Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lipno - šumavské moře

  vydáno  •  Cestování · Česká republika · Čtenáři píší Alíkoviny · Prázdniny
  Tam kde jsem byla, se to jmenuje Radslav. Je to menší poklidná vesnice, kde jsou písečné pláže a je to přímo u Lipna. Dřív sem chtěla jet někam k moři. Ale musím se přiznat, jsem úplně spokojená i když jsme jeli "jen" k Lipnu. Nejvíce mě překvapily ty pláže: říkala jsem si pojedu na Lipno a co tam??

  Jižní Čechy a Šumava - Lipno - Pohoda a klid, co víc si přát na dovolené, © Miloslav Šmerda

  Lehnu si a budu se opalovat celej týden na trávě, občas namočím do té příšerně studené vody. Musím se přiznat, že si mi tam vůbec nechtělo! Chtěla jsem třeba do Egypta, být někdy na pláži a někdy zas chodit po tržišti a památkách…

  Ale co, už jsme měli půjčenou chatku. Když jsem přijela, hned jsem žasla: naše chatka byla 30 metrů od vody a navíc od písečné pláže! Hned jak jsem s mamkou a sestřenkama vybalila, šla jsem se projít a co nevidím! Skoro všude jsou písečné pláže! A navíc je okolo Radslavi spousta vesnic, které můžete navštívit a kde máte co dělat!

  Další den jsem jela s mamkou do Aquaparku Marína. Voda tam byla teplá a měli tam protiproud, s kterým sem si užila svoje. Třetí den jsme jeli do městečka Černá v Pošumaví, kde je asi celý rok pouť. Tam jsem se vyřádila a nakoupila spousty věcí. Pak jsme jeden den odpočívali, což vůbec nevadilo a pak jsme jeli do Frymburku, kde jsem se projela lodí, která dělala okružní plavby Lipnem.

  Viděli jsme i ostrov na Lipně. Také nám něco říkali o vodní nadrži Lipno, ale pak jsme o tom stejně dostávali papírky, kde je o tom něco málo napsané. No a pak jsme byli ještě v Horní Plané - tam je také pouť a spousta stánků, dobrých restaurací a cukráren!

  Takže pokud s vámi rodiče nechtějí jet za hranice ať už kvůli pasu nebo jiným problémům, zkuste je přemluvit, ať s vámi jedou na Lipno! Je to tam opravdu super. 


  LIPNO

  • Vodní nádrž postavená na největší řece České republiky Vltavě. Maximální hloubka je asi 22 metrů,délka nádrže je prý 48 nebo 44 kilometrů. Objem je 306 milionů metrů krychlových.
  • A k čemu že vůbec taková vodní nádrž je? Je postavená proti povodním. Na vodní nádrži Lipno je také postavená vodní elektrárna.
  • Další informace o Lipně najdete na stránkách www.lipno.sumavanet.cz.

  Vizitka autorky na Alíkovi Evanescence12

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 14. září 2008 v 8:38.
  mamasp v něm napsal:

  Lipno

  a to jste pravděpodobně neprošli Medvědí nebo Jelení stezku.To je paráda. 25

  Příspěvek z 26. srpna 2008 v 10:01.
  Detroid13 v něm napsal:

  Lipno

  Ahoj,jako dovolená je Lipno super,já tady žiju a příroda kolem je kouzelná. Jsem ráda,že zde žiju.25

  Příspěvek z 25. srpna 2008 v 11:30.
  Michal73 v něm napsal:

  Lipno

  Já už jsem tam byl ze školou na Lipno