Alíkovina

Listonozi?!

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Koupili jsme si sadu s listonohy, která obsahovala vajíčka, akvárko krmením a další pomůcky k chovu. Nebyli to ale listonohové, co se vylíhlo.

Listonoh 4, © Hogim

Koupili jsme si set na chov listonohů. Nasypali jsme do akvárka s destilovanou vodou a pískem na dně polovinu sáčku s vajíčky. První náznak toho, že něco není v pořádku bylo, že ti listonohové vůbec nerostli. Říkali jsme si, že vyrostou, ale ani po dvou týdnech nevyrostli a nevytvořil se krunýř.

Byl deštivý den, když jsem se po páté dostala v příručce na stránku s ukázkou i jiných pravěkých tvorů. A pak bráchu, který se mi díval přes rameno, napadlo: co když chováme žábronožky?! Prohlédla jsem si obrázek a bylo jasno. Máme žábronožky.

Popravdě moc jsme toho nelitovali, protože chování a vývoj listonohů bylo přesně popsané v příručce. Čas běžel, pomalu jsme měli v krabičce s žrádlem poslední třetinu, tvorové už měli kolem 0,5cm a tak jsme šli žrádlo dokoupit.

Doporučuji se nejprve podívat na internet jestli v daném obchodě něco takového mají. V našem obchodě neměli a podle výrazu v tváři prodavačky, ani nechci vědět, co si o nás myslela. Žábronožky zemřely asi ve čtyřech týdnech.

Písek jsme si nechali. Co když jsou v něm vajíčka?

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 23. února 2015 v 6:24.
Záhadička v něm napsala:

Nám se vylíhly

Nám se vylíhly listonozi.Dožily se 2 měsíců což je dost. A tet je máme taky jsou 3 .Minule byl jen 1 :/