Alíkovina

Liberecký kraj a jeho okolí

vydáno  •  Cestování

Tento článek vám poskytne pár informací ohledně několika měst, která jsem navštívil v Libereckém kraji, ale taky v jeho okolí.

Liberec, © lékařský

Liberec
Liberec je velké krajské město. Kulturní stavbou je zde televizní vysílač Ještěd. Je vysoký 90 metrů a je ve výšce 1012 metrů nad mořem. Dostat se tam můžeme tramvají číslo 3 na konečnou stanici. Odtud potom lanovkou nebo pěšky. Shora je výhled na celý Liberec. Další atrakce v Liberci je liberecká zoo. Jsou v ní sloni, ary hyacintové, bílí tygři a další zvířata. K zoo se dá dostat tramvají číslo 2 a 3 zase na konečnou stanici (ale na opačnou, než je ta směrem k Ještědu). Pěkná je taky liberecká radnice. Je totiž pěkně vyzdobená.

Janské lázně
Janské lázně jsou malé městečko kousek za Vrchlabím. Je to velice krásné městečko. Poblíž je zábavná atrakce Stezka korunami stromů Krkonoše. První stezka v ČR je na Lipně. Tato stezka v Krkonoších obsahuje: naučnou výstavu o hlíně, výhled na Krkonoše, tobogán vedoucí seshora dolů, suvenýry a restauraci.

Vrchlabí
Pěkné město, které leží u hranice Libereckého a Královéhradeckého kraje. Jsou zde pěkná náměstíčka a parčíky. Jezdí sem autobus z Prahy. Vrchlabí se taky říká vstupní brána do Krkonoš.

Jablonec nad Nisou
Město, které spojuje s Libercem tramvaj číslo 11. Zastávka je umístěna v malém parku kousek od Horního náměstí. Infocentrum je zde krásný dům Jany a Josefa V. Scheybalových.

Harrachov
Harrachov je město u hranic Česka a Polska. Je tam plno túr na projití. Např. procházka k harrachovskému nádraží je pěkná, ale ještě pěknější je k Mumlavskému vodopádu, což bylo oblíbené místo, jelikož tam bylo plno lidí s dětmi.

Benecko
A ještě něco o místě pobytu. Malá vesnička rozdělená na pár menších vesniček. Např.: Rychlov, Štěpanická Lhota atd. Je zde dobré ubytování, ale je to tu vybavené spíše na zimu. Poblíž je vyhlídková věž.

Jičín
Když jsme se vraceli do Prahy, zastavili jsme se v Jičíně, což bylo městečko pohádek. Je tam Rumcajsův svět a náměstí, do kterého se vstupuje Valdickou bránou.

Autor: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 3. září 2018 v 10:51.
BakerStreet v něm napsala:

Moc pěkné, také jsem z Libereckého kraje a tak různě po tomhle kraji rázuji!:-)R^