Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Macecha nás dala dohromady

  vydáno  •  Rodičům · Rodina · Vztahy · Kamarádi
  Bylo mi šest, když se mamka zabila při autonehodě. Zvykli jsme si na život bez ní. Jenže pak si taťka někoho našel. Se sestrou jsme se nemohly vystát, ale tahle bába nás spojila. Protestovaly jsme proti ní, ale tím jsme jenom štvaly taťku. A tím začaly všechny naše problémy.

  (P) Ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Jmenuji se Erika. Mamka ten den řekla jen: "Ahoj holky, nezlobte, do večera jsem zpátky. Kláry, houkni pak na taťku, ať vám jde udělat topinky." Pamatuji si to, jakoby to bylo včera. Mně bylo tenkrát šest a sestře osm. Maminka nám slíbila, že bude do večera doma, ať si pěkně pohrajeme. Pak ať houkneme na taťku, aby nám udělal večeři.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Se sestrou jsme se často hádaly a nemohly jsme se vystát. Klára milovala hry venku, přírodu a jízdu na koni. Mně se koně protivili kvůli mouchám, co na nich lezly, říkala jsem jim "konižravci". Dneska to vidím jinak a koně jsem si zamilovala, ale jako malá jsem raději byla doma a chovala panenky. Byla jsem čistě holčičí typ a ona můj protiklad.

  Jednoho dne se ale stalo něco strašného. Taťka domů přivedl (cituji: "Moc milou paní, která by vás ráda poznala. Je moc hodná a určitě si jí zamilujete,") nějakou blondýnku, která vypadala jako takový ten typ, co si myslí, že si nasadí brýle a bude vypadat strašně vzdělaně.

  Bylo mi osm a měla jsem přirozenou vlastnost věřit každému, kdo se na mě usměje. Ta ženština (je jedno, jak se jmenovala, říkejme jí třeba Šárka) byla asi o deset let mladší než taťka.

  Zpočátku jsem jí milovala. Byla vždycky stylově oblečená a vlasy dramaticky vyfoukané. Zatímco já ji bezmezně ctila, moje sestra měla jiný názor. Tehdy desetiletá Klára k Šárce také nejprve vzhlížela, ale pak zjistila, že všechny ty tuny make-upu, co na sobě má, a všechny ty oblečky z nejdražších obchodů, jí platí taťka.

  Jakmile to Klárka zjistila, zmocnil se jí ochranářský pud. Vybavilo se jí, jak se taťka s mamkou rád smál, jak mu mamka nadávala, když si při společných večeřích pokapal svetr a podobné chvíle, kdy byli s mamkou šťastní.

  Klára se mě snažila poštvat proti Šárce. Já to Kláře měla za zlé, ale nakonec se jí to povedlo. Komu by se časem nezprotivily ty "rodinné" večeře v předražených restauracích, když vás nějaká blondýna pořád napomíná, ať nesrkáte tu polévku a ať ten kaviár nerozmazáváte po ubruse?

  Po několika měsících se k nám nastěhovala. Taťka jí začal brát jako manželku, ale my ji nenáviděly čím dál víc. Najednou, když už bydlela u nás, z ní spadla celá ta maska dokonalé tetičky, co nás má ráda. Škola mi nešla, ve třetí třídě jsem měla na vysvědčení i trojku. Za každou známku - horší než jedničku - mě ztřískala a hrozně mi vynadala. Nikdy mi nic nevysvětlila a jen mi nadávala.

  Se sestrou jsme se zatím staly nejlepšími kamarádkami. Spojil nás společný nepřítel. Tehdy jedenáctiletá Klára se snažila taťkovi všechno vysvětlit. Marně. Taťka nás nenáviděl. Zlobil se na nás kvůli tomu, že jsme ji neměly rády. On jí miloval, na nás se vykašlal.

  Mezitím Klára oslavila čtrnácté narozeniny. Doma si prosadila propíchání uší. Na každém uchu tři náušnice. Tím ale nehodlala skončit. Taťka jí všechno dovolil - aby měl klid. Klára si nechala udělat piercing do nosu. A přátelé jí udělali falešné tetování. Pomalu se z ní stával jiný člověk. Nicméně dřív než oslavila patnácté narozeniny, Šárka se s taťkou rozešla. Jakmile byl (cituji: ".. od baby protivné..") pokoj, Klára se dala do pořádku. Ačkoli piercing má doteď a moc jí sluší.

  Taťka si na život o samotě zvykal těžko, ale brzy si našel novou přítelkyni. Jmenuje se Jana. Je moc milá a hodná. Chodí spolu už rok. Zrovna teď sedí se mnou u počítače a kouká, jak to sem píšu. I Klára má Janu moc ráda a taťka je rád, že jsme ji vzaly.

  Jana je obyčejná brunetka, nechodí zmalovaná a nechce po taťkovi jako důkazy lásky kožichy za milion. Nenutí taťku chodit do luxusních restaurací, doma vaří sama (jasně, že si občas někam zajdeme, ale kdo ne?). Zajímá se o nás, mé kluky, školu a já se jí svěřuji a Klára také. Věříme jí a ona nám. Ráda s námi chodí na výlety do lesa, když je taťka v práci. Je fotografka a miluje přírodu a tak často bere s sebou i fotoaparát a fotí. Máme jí moc rády. Mám pocit jakoby to byla moje pravá maminka.

  PS:
  Mami, máme tě moc rádi a věříme, že bys Janu měla ráda!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 20. dubna 2014 ve 12:49.
  AgentkaNCIS v něm napsala:

  moc pěkné

  Myslím že je to moc pěkné, ale je mi líto že vás prve táta neposlouchal. Tím by si mohl ušetřit trochu lásky a více peněz. Ale jak se říká u nás doma: Pouč se z chyb které jsi udělal a ne z chyb ostatních. Snad vám to štěstí vydrží...

  Hodně štěstí Agentka NCIS

  Příspěvek z 19. dubna 2014 v 7:27.
  Emilka51 v něm napsala:

  No teda :-)

  Moc pěkný článek, smutný a já myslela že se rozbrečím... A vážně to muselo být těžké když se maminka nevrátila :´-( Ale je super, že jsi si i se sestřičkou Klárkou obě porozuměly s Jančou. Nebylo a ani není vůbec dobré pro děti ,,zlá macecha´´. Mnoho žen které se seznámí s vdovci co mají děti chtějí jen žít s ním, proto aby si ho přivlastnily a dostaly z něj spousty peněz. Z Tvého článku jsem vyčetla, že si vážně s Jančou rozumíte. Tak Vám budu držet pěsti, ať se nic nezkazí. A ještě něco: Tohle, co jsem psala platí i v opačném případě např.: Ženě zahyne muž a najde si chlapa,......atd.

  Přeji hezký život bez hádek a bez nějakých problémů mezi taťkou a Janičkou :-)

  Lucka 4

  Příspěvek z 16. dubna 2014 v 17:31.
  Trecool v něm napsala:

  ze začátku to bylo moc smutné ale je vidět že Jana je fakt fajn,a že ji máte moc rády. Jo,konec dobrý,všechno dobré16