesnáší jen proto, že má slabší zrak... není podobně absurdní mít odpor k homosexuálům?

  Louisiana11: Pedofilové samotní nejsou nelegální. Až teprve když se neudrží a navážou (jakkoliv) nevhodný vztah s dítětem, tak to je protizákonné. Toto pravidlo existuje proto, aby chránilo zdravý vývoj dětí, ne proto, aby ničilo život pedofilům. Předpokládá se, že dítě je ve slabší pozici – nejen že je fyzicky slabší, ale je i psychicky, mentálně a znalostně někde úplně jinde než sexuální predátor. Potenciální souhlas, který by dítě k jakýmkoliv sexuálním aktivitám dalo, se tedy nepočítá jako skutečný souhlas. Bez souhlasu jde o znásilnění nebo o nějaké harašení... a to je nelegální i u dospělých.

  Příměr na běžný homosexuální vztah dvou dospělých lidí nepasuje, protože tam není žádná oběť. Žádná skutečná újma.