Alíkoviny

Lyžařský výcvik

vydáno  v 9:50  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Čeká tě školní lyžařský výcvik a nevíš, co si pod tímto pojmem představit? Hlavně žádný strach, ani to největší nemehlo (jako třeba já) nečeká bůh ví jaké peklo. Přeci jen, týden uteče jako voda a ty budeš zase moct vesele chodit do školy.
Lyžařský výcvik

Pokud jde o mě, na lyžák jsem jela jako naprostý amatér. Na lyžích jsem stála poprvé den před odjezdem doma v kuchyni. Už jen napasovat své plachty do lyžáků, ve kterých si připadáš, jako bys měl nohy v sádrách, byl boj.

Je sobota ráno, já mám motejly v břiše a nevím, co čekat. Těším se, ale strach jakoby převládal. V autobuse jde na mě spánek z prášku, držím se a prohlížím si ubíhající krajiny kolem nás. Po příjezdu jsme s děvčaty popadly dvou tunové kufry a nedočkavě jsme letěly na pokoj č.5

S naším překvapením, postele (dejme tomu) pohodlné a celkově velmi útulno. Odpoledne jsme strávili prozkoumáváním terénu. Večer nás čekala 1. večeře (poživatelná!) večerní program a spánek. Jak já si najednou začala vážit své postele. Druhý den jsme se po snídani zázrakem ocitli, na - kdo ví, proč zvaném - „mírném“ svahu. Po nazutí lyží si jen pamatuji jehličí v puse a pohled na své tělo v jakémsi údolí. Z učitelů se náhle staly velmi užitečné jeřáby. Po dvou hodinách klouzání a padání následoval odpočinek na chatě.

Odpoledne jsem se dokonce na lyže dokázala postavit a zázrakem se i udržet. Pokroky byly znát. Dejme tomu, že další den probíhal stejně jako ten první. V úterý jsme poprvé všichni své ctěné zadky vyvezli nahoru na kopec lanovkou. Žádná hrůza to není, hlavně nepřekřížit lyže, jinak poznáš chuť horského sněhu. Ze začátku je nejlepší a hlavně nejbezpečnější, jezdit pluhem. Špičky k sobě, paty od sebe. Celá jízda je taková ubržďující. Zatlačením na kolena dočista zastavíš.

Po odpoledni pádů a pokroků jsme dokulhali v lyžákách na pokoj. Středa byla den odpočinku. Odpolední návštěva cukrárny, večerní hry. Ze čtvrtka proleženého s teplotou na pokoji moc historek nemám, snad jen chuť paralenu a bolest hlavy.

Pátek - Den závodů?! Dopoledne jsme všichni nedočkavě naklusali nahoru na svah, kde byla postavena dráha na slalom. Srdce rozbušené jak stádo býků. Řada se postupně ztrácela a najednou jsem zbyla jen já a další čtyři. Slalom jsem ve zdraví absolvovala. Odpoledne bylo volné. Jezdili jsme po dvojicích až skupinkách, moc jsme si to užívali. Den byl u konce a my si to začali uvědomovat. Do jednoho jsme vyčerpáním usnuli. Poslední horská strava byla před námi.

Jako zběsilí jsme balili své zatuchlé týdenní věci a pomalu začali vyrážet k autobusu s kufry. Jízda byla plná emocí. Po příjezdu jsme štěstím líbali své maminky a rodné domovy.

Šumava 2017, to je už jen spousta vzpomínek a zážitků. Děkuji všem zúčastněným. Perný týden plný nervů a hádek. Ale stálo to za to! Odjížděli jsme do jednoho už jako lyžaři.

Užívej si týden s kamarády, a hlavně bez té školní docházky! Třídní „vejlet“ zvaný lyžák, bych zopákla ještě několikrát.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (20)

Příspěvek z 31. března v 15:46.
irisinka8 v něm napsala:

to moc nemel bylo na sofie a ne natebe

Příspěvek z 31. března v 15:46.
irisinka8 v něm napsala:

No tak jako já se naučila na lyžáku lyžovat za jeden den...dopoledne jsme se učili a pak odpoledne jsem jela lanovkou...první dvě jízdy byla hrůza ale pak jsem jezdila dobře....a další dny jsme se zdokonalovali....takže radši moc nemel 16

Příspěvek z 18. března v 11:32.
Lucka5986 v něm napsala:

Když myslíš 4 Ty asi jezdíš na hory se jen předvádět, elegantně co? :) To je mi tě líto.