Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lichnov u Nového Jičína a okolí

  vydáno  •  města a místa · cestování

  Slyšel jsi někdy o tom, že jsou dva Lichnovy? Byl si někdy v Lichnově u Bruntálu? Pokud ano, tak ti možná visí v hlavě, jak to vypadá v Lichnově u Nového Jičína. V tomto článku se ti pokusím tuto vesničku a její okolí představit. Pohodlně se usaď a můžeme začít.

  Kostel v Lichnově u N. J. , © Vysa318

  Lichnov u Nového Jičína leží, jak už název napovídá, blízko u Nového Jičína. Tato vesnice je docela malá, ale dostatečně velká na spousta zážitků.

  Můžete zde najít třeba sochu Izidora, ke kterému je i zvoneček a taková jakoby keška, ale nejsem si jistá, zda je zapsaná. Cestou k Izidorovi procházíte uličkami, které mají po stranách domečky. Cest je samozřejmě více, ale touto chodíme s rodinou a kamarády nejradši. Cestou, kterou zde zmiňuji, potkáte i menší muzeum, které je sice malé, ale to neznamená, že špatné.

  Kdo je to vlastně ten Izidor? Izidor je patron všech zemědělců. Slavnostní posvěcení jeho sochy proběhlo roku 2015, konkrétně 17. května.

  Izidor v Lichnově u N. J., © Miloš Hlávka

  Také si můžete udělat vycházku třeba na chatu, tam chvilinku vzadu posedět a jít dál, ať už do lesa nebo třeba na pole či na fotbalové hřiště, kudy jste nejpravděpodobněji prošli. V lese za chatou si děti ze školky stavěly domečky pro skřítky a ještě pořád staví. Měla jsem tam svůj domeček i já jako malá. Tak prosím domečky neničit.

  Na fotbalovém hřišti si myslím, že není nic zajímavého, vypadá jako běžné fotbalové hřiště.

  Pokud nechcete chodit nikam daleko, ale zabavit se, tak jsou dvě možnosti, které mě napadají. Jedna je spíše když je škaredě, a to zajít si zahrát kuželky, a ta druhá, když neprší, nesněží nebo zkrátka je hezky, si zajít na víceúčelové hřiště. Můžete si tam zahrát tenis, fotbal (jsou tam branky), vylézt na horolezeckou stěnu nebo se jen pohoupat na houpačce. Občerstvení si zde můžete také zakoupit a laviček je dostatek.

  Pak jsou samozřejmě i další trasy, kopce a zajímavosti, ale teď už se přesuneme k okolí Lichnova. Tam je spousta vesnic i měst. Začala bych městem Kopřivnice.

  Kopřivnice, © Dahoralka

  V Kopřivnici máte možná více možností, kam se podívat, ale je to město, které je nebezpečnější. Je tu spousta obchodů, jak na náměstí, tak i mimo. Náměstí je momentálně celé rozkopané, ale projít se tam dá. Naleznete tam třeba i kino, knihovnu, cukrárnu atd.

  Z Kopřivnice se dá dostat do dalších měst jako třeba Štramberk, kde se dá jít na Štramberskou Trúbu nebo jen tak na procházku, ale i jinam.

  Štramberská Trúba je původní věž z bývalého štramberského hradu. Až vyjdete 180 schodů, tak vás čeká nádherný výhled do okolí. Ale pokud máte strach z výšek, tak určitě nedoporučuji. Pod věží můžete navštívit restauraci a nebo se jen tak dívat z menší výšky na taktéž krásný výhled.

  Štramberk je také známý dvěma věcmi. Víš jakými? Dám ti nápovědu. Jedna je taková dobrůtka a druhá je jeskyně. Už víš, že? Ano je to jeskyně Šipka (zde se i natáčela jedna pohádka – Když draka bolí hlava) a štramberské uši. Štramberské uši jsou strašně dobré a někdy je dělají i plněné třeba šlehačkou. Mňam!

  Jako další se podíváme do města Frenštát pod Radhoštěm.

  Ve Frenštátě neboli Frenu je menší výběr obchodů a určitě ho neznám tolik jako Kopřivnici, tak vám k Frenu moc neřeknu. Ale i tak vím, že tam najdete skoro hned při příjezdu koupaliště.

  Najdete zde třeba menší zábavní park Bublinka neboli REPLAY, naučnou stezku nebo také Horečky ranč.

  Kromě měst jsou v okolí i vesnice, ale vypíšu jen ty, které jsou něčím zajímavé...

  První jsou Vlčovice. Odtud se dá dojít do Kopřivnice na Větřkovickou přehradu. Dá se na ni dojít ale i z jiných vesnic.

  Dále mrkneme na Bordovice, kde na vás čeká třeba cesta na Velký Javorník a nebo posilovací, ale i hrací hřiště.

  Jako na závěr ještě chci říct že v Lichnově naleznete vzácný kámen. Hnedka u Obecního úřadu.

  Snad se vám článek líbil. Budu se těšit u dalších článků.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. září 2021 v 18:16.
  Vysa318 v něm napsala:

  Děkuji moc :-3

  Příspěvek z 14. září 2021 v 6:29.
  Emaeiffel v něm napsala:

  Pět tlapek