Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Logická olympiáda 2022 – právě probíhá registrace

  vydáno  •  logika · olympiáda · mediální partner

  „Odvaž se použít vlastní rozum“ je sloganem soutěže Logická olympiáda, která nyní startuje již 15. ročník. Registrace dětí od 3 do 20 let do základního kola probíhá na www.logickaolympiada.cz do konce září. Hlavním cílem soutěže je pomoci školám ve vyhledávání intelektově nadaných dětí a dětem představit, jak zábavné logické úlohy mohou být.

  Výherci Logické olympiády 2021, © Mensa ČR

  Logická olympiáda je zaměřena, jak už název napovídá, na logické úlohy. Soutěžní zadání testuje hlavně vrozené rozumové schopnosti a předpokládá jen minimální školní znalosti. Soutěž je otevřena všem dětem od 3 do 20 let a soutěžní zadání je samozřejmě přizpůsobené věku a schopnostem dětí – pro nejmenší jsou připravené neverbální úlohy, tedy barevné obrázky, které malé děti hned zaujmou. I pro starší, žáky ZŠ a studenty SŠ, jsou nachystány obrázky, ale už složitější a k nim i sada číselných a slovních úloh.

  Aby se dítě mohlo soutěže účastnit, je nutné jej během září registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrovat se mohou i učitelé, kteří tak získají přehled o přihlášených studentech i o jejich výsledcích v soutěži.

  Do loňského ročníku se zapojilo 75 237 soutěžících ze 3 286 škol. Po registraci do soutěže čeká děti v říjnu základní kolo, které probíhá on-line a trvá dle věku dětí od 15 do 35 minut. Nejlepší soutěžící v každé věkové kategorii postupují do dalších kol – krajského na začátku listopadu a ty nejlepší čeká finále na konci listopadu v Praze.

  Logickou olympiádu pořádá Mensa České republiky a pro všechny soutěžící děti i zapojené učitele zdarma. Za to můžeme poděkovat dlouholetým generálním partnerům soutěže: Open Gate – gymnázium a základní škola a Nadaci The Kellner Family Foundation, MŠMT, Albi a Asociaci za lepší ICT řešení. Krajská kola finančně podporuje řada krajů a měst. Mediálními partnery jsou kromě Alíka zpravodajský server novinky.cz a deník Právo.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 5. října 2022 v 16:06.
  Adam149 v něm napsal:

  Já jsem tam přihlášený:-)

  Příspěvek z 3. října 2022 v 15:53.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nejsi už v šestce, Anežko? 8-o Druhý stupeň má základní kolo až od soboty (8. 10.)...

  Příspěvek z 3. října 2022 v 15:34.
  Anežka9 v něm napsala:

  Paní učitelka na informatiku nás přihlásila zítra ji budeme dělat