Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lindsey Vonn

  vydáno  •  sport

  Možná víte, kdo je Lindsey Vonn. Ano, je to jedna z nejúspěšnějších alpských lyžařek. Ve světovém poháru má 82 výher a 3 olympijské medaile. Není tedy divu, že spolu s Ester Ledeckou a Marcelem Hilscherem patří mezi mé lyžařském vzory.

  Lindsey Vonn s křišťálovými glóby, © U.S. Ski Team/ Doug Haney

  Lindsey Vonn se narodila 18. října 1984 jako Lindsey Kildow v Saint Paulu v Minessotě. Začala lyžovat už ve svých dvou letech. Specializuje se především na sjezd. Okolo roku 1990 se spolu se svou rodinou přestěhovala do Kolorada, Vailu, kde bydlí dodnes.

  V roce 2002 se zúčastnila své první olympiády. Bylo jí 17 let. Závodila tam ve slalomu a v kombinaci (slalom a sjezd). V roce 2008 vyhrála Světový pohár. Její první olympijská medaile byla z Vancouveru, z roku 2010, a jednalo se o první místo ve sjezdu. Další olympiády se bohužel nezúčastnila kvůli zranění kolene. Musela dokonce podstoupit operaci. V roce 2018 už ale na olympiádě startovala a získala bronzovou medaili ve sjezdu. Je vidět, že je Lindsey nejvíce úspěšná ve sjezdu, ale i v Super G.

  V roce 2007 si vzala trenéra Thomase Vonna. Rozešli se v roce 2011 a rozvedli v roce 2013. Lindsey také chodila s golfistou Tigerem Woodsem. Nyní Lindsey chodí s hokejistou P. K. Subbanem.

  Lindsey má 3 pejsky – kokršpaněla Lucy, Lea a Beara. Jednou ji dokonce jeden z nich kousnul a musela podstoupit operaci. Své pejsky moc miluje a Lucy s ní byla i na olympiádě i na trénincích. Leo a Bear jsou bohužel moc velcí na cestování.

  Samozřejmě, že být profesionální lyžař vyžaduje hodně trpělivosti a síly. Je vidět, že to vše Lindsey má, protože má za sebou hodně zranění. Několik otřesů mozku, poranění kolene, poranění menisku, různé fraktury...

  V roce 2018 Lindsey oznámila konec kariéry. Kariéru ukončila ve 34 letech.

  Lindsey mám ráda, protože myslím, že toho máme docela dost společného – např. lásku k lyžování, nebo lásku k pejskům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek ze 17. března 2019 v 19:18.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Děkuji moc @)->-

  Příspěvek ze 17. března 2019 ve 12:17.
  vikinka28 v něm napsala:

  To ten článek se mi strašně libí R^