Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Liberec láká do zoo, na památky i krásné okolí

  vydáno  •  cestování · Česká republika
  Naše město je vlastně údolí obklopené Lužickými a Jizerskými horami. Skoro všude jsou tu kopce na lyžování, takže se zde dají perfektně provozovat zimní sporty. Třešinkou na dortu je hora Ještěd, kterou při její výšce (1012 m) a hlavně díky televiznímu vysílači, nejde přehlédnout. Co do počtu obyvatel jsme pátým největším městem v republice.

  © Radkaa

  Liberec nabízí opravdu mnoho zajímavého. Máme tu i hodně památek, jako například novorenesanční radnici z roku 1893, která je prý postavená podle části vídeňské radnice nebo kašnu se sochou Neptuna. Můžete si prohlédnout Severočeské muzeum (stavba z let 1897–98 s hranolovou věží - kopií věže původní liberecké radnice), ve kterém je stále nějaká nová výstava.

  Valdštejnské domky - nejstarší obytné domy zachované v Liberci.

  Valdštejnské domky - nejstarší obytné domy zachované v Liberci.

  Dříve jsme tu měli lázně, které se ovšem zavřely, ale snad se zas jednou otevřou a bude tam galerie. Najdete zde i mnoho moderních staveb, jako například obchodní galerii Plaza na Šaldově náměstí nebo obchodní dům Fórum ve Fügnerově ulici. Náš nový obchodní dům se jmenuje Nisa - podle řeky Lužická Nisa, kterou proudí Libercem.

  veletrh dětské knihy

  Od 7. do 9. dubna 2011 můžete navštívit tradiční Veletrh dětské knihy v Liberci. Více na www.veletrhdetskeknihy.cz

  Nachází se tu také velká přehrada, na které se vždy v zimě bruslí. Všude kolem je nádherná příroda a také zoologická zahrada, která byla otevřena jako první v celé republice a chová velice vzácné bílé tygry.

  V botanické zahradě máme velice dobře uměle vytvořené podnebné pásy a lekníny, které unesou až 45 kilogramů - takže i lehkého člověka. Ale je tu i mnoho dalších krásných míst, na která byste se měli určitě podívat.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 26. dubna 2011 v 16:45.
  eliskareiss v něm napsala:

  Reakce na eliskareiss:

  jo a zapomela jsem na NISU fakt super obchodni centrum maj tam fakt DOBRY zmrzky


  Příspěvek z 26. dubna 2011 v 16:43.
  eliskareiss v něm napsala:

  Liberec

  mam v liberci babicku jezdim s ni i na nově otevreni javornik ( takovy kopec na lyzovani ) a pak v babylonu je to SUPPEEERRRR1441019 hlavne v aquaparku))) bez urazky ale je to tam lepsi nez v nejaki praze tak FAKT hlavne prazaci BEZ URAZKY1

  Příspěvek z 15. dubna 2011 v 19:53.
  Lucoušek_4 v něm napsala:

  Reakce na hafík606:

  No tak jak se to vezme, nejsem moc spokojená :) Ale lepší než Praha :D