Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Longboard

  vydáno  •  volný čas venku
  Na longboardu se dostanete vlastně téměř kamkoliv. Můžete na něm jet do obchodu, města nebo třeba na cyklostezku.

  Na longboardu se dostanete vlastně téměř kamkoliv. Můžete na něm jet do obchodu, města nebo třeba na cyklostezku. Když je před vámi větší kopec, tak ho vezmete do ruky a pak na něj zas stoupnete a jedete. Longboard je delší verze skateboardu. Menší verze se jmenuje pennyboard.

  První a začátečnický longboard jde sehnat za 1250Kč. Já jsem ale radši zašel do Decathlonu a připlatil jsem si 300Kč. Pokud jste na prkně ještě nikdy nestáli, kupte si helmu a pro jistotu chrániče. Já mam longboard od firmy Oxelo a jsem naprosto spokojený. Longboard oproti skateboardu má větší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, tedy kovové části, které spojují prkno s koly a umožňují zatáčet pohybem v pase a pohybem ramen, jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. invertní kingpin, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení.

  Skateboarding vznikl v 60. letech 20. století, kdy v okolí Santa Monicy a Venice Beach započal psát svou historii. Tehdejší surfaři hledali způsob dopravy na pláž a zábavu na dobu, kdy nejsou vlny. Postupným vývojem skateboardingu a se vznikem snowboardingu vzniklo něco, čemu už můžeme říkat longboard. Kolem roku 1989, kdy zhruba vznikl první klasický oboustranný skateboard, vznikaly i první invertní (longboardové) trucky. Tím se začal psát začátek longboardu. Určitě si longboard pořiďte je super.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 7. září 2015 ve 21:29.
  Tulisa v něm napsala:

  Krasne ale nebezpecne

  Jednu dobu jsem s tim taky otravovala, ale po te co matcin kamarat skoncil na vozicku jsem to neryskovola, druheho postihlo stesti na longboardu projel pod ano pod kamionem! Mamka ho z tama vytahovala, nastesti nic mu nebylo. Radeji mam kolobezku. Vzhledem k ryziku ze to nema brzdy, rpzjedes se z kopce a a ....... co chces delat? Pro ty co to porad tahne ve sportisimu sezenete za 699 kc dost coll (naleznete ve skateboardech) kdyz uz na to lezete at vas to dokonce zivota nemrzi , zdravi mame jen jedno, blbe spadnes poranis si michu uz se nepostavis ! Lepsi freestajlova koloba vim zapomela sem jak se to pise. Davejte pozor!

  Příspěvek z 3. září 2015 ve 13:28.
  Záhadička v něm napsala:

  Nemožní nevíš co to je a píšeš článek

  Na obrázku je pennyboard

  Příspěvek z 30. srpna 2015 ve 4:04.
  amandamesa v něm napsala:

  no

  já bych se na tom zabila 21