Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lichožrouti se vracejí

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska. Kdo si myslí, že za to může pračka, pes, nepořádná manželka či manžel, nebo dokonce jejich děti, ten je na velkém omylu. Za to, že nám z páru ponožek občas zůstávají jen licháče, můžou lichožrouti.

  Předávání cen SUK, kde získala jednu z cen kniha Lichožrouti. , © Radkaa

  Poprvé se lichožrout objevil docela nenápadně v knížce básniček nazvané Příšerky a příšeři. Tu vydalo v roce 2005 nakladatelství Paseka.

  Jenže zatímco tam lichožroutům patřila pouze jedna dvoustrana, vyšla ve stejném nakladatelství v roce 2008 knížka, která je lichožrouty prolezlá skrz na skrz. Jmenuje se Lichožrouti. A je v ní 232 stránek plných lichožroutů! Básničku si můžete přečíst v Alíkovinách v článku Jak jsem potkala lichožrouty.

  V prvním díle se malý lichožrout Hihlík po mnoha dobrodružstvích rozhodl, že odjede do Afriky hledat své rodiče. Jeho nejlepší kamarád a bratranec Ramík se stal ředitelem penziónu Nový život, který profesor Kadeřábek zřídil jako výchovný ústav pro Kojoty, lichožrouty z rozprášeného gangu Kudly Dederona. A sám Velký Kojot Kudla Dederon zmizel v oblacích prachu při demolici baru Kilimandžáro. Alespoň si to všichni naši hrdinové mysleli…

  Lichožrouti se vracejíA právě v tuhle chvíli začíná nové dobrodružství plné tajemství a nebezpečí, tedy knížka nazvaná Lichožrouti se vracejí. Vyjeví vám mnoho nového ze života domorodých afrických lichožroutů, odhalí četné nástrahy africké džungle (včetně lichožravé rostliny) a přivede na scénu další lichožroutí hrdiny (zvlášť statečnou africkou lichožroutku jménem Kawa).

  Nechybí ani nový dobrodinec lichožroutů, sir Jameson Archibald Sockwell. Tím tentokrát nebude vědec ani chudý muzikant, nýbrž výstřední anglický milionář. Ve městě mezitím profesor René Kadeřábek, lichožroutologická kapacita, dále pracuje na vědeckém pojednání o životě lichožroutů.

  Napsal Pavel Šrut, ilustrovala Galina MiklínováNapsal Pavel Šrut, ilustrovala Galina Miklínová

  Kapitoly začínají rozpustilou kresbou, ve které nikdy nechybí ponožka ve tvaru písmene.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 19. února 2011 v 10:53.
  Dendii v něm napsala:

  gjjmjkhjh

  15

  Příspěvek z 19. února 2011 v 10:52.
  Dendii v něm napsala:

  hm

  to je divni članek2vubec tomu nerozumim

  helter-skelter v něm napsal:

  lopaka

  Dostala jsem ji k Vánocům a už jí mám skoro dočtenou26Je super4