Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  LGBT komunita aneb Nevěřte předsudkům

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 9. prosince 2019 v 17:02.
  Colossus v něm napsal:

  O tom je, je to nemožné stejně jako u homosexuálních:D

  Příspěvek z 9. prosince 2019 v 16:03.
  Matisek v něm napsal:

  Colossus: A jak chceš ty u heterosexuálních lidí ověřit, že budou dobří rodiči?

  Příspěvek z 7. prosince 2019 v 10:24.
  Colossus v něm napsal:

  Pak tu je ale problém, jak to chceš ověřit, že budou dobrými rodiči? Viz. má nástěnka:->;-).

  Příspěvek z 7. prosince 2019 v 10:05.
  Jopa v něm napsala:

  Nemůžeme házet všechny členy LGBTQ do jednoho pytle. Sice můžeme říct že kluci v sukních na Pridu jsou hnus,ale na druhé straně jsou i lidi kteří by byli skvělí rodiče, ale být nemůžou.:-)

  Příspěvek z 4. června 2019 ve 20:04.
  Colossus v něm napsal:

  Oh, to mnew překvapilo že i člen LGBT má stejný názor jako já..ale dalo se to čekat:-)

  Příspěvek z 4. června 2019 v 19:29.
  Jirkajurka v něm napsala:

  děkuju moc, povzbudilo, LGBT komunita je super, jelikož jsem taky bisexuál. ale myslím si že ty akce už jdou tak trochu do extrémů...

  Příspěvek z 14. května 2019 ve 13:17.
  Fandíček18 v něm napsala:

  ano znám člověka je to dokonce i můj idol:-D:-)$>:-3, Ano je to@)->-O=$> Kovy$>O=@)->-

  Příspěvek z 14. října 2018 ve 13:23.
  elinkahorse13 v něm napsala:

  Nechápu jak může nás jinak orientované lidi někdo odsuzovat. Jsme normální jako každí jiní. LGBT komunita je super. Ano jsem bisexuál a nestydím se za to

  Příspěvek z 7. října 2018 v 15:41.
  ANDÍLEK2009 v něm napsal:

  Pěkné

  Příspěvek z 7. října 2018 v 1:34.
  –MM– v něm napsal:

  Na Prague Pride parade je asi nejvíc divné to, že je to skoro jediný průvod, který u nás máme a kterému se věnují média. Předpokládám, že v zahraničí mívají i různé jiné průvody a jakmile je sexuálně-menšinový průvod jen jedním z mnoha, nepůsobí tak výstředně.

  VladConqueror: Domnívám se, že autorce je okolo třinácti let.

  V otázce, jestli tento článek smí vyjít, jsem měl tak trochu poslední slovo. Přistoupil jsem k němu tak, že pokud neobsahuje nepravdivé informace, tak ať klidně vyjde. Nemám s tím žádný morální problém, nejsem v této otázce poblíž žádného z extrémů. Jsem příznivcem diskusí.

  Co se týče zhnusení, je to sice subjektivní pocit, ale má i svoji kulturní složku. Člověk se může postupně naučit přinejmenším tolerovat věci, které mu dříve připadaly odporné, a učí se to obvykle tím, že potkává názory jiných lidí. Picassovy obrazy málokdo označí vyloženě jako hnusné, protože je známo, že část lidí je považuje za krásné (nebo alespoň zajímavé a rozhodně za hodnotné).

  Dle mého názoru jsou jiné než heterosexuální orientace jen evolučním způsobem jak zabránit přemnožení druhu, podobně jako fyzické postižení či jiné vady.
  To mi nezní jako moc dobré vysvětlení, protože přemnožení je problém pouze při nedostatku zdrojů a protiváhou je právě ten nedostatek zdrojů. Fyzické postižení, pokud nevede ke smrti, spotřebuje víc zdrojů a změna sexuální orientace mi přijde jako příliš komplikovaná adaptace. Viděl jsi nějaké průzkumy, které by nasvědčovaly, že se v chudších státech rodí víc homosexuálů?

  Colossus: Rozvodů mezi homosexuály je podle statistik Dánska, Norska a Švédska méně než mezi heterosexuály, v Nizozemsku je heterosexuálních rozvodů méně než rozvodů mezi dvěma ženami a více než rozvodů mezi dvěma muži, v USA a v Belgii je rozvodů všech druhů cca stejně. To jsou všechny oficiální statistiky, které se mi teď podařilo v rychlosti najít. Máš nějaká lepší data? Něco aspoň trošičku věrohodného?

  Když té bude např. otec opakovaně zneužívat nebo šikanovat, tak si k tomu danému pohlaví můžeš vytvořit odpor.
  Nejprve říkáš, že si člověk může vybrat, teď jsi najednou otočil, že je vlastně obětí nepřátelského prostředí. Tak jak? Přes šikanu obtížně vysvětlíš bisexuály, kteří mají rádi obě pohlaví, ti jsou šikanovaní jen napůl?

  Jinak dětský domov nelze srovnávat s adopcí homosexuálů
  Dětský domov je reálně jediná alternativa. Situace není taková, že by na jedno adoptovatelné dítě stálo frontu mnoho párů, ze kterých si jde vybírat, je to spíš naopak. Pokud stejnopohlavním párům není umožněna adopce, tak bude víc dětí v dětských domovech. Domníváš se, že to je pro ně lepší?

  tak děti jsou kruté vůči odlišným jedincům. Zde by to mohlo dojít k šikaně
  Pochopil jsem, co říkáš, jen nechápu, proč přisuzovat názoru šikanujících jakoukoliv váhu, tedy proč se stavět na jejich stranu. Prakticky stejný argument by šel používat i proti rovnátkům a brýlím. Ať si šikanující děti laskavě trhnou nohou, jejich názor by neměl formovat společenské standardy... :-)

  Příspěvek z 7. října 2018 v 1:04.
  Sirenne v něm napsala:

  Hezky pojatý článek, jen škoda, co to tu vyvolalo. Sice neznám moc lidí z LGBTQ+ komunity, ale ti, které znám, jsou zlatíčka. Můj bývalý přítel a jeden z nejlepších kluků, co znám je bi. Moje spolubydlící taky. Co se týče Pridu, tak jsem docela skeptická. Zdá se mi zahnany do extrémů. Když se někdo obleče jako pes s tvrzením, že tak bojuje za svou sexualitu, neměl by adoptovat děti a je mi úplně jedno jeho pohlaví a orientace.

  Příspěvek z 7. října 2018 v 0:16.
  dennisvet v něm napsala:

  Můj otec je nejhorší člověk z mého života, a přesto mám kluky stále ráda.
  Píšeš, že můžu - to je pravda. Ale orientaci ti to nezmění.

  Příspěvek z 6. října 2018 ve 22:24.
  Colossus v něm napsal:

  Ne. Když té bude např. otec opakovaně zneužívat nebo šikanovat, tak si k tomu danému pohlaví můžeš vytvořit odpor.
  Colossus

  Příspěvek z 6. října 2018 ve 22:11.
  dennisvet v něm napsala:

  Vytvořit vztah k pohlaví? Takže pokud ti budou připadat holky protivné, a s kluky by sis rozuměl, tak budeš homosexuál?

  Příspěvek z 6. října 2018 ve 20:35.
  Colossus v něm napsal:

  -MM- : Takže Vám to jdu objasnit.
  Odborník byl skutečně jen jeden, ale homosexuálů je víc a tato věc je známá. Tento příklad byl jen proto, aby bylo jasno, že to není jen další předsudek nebo hoax apod.

  1. Člověk si může orientaci zvolit tím, jaký si vytvoří vztah k danému pohlaví.
  2. Prohlédl jsem slovníky. Slovo pride znamená : pýcha, hrdost, rozkvět. Tak nevím, jak to pořadatelé mysleli. Pokud to víte, budu rád za vaši odpověď.
  3. Dítě bude většinkou adoptované v útlém věku, kdy nebude moci homosexualitu chápat, proto bude zmatené, když bude vidět heterosexuální rodiny.Jinak dětský domov nelze srovnávat s adopcí homosexuálů, každý z párů může být jiný.
  4. Když si uvědomíte, že lidí jiné orientace jsou cca 4 procenta, tak déti jsou kruté vůči odlišným jedincům. Zde by to mohlo dojít k šikaně, ale samozřejmě nemuselo.
  Colossus
  Příspěvek z 6. října 2018 v 15:12.
  Mikíšek13 v něm napsal:

  no to jo, ale neměli by s tím vystupovat na veřejnosti.:-(

  Příspěvek z 6. října 2018 v 10:45.
  VladConqueror v něm napsal:

  Ahoj, jsem nový uživatel a moje motivace se registrovat byl právě tento článek. S některými body souhlasím (vrozená věc homosexualita je, byť se může vyvinout následkem např. traumatu). S čím však souhlasit nemohu je, že homosexualita není hnus. Protože zhnusení a odpor je jen pocit, a jakožto takový jej každý cítí jinak. Třeba o Picassových obrazech nemůžeš říct, že jsou krásné nebo ošklivé a tvrdit, že je to pravda. Krása i odpor je subjektivní pocit, tudíž nelze prohlásit že homosexualita odporná není, protože se na to každý dívá jinak.

  Co se Pride (z angl. Pýcha, Chlouba, Hrdost) týče, příjde mi to spíše kontraproduktivní. Je to planá manifestace ani nevím čeho. LGBTQ komunita se snaží, aby je lidé brali jako sobé rovné a stejné. Proč by tedy bylo potřeba si pořádat pochody, které je naopak od zbytku společnosti odlišují ?

  Ma co bych chtěl upozornit je, že v dnešní společnosti existují v zásadě 2 možnosti: buď být homofilem a "adorovat" homosexualitu anebo být brán za konzervativního homofoba, a to rozhodně není v pořádku.

  S de facto propagandou této minoritní menšiny (která tímto dle mého soudu jen žadoní o pozornost) se můžeme setkat na každém kroku. Nemyslím si, že je mnoho lidí, kteří jsou opravdoví homofobové. Na autorčině vizitce jsem nenašel věk, ale nepříjde mi morálně správné injektovat tímto způsobem svoje názory dětem (které si skutečně opravdu SVŮJ názor vytvoří až po dosažení dospělosti).

  Na závěr bych chtěl ještě napsat svůj osobní pohled na věc, než mi kdokoli kdo bude chtít reagovat vloží do úst svojí doměnku. Dle mého názoru jsou jiné než heterosexuální orientace jen evolučním způsobem jak zabránit přemnožení druhu, podobně jako fyzické postižení či jiné vady. Pro pochopení doporučuji se podívat do zvířecí říše. Podotýkám však, že toto je pouze můj názor, nikomu jej nevnucuji a každého čtenáře bych tímto chtěl povzbudit ať si v hledání názoru jde svoji vlastní cestou a ať se nenechá zastrašit většinovým míněním a řídí se vlastním vědomím a svědomím.

  Příspěvek z 6. října 2018 v 1:31.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Říkáš kde začít... hm, začal bych tím, že bych si zjistil skutečná data a ne názor jednoho odborníka a jednoho homosexuála. :-)

  Tohle je úplně ukázkově špatný způsob uvažování, nikoliv proto, jaký vztah máš k LGBT, ale kvůli tomu, jakým způsobem pracuješ s informacemi. Prostě vezmeš názor z jednoho zdroje, který ti náhodou pasuje do tvého světonázoru, a prezentuješ ho jako důkaz. Kdyby ti podobné argumenty přednesla protistrana, že se zeptala odborníka a heterosexuála, tak tomu snad budeš přikládat jakoukoliv váhu?

  Neodpustím si pár doplňujících otázek k tématu:

  1. Pokud je podle tebe možné si orientaci vybrat a pokud statistika nenaznačuje žádný intelektuální rozdíl mezi heterosexuály a homosexuály, znamená to, že si homosexuálové vybrali na základě špatných informací? Nebo na základě čeho?
  2. Jak jsi přišel na to, že pražský průvod (gay) hrdosti znamená pýcha Prahy? Proč se pouštíš do jiného výkladu názvu než pořadatelé?
  3. Jak víš, že by dítě vychovávané osobami stejného pohlaví bylo zmatené? Máš na to nějaká data, že je pro vývoj dítěte zdravější, když zůstane v dětském domově?
  4. Bereš stanoviska šikanujících dětí jako něco, na co by se měl klást důraz, i u jiných otázek, než je sexuální orientace? Třeba rovnátka nebo brýle můžou být také předmětem šikany.
  Příspěvek z 5. října 2018 ve 22:50.
  Colossus v něm napsal:

  Fuuuuuu, tak kde začít.
  Orientaci si člověk může vybrat, ptal jsem se na to odborníka. Lidé z LGBT jsou jiní. Je jich přibližně 4% z celé lidské populace. Albinismus je také odlišný a všichni ví že je opravdu ten člověk jiný než ostatní. Jestli je na Zemi 96% procent lidí heterosexuální, tak LGBT lidé jsou logicky odlišní. Jinak LGBT lidi nemám moc v lásce, kvůli jejich postoji. Prague pride znamená ' pýcha Prahy '. Ten název mi připadá jako chlubení LGBT lidí a že svojí odlišnou orientací jsou lepší než heterosexuální lidé. A teď k adopci. Většina sňatků homosexuálů končí rozvodem, tito lidé nejsou dlouho u sebe ( Toto vím od homosexuála, kdyby se někdo ptal ). Ale to se děje i v heterosexuálních párech. Dítě vy mělo v této rodině těžký život, vylo by zmatené a nejspíš i šikanované ze strany dětí kvůli jejím rodičům.
  Toto je můj názor. Budu rád za vaše odpovědi.
  Colossus

  Příspěvek z 5. října 2018 v 19:44.
  dennisvet v něm napsala:

  Však jsou jako ty, není třeba si jich všímat nějak zvlášť :)

  Příspěvek z 5. října 2018 v 17:31.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Paráda, souhlasím!
  Lgbt mi nevadí vůbec, právě naopak, příjde mi to roztomilé, jiné.. Osobně asi bohužel nikoho takového neznám, ikdyž bych chtěla. Chtěla bych si na ně udělat názor i jinak než z fotek, internetu. Co se týče PP, možná je to trochu přehnané, možná pro někoho otravné, stejně bych se na něj jednou ráda podívala.
  Jak píšeš, že lesby nemusí vypadat jak kluci, řekla bych to v páru tak půl napůl, ale vzhledem k tomu, co jsem kdy viděla, spíš všechny vypadaj spíš "klukovsky"

  Příspěvek z 5. října 2018 v 15:12.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Hezký článek,je dobře, že jsi ho napsala, protože je třeba bojovat proti předsudkům. Přeji Ti, ať si najdeš lásku svého života. A aby si ji všichni našli bez předsudků.

  Příspěvek z 5. října 2018 ve 14:52.
  Mateas v něm napsal:

  Aby bylo jasno, tak celkove homo nemusim. Kazdopadne si ja nevsimam jich a oni si nevsimaji me :) Ale co opravdu nemam rad a je hojne videt prave na pruvodech, jsou takove ty homo co ze sebe delaj ... no, jak to nazvat slusne. Chlapi v suknich - to by slo.

  Příspěvek z 5. října 2018 ve 13:47.
  dennisvet v něm napsala:

  Za mě - jsem pro adopci, proč by ne? Mnohdy jsou lepší rodiče než ti "normální".
  Co je na něm nechutného, Mateasi?

  Příspěvek z 5. října 2018 ve 13:17.
  Mateas v něm napsal:

  Ja teda zrovna adopci uplne taky nezastavam. Ale on ukaze cas no.. Kazdopadne ten pruvod bych zakazal, ten je odpornej az az.

  Příspěvek z 5. října 2018 v 0:44.
  MechovCity96 v něm napsal:

  Proč né, není žádný racionální důvod proti tomu. Jediné co možná trochu kazí reputaci je ten Pražskej pochod, ale to je zavádějící, jelikož tam se mísí všechno možný, nejen LGBT.

  Příspěvek z 4. října 2018 ve 23:02.
  Colossus v něm napsal:

  Hamanama : Já jsem proti. Jestli chceš, můžeš navštívit moji nástěnku na toto téma.

  Příspěvek z 4. října 2018 ve 23:00.
  hamanama v něm napsala:

  Za mě, klidně ať si homosexuální páry adoptují jakékoliv dítě chtějí, pokud se o něj dokáží dobře postarat a budou počítat s tím, že se jejich dítěti můžou posmívat, tak prosím.

  Příspěvek z 4. října 2018 ve 20:44.
  dennisvet v něm napsala:

  Super článek, škoda jen, že není delší. Mohly by se probrat i jednotlivé orientace :)

  Příspěvek z 4. října 2018 v 18:44.
  buffy-forever v něm napsala:

  Super článek souhlasím se vším, až teda na to, že na některých ( když už tak většinou mužích) je poznat že jsou homosexuální ( viz. Kurt z Glee)..ale je to každého věc jsme svobodná země..nevadí mi to..