Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Loučíme se s rokem 2021, vítáme rok 2022!

  vydáno  •  vývoj Alíka · silvestr a Nový rok

  Na nejdelší možnou dobu je rok s alespoň jednou jedničkou definitivně fuč! Doufáme, že nikomu nepřinesl samé špatnosti a že jste si v něm všichni našli alespoň něco pěkného. Než ho opravdu úplně hodíme za hlavu, pojďme si ještě připomenout, co všechno nám přinesl. A nejen to…

  Rok 2022 ve sněhu, © Markéta Machová

  Nástěnky

  V sekci Nástěnky je od začátku loňského roku několik zlepšováků – nástěnky můžou mít různá záhlaví, různá pravidla, různě nastavené hodnocení smajlíky, existují tři úrovně moderování. Dnes už si skoro nedovedeme představit, jak mohly nástěnky tak dlouho fungovat bez těchto novinek.

  Generátor přání

  Během Velikonoc se tu objevil generátor 3D vajíček. Přes něj vzniklo několik stovek animací, některé jsou k vidění v nástěnce Sem „naklaďte“ svá vajíčka! Bohužel se nepovedlo vyrobit generátor vánočních koulí, snad se to stihne před dalšími Vánocemi.

  Kříslo

  Neboli Křížovkářské slovníky, nová potrhlá hra, která obsahuje několik slovníků, jenž můžete plnit i vy, stačí tu mít účet. Kromě zvířat, která se plní už poměrně dlouhou dobu, je nyní k dispozici i spousta dalších slovníků, mezi nimiž můžete najít třeba různé seriály, záležitosti (téměř) každodenního života, ale i některé odbornější věci, třeba ze školních lavic. Mimo to můžete pochopitelně i vymýšlet další slovníky. Zatím zde není moc her, které by tyto slovníky využívaly, jen nejnovější Vánoční ověšenec používá slova z vánočního slovníku, ale časem her přibyde a samozřejmě se slovníky uplatní i v letní tajenkové soutěži, stejně jako loni.

  Srazová sekce

  Po docela dlouhé době nám také přibyla nová sekce – Srazy, která se schovává pod písmenkem Y. Běžně její ceduli sice nahoře mezi ostatními neuvidíte, ale jakmile se na nějaký sraz přihlásíte, tak se vám objeví. Je tedy mimo jiné možné daleko pohodlněji řešit všechny organizační věci, které se dříve musely nepřehledně šmoulovat v dopisech.

  Písničky

  Loňský rok přinesl celkem 3 nové písničky. První z nich byla písnička Pejsek Alík, která je sice už z roku 2007, ale na svět vykoukla až loni před Alíkovými narozeninami. V listopadu jsme se konečně dočkali dlouho očekávané písničky Běží lišta nahoru a v prosinci ještě vznikly Úsporné Vánoce. Tyto i se všemi dalšími najdete ve společném seznamu písniček.

  Alíkovy omalovánky

  Z iniciativy uživatelky Morell a prostřednictvím soutěže vznikla skutečná knížečka se čtyřiceti omalovánkami od dětí. Moc se povedla!

  Obrázek na obálce, © LillMissAlex

  Alíkoviny a jiné…

  Ač to nejspíš většina z vás ještě ani moc nepostřehla, tak se nám celkem dost změnil systém Alíkovin. Nyní existuje několik stavů, které vám mimo běžného předání článku redakci k posouzení umožňují třeba označit ho jako rozpracovaný, čímž dáváte najevo, že ho ještě nemáte hotový, nebo odložit článek, což ho také automaticky přestane počítat do limitu dvou článků, které můžete mít rozdělané.

  Velkými vnitřními úpravami prošly i sekce Hry a Soutěže.

  Rok 2021 v číslech

  • Proběhlo celkem 34 soutěží.
  • Rozdali jsme více než 600 dárků z katalogu, z toho zhruba desetinu tvořily audioknihy ve slevě na konci roku.
  • Místní poštou proběhlo zhruba 255 tisíc dopisů.
  • Vzniklo cca 158 tisíc diskuzních příspěvků.
  • Poradna Alík radí dětem vyřídila bezmála 2 tisíce dotazů.
  • Mezi Alíkovými zvířaty se objevil jeden los a jedna panterka.

  Ještě než se opravdu definitivně přesuneme k roku 2022, uděláme si malou anketu.

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jak se ti celkově líbil rok 2021?

  A teď už tady konečně máme rok se třemi dvojkami. Jaký asi bude?

  Letošní plány

  Loni na Nový rok Alík popsal, co všechno se chystá, ale pokud si jeho článek přečteme nyní, je zjevné, že moc plánů se neuskutečnilo. Naši vývojáři postupují někdy trošku chaoticky a nepředvídatelně. Občas to vypadá, že své plány rozdělí na ty, které popíšou, a na ty, které doopravdy uskuteční. :-D

  Letos během ledna prý už skutečně budou dokončeny ankety.
  Vtipová komise má také vysokou prioritu, už doopravdy.

  Loňské Bingo marně popohánělo vznik nové klubovny, podaří se letošnímu Bingu popohnat deníček? Ale tu novou klubovnu by to fakt chtělo, nemyslíte? Alíkov už se skoro nevejde do nástěnek. Myslíte, že vznikne i burza? Nebo nový druh vizitek? A převleky? Co nové hry, vyjdou letos? To aby si rok 2022 pořídil nějaké další měsíce, dvanáct možná nevystačí…

  Hlavně klid!

  Klid a pohodu a hodně zdraví a štěstí do roku 2022 přeje všem dětem Alík a jeho redakce! ok$>

  Mimochodem, všimli jste si, kolik věcí na Alíkovi se v roce 2021 točilo okolo lišek? Jaké zvíře by mělo převládat letos? Zkuste nám poradit v diskusi. ;-)

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 1. ledna 2022 v 19:44.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek a šťastný nový rok všem.

  Příspěvek z 1. ledna 2022 v 15:48.
  kytarystka05 v něm napsala:

  Super článek 5 tlapek!

  Příspěvek z 1. ledna 2022 ve 12:47.
  Lacko5 v něm napsal:

  lékařský: Ne, určitě by se nemohl objevit! :-D