Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Lyžařský výcvik v Jánských lázních

  vydáno  •  Škola
  Mám pro vás článek o tom, co jsem zažila na lyžařském výcviku se svou třídou.

  Mirjam Landa s instruktorem lyžování ve Špindlerově Mlýně, © Jaroslav Urban

  Tohle byl můj první lyžařský výcvik. Jelo nás přesně 40 dětí a pět učitelů. Sraz byl v sobotu odpoledne před budovou školy. Povinně jsme s sebou museli mít lyže i běžky. Dobrovolníci si mohli vzít dokonce i snowboard. Než jsme všechny ty věci naskládali do autobusu, byl už skoro večer.

  Cesta trvala hodinu a půl. Když jsme konečně dorazili na místo, nevěřili jsme svým očím. Čekali jsme, že když jedeme do Krkonoš, budou tam závěje sněhu. Hodně sněhu ale bylo skoro jenom v příkopech a naštěstí i na sjezdovkách, kde se uměle zasněžovalo.

  Když jsme konečně vyndali všechna zavazadla, přesunuli jsme se do našich pokojů. Na pokojích jsme měli být čtyři, ale my jsme nakonec byli jenom tři. Vůbec to nevadilo, protože pokoje byly tak malé, až jsem se divila, že se tam ostatní vešli. Vybalili jsme si věci a šli na večeři. Shodli jsme se, že jídlo tam nebylo tak dobré jako u nás ve škole.

  Druhý den jsme lyžovali šest hodin! Mysleli jsme, že asi umřeme vyčerpáním, ale když jsme se najedli, bylo to dobré.

  Poté nás rozřadili do týmů, ve kterých jsme hráli celotýdenní hru. Hry byly dobré, ale lepší byly volné hodiny na pokojích.

  Třetí den jsme vyrazili na běžky a to mi tedy opravdu nešlo. Pořád jsem padala. Když jsme hráli závody, tak jsem spolu s většinou třídy neměla šanci. Odpoledne jsme znovu lyžovali, a večer byla diskotéka.

  Čtvrtý den jsme měli odpočinkový, což byla pro většinu lidí spása. Skoro všichni ten den prospali nebo jenom hráli hry a povídali si. Večer nás čekaly další hry a potom jsme šli konečně spát.

  Pátý den jsme jeli na Černou horu na celodenní výlet na běžkách. To bylo opravdu hodně vyčerpávající. Na běžky se už jen tak nevydám. Potom jsme šli dokonce ještě na procházku. Večer už naštěstí žádné hry nebyly.

  Poslední den jsme dopoledne lyžovali a potom bylo na řadě balení. Když jsme se konečně dobalili a zalezli do autobusu, všichni jsme se ohromně těšili domů.

  Už se těším na příští lyžařský výcvik.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. března 2014 v 7:20.
  20032014 v něm napsala:

  20032014

  A odkud si?