Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Liberecký aquapark

  vydáno  •  Cestování · Česká republika · Prázdniny · Rodina · Věda a technika
  K lákadlům severočeského Liberce patří nejen elegantní věž na vrcholu Ještědu, zoologická zahrada, známá především chovem bílých tygrů, ale také zábavní centrum Babylon. Co vás v něm čeká?

  © archiv

  Na prvním místě je to Aquapark ve stylu antických lázní. Nabízí nejen koupel, ale i notnou dávku adrenalinu. Již samotné názvy zdejších atrakcí vyzývají ke zkoušce odvahy. Tobogány se jmenují Temná galaxie, Tornádo, Anakonda. Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které je připraven tobogán Dráček.

  Po návštěvě Aquaparku se můžete vypravit do Lunaparku, který připomíná staročeskou pouť: kolotoče, houpačky, areál opičích drah a prolézaček, nafukovací hrady, autodrom, nechybí ani cukrová vata.

  Užít si můžete také trochy vědeckého zkoumání v zábavně naučném iQparku. Jednoduchou formou nejrůznějších her a testů pochopíte nejen fungování věcí naprosto běžných, ale i principy fyzikálních zákonů. Exponáty mají za úkol mást smysly (pokřivená zrcadla, zrcadlový labyrint), například osvětlit principy šíření světla (světločivné tapety) či namáhat logické myšlení (puzzle, hlavolamy).

  Zvlášť ti starší se mohou vyřádit na dosud jediném 4D simulátoru v České republice. Najdete ho v XD THEATERU. V roli hlavní postavy můžete prožít vzrušující výlety na cizí planety, do ledových pustin či do hlubin země.

  Centrum Babylon Liberec

  Hotelový, kongresový, zábavní a nákupní komplex vznikl v roce 1997 přestavbou areálu bývalé textilní továrny Hedva o rozloze 30 000 m2.
  Více informací na www.BabylonLiberec.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 22. srpna 2010 v 19:53.
  čtvrtá v něm napsala:

  aquapark

  Já jsem byla v aquaparku v Praze a všem ho doporučuji.4444444425

  Sochorkaaaa v něm napsal:

  jo

  stoji to za to126

  princess95 v něm napsal:

  IQ Park

  byla jsem v IQ parku, ale vůbec se mi to nelíbilo.. 5 Snad jenom ta zeď s tyčinkami, do které jdou otisknout různé obrazce! 42526