Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lindsey Stirling, tančící houslistka

  vydáno  •  Volný čas doma
  Někdo má rád Katy Perry, Justina Biebera nebo Selenu Gomez. Já zbožňuji Lindsey Stirling, americkou tanečnici, houslistku a youtuberku. U nás není moc slavná a já vám ji teď představím.

  Areál Žluté lázně přivítá návštěvníky poprvé 30. dubna k příležitosti pálení čarodějnic. Na pódiu na travnaté pláži vystoupí od 18 hodin Dj Friky s tanečním mixem., © Žluté lázně

  Lindsey Stirling se narodila 21. září v Santa Anně v Kalifornii. Její rodina nebyla moc bohatá, takže když v pěti letech začala prosit o lekce houslí a tance, mohla si zvolit jen jedno. Jak už asi tušíte, vybrala si housle. Dostávala jen 15 minut týdně, a všichni tvrdili, že se nemůže nikam dopracovat. Jak vidíte, nebyli to jasnovidci. 

  Lindsey se v roce 2010 přihlásila do soutěže Amerika má talent, kde se probojovala do druhého kola. Tam si jí všiml David Graham, se kterým natočila několik singlů. Ještě v tomto roce vydala desku Lindsey Stomp se třemi skladbami, Transendence, Spontaneous me a Song of the Caged Bird.

  Slavnější se stala v roce 2012 po vydání skladby Crystalize. Lindsey vydává svoje skladby, ale také covery na soundtracky z počítačových her (Skyrim, Asassins Creed), známe filmy (Star wars, Lord of the rings), muzikály (Phantom of the opera a nové Les Misérables), či na známe písničky (We found love, Thrift shop, nebo ne tak známá Senbonzakura). Do této chvíle vydala dvě alba, Lindsey Stirling (2012 a Shatter me (2014).

  Letos se vydává na již 4. turné a podruhé navštíví Prahu. Poprvé tu byla 20.10. 2014 v Incheba areně. Vrátí se ani ne po roce, což je úžasné. Letos se u nás představí 11.7. v Praze ve Žlutých lázních.

  I já mám lístek a nehorázně se těším. Lindsey je také úžasná v tom, jak se snaží být na blízku svým fanouškům. U každého koncertu máte možnost koupit si tzv. VIP upagarde v jehož rámci se s Lindsey můžete vyfotografovat, popovídat si s ní (asi 1 min.) popřípadě jí předat nějaký dárek.

  Lindsey také pořádá soutěže např. o možnost si s ní 15 minut povídat na Skype, nebo dokonce mít možnost s ní strávit den. Také jí nedělá problém natočit video s pozdravem a poslat ho fanouškům z nějaké konkrétní země. Zajímavostí také je, že Lindsey patří k Církvi Ježíše svatých posledních dní, tedy je mormonka. To znamená, že např. nesmí pít kávu ani čaj.

  Hned v úvodu jsem řekla, že u nás není moc známá, ale přesto u nás má skoro největší fanouškovskou základnu, v poměru k populaci, to znamená, že v ČR je asi 10 milionů lidí a z toho např. 10 000 lidí Lindsey fandí. V Americe jí fandí víc lidí, ale v poměru, kolik tam je lidí celkem, jí u nás fandí větší procento. Její jméno je na internetu nejčastěji vyhledávané právě u nás. K dnešnímu dni má na Youtube 6 287 684 odběratelů, její Facebook sleduje 3 213 050 lidí. Náš československý oficiální fanclub sleduje na Facebooku 4 702 lidí. Jen tak pro zajímavost, český fanclub byl prvním oficiálním fanclubem na světě. 

  Lindsey je velice dobrá, protože dokáže spojit velmi dokonalou hru na housle s bezchybnými tanečními choreografiemi. Já Lindsey už posílala ručně psaný dopis a vážně se těším, až jí v červenci uvidím na živo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  ginny_w v něm napsala:

  Reakce na Terka-myšička:

  Já se sice dostanu do Prahy, ale jinak to mám stejně, i Bratisavu bych ráda viděla, ale jsem z vesnice poblíž Plzně...

  Příspěvek z 24. června 2015 ve 14:42.
  Terka-myšička v něm napsala:

  Reakce na ginny_w:

  Nejspíš ne :( Bydlím na západě Čech v Karlových Varech, čili bych musela jet přes celou republiku a nevím o nikom, komu by se chtělo jet se mnou. :(

  Příspěvek z 22. června 2015 v 16:36.
  ginny_w v něm napsala:

  Reakce na Terka-myšička:

  Někdy na podzim by měl být na Slovesku. Nedostaneš se tam?