Alíkovina

LGBT komunita aneb Nevěřte předsudkům

vydáno

LGBT komunita, neboli komunita leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů, je komunita jinak orientovaných lidí. Pořádá akce za práva těchto lidí a neváhá pomoci teenagerům s takzvaným coming outem. To je vlastně přiznání, že jsme jiné orientace.

Duhová vlajka, symbol LGBT komunity, © QuinceMedia

Někteří se nás zastávají. Jiní nás nesnášejí. Například na každoroční akci „pride“ se tyto dva názory dost tvrdě srážejí. Ale dovolte mi nyní vysvětlit některé věci a zbořit některé mýty.

1. Vy jste si to jako vybrali?
Ne, je to vrozená věc. Vy jste si snad vybrali, že jste heterosexuální?

2. To je odporný!
Ne, není. Je to láska. Ačkoliv ne běžná.

3. Měli by žít odděleně.
Homosexuální páry tady byly vždycky a taky tady budou.

My, jinak orientovaní lidé, nechceme chodit s každou osobou našeho pohlaví. Ač to zní neuvěřitelně, i my si vybíráme, takže přestat se s námi bavit kvůli naší orientaci s výmluvou, že vás chceme zatáhnout do milostných pletek, je hloupost.

Gayové nemluví tak, jak nám to tvrdí homofobní lidé. Mluví stejně jako já nebo vy.

Lesby nemusí vypadat jako kluci. Jsou lesby, které se jako kluci oblékají i chovají, ale taky jsou tzv. lipstick lesby, které jsou vyloženě ženské.

A teď něco o manželství těchto párů.

Já osobně si myslím, že tyto páry by měly mít právo na uzavření manželství. Přijde mi to jako diskriminace. Registrované partnerství je v ČR legální, avšak osoby, které uzavřou registrované partnerství, mají oproti manželům řadu nevýhod. Například při adopci dítěte. Náhradním rodičem dítěte se může stát pouze jeden z páru. Nelze zapsat dvě ženy nebo dva muže jakožto náhradní rodiče. Další informace o rozdílech mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím najdete zde:
www.jsmefer.cz/registrovane%5fpartnerstvi%5fneni%5fmanzelstvi.

Co si o tom myslíte vy? Znáte někoho z LGBT komunity? Co si o něm/ní myslíte?

Snad jsem vám pomohla. Papa, Vaše Myšoňka

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (28)

Příspěvek z 14. října 2018 ve 13:23.
elinkahorse13 v něm napsala:

Nechápu jak může nás jinak orientované lidi někdo odsuzovat. Jsme normální jako každí jiní. LGBT komunita je super. Ano jsem bisexuál a nestydím se za to

Příspěvek z 7. října 2018 v 15:41.
ANDÍLEK2009 v něm napsal:

Pěkné

Příspěvek z 7. října 2018 v 1:34.
–MM– v něm napsal:

Na Prague Pride parade je asi nejvíc divné to, že je to skoro jediný průvod, který u nás máme a kterému se věnují média. Předpokládám, že v zahraničí mívají i různé jiné průvody a jakmile je sexuálně-menšinový průvod jen jedním z mnoha, nepůsobí tak výstředně.

VladConqueror: Domnívám se, že autorce je okolo třinácti let.

V otázce, jestli tento článek smí vyjít, jsem měl tak trochu poslední slovo. Přistoupil jsem k němu tak, že pokud neobsahuje nepravdivé informace, tak ať klidně vyjde. Nemám s tím žádný morální problém, nejsem v této otázce poblíž žádného z extrémů. Jsem příznivcem diskusí.

Co se týče zhnusení, je to sice subjektivní pocit, ale má i svoji kulturní složku. Člověk se může postupně naučit přinejmenším tolerovat věci, které mu dříve připadaly odporné, a učí se to obvykle tím, že potkává názory jiných lidí. Picassovy obrazy málokdo označí vyloženě jako hnusné, protože je známo, že část lidí je považuje za krásné (nebo alespoň zajímavé a rozhodně za hodnotné).

Dle mého názoru jsou jiné než heterosexuální orientace jen evolučním způsobem jak zabránit přemnožení druhu, podobně jako fyzické postižení či jiné vady.
To mi nezní jako moc dobré vysvětlení, protože přemnožení je problém pouze při nedostatku zdrojů a protiváhou je právě ten nedostatek zdrojů. Fyzické postižení, pokud nevede ke smrti, spotřebuje víc zdrojů a změna sexuální orientace mi přijde jako příliš komplikovaná adaptace. Viděl jsi nějaké průzkumy, které by nasvědčovaly, že se v chudších státech rodí víc homosexuálů?

Colossus: Rozvodů mezi homosexuály je podle statistik Dánska, Norska a Švédska méně než mezi heterosexuály, v Nizozemsku je heterosexuálních rozvodů méně než rozvodů mezi dvěma ženami a více než rozvodů mezi dvěma muži, v USA a v Belgii je rozvodů všech druhů cca stejně. To jsou všechny oficiální statistiky, které se mi teď podařilo v rychlosti najít. Máš nějaká lepší data? Něco aspoň trošičku věrohodného?

Když té bude např. otec opakovaně zneužívat nebo šikanovat, tak si k tomu danému pohlaví můžeš vytvořit odpor.
Nejprve říkáš, že si člověk může vybrat, teď jsi najednou otočil, že je vlastně obětí nepřátelského prostředí. Tak jak? Přes šikanu obtížně vysvětlíš bisexuály, kteří mají rádi obě pohlaví, ti jsou šikanovaní jen napůl?

Jinak dětský domov nelze srovnávat s adopcí homosexuálů
Dětský domov je reálně jediná alternativa. Situace není taková, že by na jedno adoptovatelné dítě stálo frontu mnoho párů, ze kterých si jde vybírat, je to spíš naopak. Pokud stejnopohlavním párům není umožněna adopce, tak bude víc dětí v dětských domovech. Domníváš se, že to je pro ně lepší?

tak děti jsou kruté vůči odlišným jedincům. Zde by to mohlo dojít k šikaně
Pochopil jsem, co říkáš, jen nechápu, proč přisuzovat názoru šikanujících jakoukoliv váhu, tedy proč se stavět na jejich stranu. Prakticky stejný argument by šel používat i proti rovnátkům a brýlím. Ať si šikanující děti laskavě trhnou nohou, jejich názor by neměl formovat společenské standardy... :-)